Ross Wilson: "Sınır Ötesi Konusunda Görüşümüz Belli"

Ross Wilson: "Sınır Ötesi Konusunda Görüşümüz Belli"

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Türkiye'nin Kuzey Irak'a Sınır Ötesi Bir Operasyon Düzenlemesi Konusunda ABD'nin Görüşünün Belli Olduğunu Söyledi.

Ross Wilson:

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Türkiye'nin Kuzey Irak'a sınır ötesi bir operasyon düzenlemesi konusunda ABD'nin görüşünün belli olduğunu söyledi

Wilson, Today's Zaman gazetesinin yayına başlama resepsiyonunda gazetecilerin sınır ötesi operasyon ve Kerkük'le ilgili sorularını yanıtladı. Wilson CHP'nin asker göndermeyle ilgili yaklaşımı konusunda yorum yapmayacağını söyledi, ancak "Bizim bu konudaki görüşümüz belli" diye konuştu.

Wilson Kerkük konusunda da Irak'lıların bir karar vermesi gerektiğini söyleyerek, "Türkiye'nin kaygılarını ciddiye alıyoruz, bence Iraklılar da ciddiye alıyor, bizim liderlerimizin görüşü Türkiye'nin liderlerinin görüşüne yakın, Kerkük konusu çok hassas" dedi, ABD ve Türkiye'nin Irak'ta işbirliği içinde iki müttefik ülke olduğunu kaydeden Wilson, Kerkük konusunda Iraklıların cesaretlendirilerek diyalog yoluyla bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti.(ANKA)

Kaynak: ANKA