RUHSAR PEKCAN HABERLERİ

Ruhsar Pekcan haber, Ruhsar Pekcan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ruhsar Pekcan - 21.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 22 Eylül 2020
(Ankara/11.00) EKONOMİ 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, video konferans yöntemiyle Türkiye-Kore İş ve Yatırım Toplantısı ve 38'inci Amerikan-Türk Konferansı'na iştirak edecek.
Ruhsar Pekcan - 19.9.2020
Ahilik Hizmet Ödülü bu yıl Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'a verildi
Kırşehir'de düzenlenen 33. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından Ahilik Hizmet Ödülü, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'a verildi.
Ruhsar Pekcan - 19.9.2020
Türk ve Amerikan iş dünyası Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl sanal ortamda buluşacak
Katılımcı şirketler arasında Koç Holding, Borusan Holding, Çalık Holding, Kibar Holding, Sabancı Holding ve DowAksa gibi firmalar olduğunu belirten Yalçındağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir gibi isimlerin konferansa katılmasının beklendiğini aktardı.
Ruhsar Pekcan - 18.9.2020
Erzurum Valisi Memiş'ten yılın ahisi seçilen 76 yıllık kadın terzisine plaket
Devlet olarak, organize sanayi bölgelerinde yeni fabrikalar yaptıklarını anlatan Memiş, şöyle konuştu: "Bize aktarılan kaynakları hep bu fabrikaların yapımında kullandık. Organize Sanayi Bölgemizde çalışan sayısı bin kişiye ulaştı, Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde bu sayıları 2 binlere kadar çıkaracağız. 4 fabrikamızın temelleri atıldı, 2 ay içinde kabasını tamamlayacağız. Kışın da ince işçiliklerini tamamlayacağız. Sanayicimizle, esnafımızla el birliği ile ilimizi ülkemizi kalkındıracağız." Vali Memiş, ardından Fırat ve beraberindeki yılın ahisi Güneyin, yılın kalfası Özbenni ile yılın çırağı Arıcı'ya plaket ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan imzalı berat verdi.
Ruhsar Pekcan - 18.9.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 33. Ahilik Haftası kapanış törenine katıldı Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyadaki ülkelerin farklı türden sorunlarla uğraşırken Türkiye'nin, hem sorunların üstesinden gelmede iyi bir sınav verdiğini hem de savunmasından dış politikasına, sağlıktan ekonomiye kadar tüm kritik alanlarda ayrışarak ön plana çıktığını söyledi.
Ruhsar Pekcan - 18.9.2020
AK Parti Antalya Milletvekili Uslu'dan fide tesislerine ziyaret
Uslu, bugünlerde fide tesislerinden seralara fide sevkiyatının ve toprağa dikimin başladığını belirterek, şunları kaydetti: "Türkiye tarımda büyüyor, bugün Avrupa'nın en büyüğü. Antalya'mız da örtü altı üretimin başkenti. Örtü altında fide önemli bir husus. Fide üretiminde de Kumluca ilçemiz lider konumda. Bölgede bulunan 15 fide üretim tesisinde yılda yaklaşık 1 milyar adet sebze fidesi üretiliyor. En fazla üretim domates fidesinde, ardından sırasıyla biber, salatalık ve patlıcan fidesinde gerçekleştiriliyor. Son yıllarda fidecilik sektörüne sağladığımız yıllık sıfır faizli kredi desteği ve tesis kurulumu desteğiyle sektör büyüdü, teknoloji kullanımı arttı ve Ar-Ge çalışmaları genişledi." "Ürün güvenliğini artırdık" "Örtü altı üretimimizi hem geliştirdik hem de genişlettik." ifadesini kullanan Uslu, şöyle devam etti: "Bilinçli çiftçilerimiz, akıllı arılar, faydalı böceklerle ürün güvenliğini artırdık. Çiftçimizin her daim yanında olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye, domatesimizin, biberimizin ihracatına destek veren Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'a bir kez daha bir çiftçi çocuğu olarak şükranlarımızı sunarız.
Ruhsar Pekcan - 18.9.2020
"İhracatın Metalik Yıldızları" ödüllerini aldı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirilen ödül törenine Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TİM Başkanı İsmail Gülle ve İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki katılım gösterdi.
Ruhsar Pekcan - 18.9.2020
GÜNDEM / 18 Eylül 2020
(Çanakkale/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) EKONOMİ 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlığı tarafından düzenlenen 33.
Ruhsar Pekcan - 17.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Eylül 2020
(Çanakkale/11.00) EKONOMİ 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 33.
Ruhsar Pekcan - 17.9.2020
Macaristan'dan AB'ye Kırgızistan ile iş birliği anlaşması çağrısı
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği'ne (AB), Kırgızistan ile görüşmeleri uzun süredir devam eden ortaklık ve iş birliği anlaşmasını imzalaması çağrısı yaptı.
Ruhsar Pekcan - 16.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 17 Eylül 2020
(İstanbul/10.00) EKONOMİ 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni"ne videokonferans yöntemiyle katılacak.
Ruhsar Pekcan - 16.9.2020
Ticaret Bakanı Pekcan'dan 'altın' mesajı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İlk 8 ayda altın ithalatımızda yüzde 153 artış var. 15.1 milyar dolarlık altın ithalatımız var. Dış ticaret açığımızın yüzde 40'ını altın ithalatımız gerçekleştirmektedir.
Ruhsar Pekcan - 15.9.2020
Bakan Pekcan "Mücevher İhracatçıları Birliği İhracatın Liderleri" ödül töreninde konuştu Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının küresel ekonomi üzerindeki etkilerinin sürdüğü dönemde Türkiye'nin pek çok ülkeye kıyasla çok daha iyi durumda olmaya ve pozitif ayrışmaya devam ettiğini belirterek, "Bu yıl sonu itibarıyla, özellikle de 2021 yılında...
Ruhsar Pekcan - 15.9.2020
Mücevher ihracatının liderleri ödüllendirildi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın video konferansla katıldığı etkinlikte konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, baştan sona tasarım ve katma değer üreten mücevher sektörüne özel önem verdiklerini, mücevheri, kilogram başı ihracat değerinin artması noktasında lokomotif sektör olarak gördüklerini söyledi.
Ruhsar Pekcan - 15.9.2020
GÜNDEM / 15 Eylül 2020
(Ankara/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) EKONOMİ 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, video konferans yöntemiyle Mücevher İhracatının Liderleri Ödül Töreni'ne katılacak.
Ruhsar Pekcan - 15.9.2020
ABD'den Rusya'dan uranyum ithalatını azaltma girişimi
ABD Ticaret Bakanlığı, Amerikan nükleer endüstrisini güçlendirmek için Rusya'dan uranyum ithalatını azaltmaya yönelik Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu (Rosatom) ile taslak anlaşma imzaladı.
Ruhsar Pekcan - 14.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Eylül 2020
(Ankara/13.00) EKONOMİ 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, video konferans yöntemiyle Mücevher İhracatının Liderleri Ödül Töreni'ne katılacak.
Ruhsar Pekcan - 14.9.2020
Trakya Birlik ayçiçeği avans ödemesi fiyatını yükselterek revize etti
24 Ağustos'ta ton başına 3 bin 240 lira olan yüzde 40 yağlı baz ürün avans ödemesi tutarının, 2 Eylül'de ton başına 3 bin 550 lira seviyesine yükseltildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "14 Eylül'de birliğimiz toplam mubayaa miktarı 244 bin kilogram seviyelerine ulaşmıştır. Tüm bu gelişmelerin ışığında Trakya Birlik Yönetim Kurulumuzca hasadın ilk gününden bugüne büyük bir güven ve aidiyetle ürünlerini birliğimize teslim eden tüm ortaklarımız için yüzde 40 yağlı baz ürün için ön alım fiyatı tonu 3 bin 850 lira olarak belirlenmiş olup, yüzde 44 yağlı ürün için karşılığı 4 bin 81 TL/tona ve yüzde 50 yağ oranlı ürün için 4 bin 427,50 TL/tona tekabül etmektedir. Belirlenen ön alım fiyatları ilk günden bu güne kadar ürün teslim eden tüm ortaklarımızın teslimatları için geçerli olmaktadır. Takip eden süreçte 2020/2021 iş yılında bağlı kooperatiflerimiz ve birliğimizce elde edilecek müspet kar kooperatifçiliğin en temel prensiplerinden olan kar payı dağıtım esasları çerçevesinde ortaklarımıza takdim edilecektir." 2020/2021 üretim sezonu sürecinde gerek yurt içi gerekse de dünya piyasalarında salgın ve kuraklık etkisiyle yaşanan güçlü fiyat artış trendine karşılık uygulama ve politikaların çiftçilerin lehine güncel tutulduğu ifade edilen açıklamada, "Çiftçilerimizin fiyat artış sürecinden azami şekilde pay almalarına olanak sağlayan hükümetimiz nezdinde Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile bakanlıklarımızın kıymetli bürokratlarına, çiftçilerimiz adına sürecin başından itibaren yakın ilgi ve alakalarını eksik etmeyen TBMM Başkanımız Sayın Prof.
Ruhsar Pekcan - 14.9.2020
İşletmelere akreditasyon belgelendirme ücretlerinde kolaylık sağlanacak
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) işletmelere akreditasyon belgelendirme ücretlerinde kolaylık sağlayacak önemli bir iş birliğine gittiğini belirterek, "İşletmelerimiz...
Ruhsar Pekcan - 13.9.2020
Türkiye Kooperatifler Fuarı 24 Eylül'de kapılarını ziyarete açıyor
Ticaret Bakanlığınca düzenlenen "Türkiye Kooperatifler Fuarı", 24-27 Eylül tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Merkezi Congresium'da kapılarını ziyaretçilere açıyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek fuar, Türkiye'nin her bölgesinden alanında başarı kazanmış 150'nin üzerinde kooperatifi sektörün diğer tüm paydaşları ve ziyaretçilerle buluşturacak. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılacağı fuarın açılış töreninde çeşitli kategorilerde yılın kooperatifleri ödülleri takdim edilecek.
Ruhsar Pekcan - 13.9.2020
Türkiye Kooperatifler Fuarı, Kovid-19 tedbirleriyle ATO'da açılacak
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılması beklenen fuarın açılış töreninde çeşitli kategorilerde yılın kooperatifleri ödülleri verilecek.
Ruhsar Pekcan - 12.9.2020
Bakan Pekcan'dan, İhtisas Serbest Bölgesi'nde yatırım çağrısı
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Orta yüksek ve yüksek teknolojili imalat, yazılım ve bilişim ürünü üretimi alanlarında ihracat odaklı olarak faaliyet göstermek isteyen yerli ve yabancı firmaları, İhtisas Serbest Bölgesi'ne yatırım yapmaya davet ediyoruz" dedi.
Ruhsar Pekcan - 12.9.2020
Bakan Pekcan'dan ihracat odaklı teknoloji firmalarına "ihtisas serbest bölgeleri" daveti Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, orta yüksek ve yüksek teknolojili imalat, yazılım ve bilişim ürünü üretimi alanlarında ihracat odaklı faaliyet göstermek isteyen yerli ve yabancı firmaları, "ihtisas serbest bölgeleri"ne yatırıma davet etti.
Ruhsar Pekcan - 12.9.2020
Son Dakika: FLAŞ
Son dakika gündem haberine göre Ticaret Bakanı Pekcan: Sağlanan ilave teşviklerle birlikte İhtisas Serbest Bölgelerimizin yasal altyapı çalışmaları tamamlanırken, yatırım projelerinin değerlendirilmesine ve İstanbul İhtisas Serbest Bölgesinde faaliyet göstermek isteyen firmaların bölgeye kabulüne başlandı.
Ruhsar Pekcan - 12.9.2020
Türk ihracatçılar yeni pazarlara sanal ortamdan ulaşıyor
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, potansiyel pazar niteliğindeki ülkelere yönelik ihracatta artış sağlanması ve Türk ihraç ürünlerinin tanıtımı amacıyla Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda "Genel Ticaret Heyeti" programları düzenlenmeye devam ediliyor. Bu organizasyonlar, dünyayı etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle söz konusu heyetlerin mart ayından itibaren fiziksel olarak düzenleme imkanı bulunmadığından, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın talimatları doğrultusunda sanal olarak yapılıyor.
Ruhsar Pekcan - 11.9.2020
İngiltere ve Japonya serbest ticaret anlaşması imzaladı
İngiltere, Japonya ile serbest ticaret anlaşması (STA) imzaladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ruhsar Pekcan Haberleri | Ruhsar Pekcan Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Ruhsar Pekcan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ruhsar Pekcan kimdir, hayatı ve biyografisi. 624 milyar dolarlık Latin Amerika pazarına kadın ihracatçılardan çıkarma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 00:05:38. #1.14#
title