Rtük'ten Kadın Dizisine Çarpık İlişki Cezası!

Rtük'ten Kadın Dizisine Çarpık İlişki Cezası!

Rtük, ekranların en çok izlenen Kadın dizisindeki çarpık ilişki sahnesinden dolayı FOX TV'ye ceza yağdırdı.

Bu kapsamda FOX TV'de yayımlanan ve reyting sıralamalarında üst sıralara yerleşen "Kadın" isimli dizide bir baldızı canlandıran karakterin, acil ihtiyacı olan ablasına ilik vermeye, eniştesiyle uygunsuz fotoğraflar çektirmek suretiyle razı olduğu ve bu fotoğrafları da şantaj için kullanmayı planladığının gösterildiği belirlendi.

"GENEL AHLAKA AYKIRI"

Dizide bu ve benzeri başka sahneler de tespit eden Üst Kurul, bu durumun toplumun milli ve manevi değerlerinin, genel ahlakın ve ailenin korunması ilkesine aykırı olduğu kanaatine vararak, idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

Üst Kurul, Beyaz TV'de yayımlanan "Nur Viral'le Hayatta Her Şey Var" programına da "yayın hizmetleri, toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" hükmünün ihlal edilmesi sebebiyle idari para cezası uyguladı.

ÇÖPÇATANLIK YAYININA PROGRAM DURDURMA CEZASI

Öte yandan Üst Kurul toplantısında sözde sağlık ürünleri pazarlaması yaptığı belirlenen Hevi TV ve Müzik Türk kanallarına geçici yayın durdurma cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca yayınlarında "çöpçatanlık ya da arkadaşlık ilişkileri temin etme" vaadinde bulunulduğu belirlenen Anadolu TV ile yayınında "inanç istismarı" yaptığı saptanan Farklı TV'ye program durdurma ve idari para cezası verildi.

YORUMLAR (3)

  • SİLA:
    cocuklarin evcilik oyunu gibi, sirin ve ekibi bahara mesaj atiyor sarp atmis gibi yapiyorlar ve bahar belirlenen yere cagriliyor, ve orada bahara sarpla cocuklarini gösteriyorlar. böyle senaryo mu olur, senarist sen ne bicim sensristsin aklini basina topla, siz aile yapisinin korunmasina ve toplum sagligina zarar veriyorsunuz. yorumlardan anladigim kadari ile, cok aile sinir kirizleri geciriyor
  • BİLGE:
    senaryo okadar basitlesti ki anlamasi hicde zor degil, bakin simdi ne olacak; bahar sarpi cocuklariyla gördü ya, pekala ne olacak, bahar tekrar arife evlenme teklif edecek. bahar bu sekilde sarptan hincini almak isteyecek. cünkü senarist denilen hanimin baska konusu kalmamistir. ve kanunsuz olarak sarpla halen resmen evli olan bahari arifle evlendirmeye kalkacak. cünkü bunlar ceza almaya doymuyorlar.
  • BİLGE:
    enver dede de sarpa karsi hic de dogrulari söylememistir, ilk kasilastiginda bahar ve cocuklarinin öldügünü söylemistir, yani düpedüz yalan söylemistir. halbuki esas suclu enverin kizi sirindir ve ayni zamanda sirini terbiye edemedigi icin kendiside sucludur, onun yüzünden bütün belalar sarpin basina gelmistir. bu nasil bir babadir ki, simdide bahara sarptan uzaklasmasini tavsiye ediyor. iyi bir baba evladini kocasindan ayirmaya calismaz, birlesmesine calisir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.