Rosen Plevneliev Haberleri

Rosen Plevneliev haber, Rosen Plevneliev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rosen Plevneliev - 10.11.2015
Bulgaristan'da MGK Toplantısı Yapıldı
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "Ülkemizin milli güvenliği açısından en büyük tehdit, göçün sürmesi ve artmasıdır" dedi.
Rosen Plevneliev - 09.11.2015
Bartholomeos Bulgaristan'da
SOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Fener Rum Patriği Bartholomeos'a ülkesinin en yüksek devlet nişanını takdim etti.
Rosen Plevneliev - 31.10.2015
Bulgaristan'daki Yerel Seçim
Yetkililer, teknik sorunun ortadan kaldırılmasının ardından ilk tura katılım oranının yüzde 53,6, aynı gün yapılan ve internet ortamında oy kullanabilme hakkını gündeme getiren referanduma ise katılımı oranının yüzde 39,67 olduğunu belirtmişti. Oy kullanımının zorunlu olmadığı ülkede verilen yaklaşık 464 bin oyun da geçersiz olduğu bildirilmişti.  Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, seçim gününde önemli kurumların bilgisayar korsanlarınca devre dışı bırakmalarının soruşturulmasını istemişti.
Rosen Plevneliev - 12.10.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Taziye Mesajları
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Belçika Kralı Philippe, Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth, Fas Kralı 6. Muhammed, İspanya Kralı IV. Felipe, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birer taziye telgrafı gönderdi. Küba Devlet Başkanı Raul Castro Ruz'un yanı sıra pazar ayininde Ankara'daki saldırıda hayatlarını kaybedenler için de dua eden Katolikler'in ruhani lideri Papa Franciscus'un çektiği taziye telgraflarının da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştığı belirtildi. Bahreyn Kralı Kral Hamed bin İsa Al Halife, Bangladeş Cumhurbaşkanı Abdul Hamid, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Başkanı Dragan Çoviç, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader, Maldivler Cumhurbaşkanı Abdullah Yemin Abdul Kayyum, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Tunus Cumhurbaşkanı El Baci Kaid El Sibsi, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Umman Sultanı Kabus bin Said, Vietnam Cumhurbaşkanı Truong Tan Sang da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında tüm Türkiye'ye taziyelerini ileten liderler arasında yer aldı.
Rosen Plevneliev - 12.10.2015
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Bahreyn Kralı Kral Hamed bin İsa Al Halife, Bangladeş Cumhurbaşkanı Abdul Hamid, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Başkanı Dragan Çoviç, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader, Maldivler Cumhurbaşkanı Abdullah Yemin Abdul Kayyum, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Tunus Cumhurbaşkanı El Baci Kaid El Sibsi, Türmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Umman Sultanı Kabus bin Said, Vietnam Cumhurbaşkanı Truong Tan Sang da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında tüm Türkiye'ye taziyelerini ileten liderler arasında yer aldı.
Rosen Plevneliev - 12.10.2015
Cmuhurbaşkanı Erdoğan'a Taziye Mesajları
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Belçika Kralı Philippe, Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth, Fas Kralı 6. Muhammed, İspanya Kralı IV. Felipe, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birer taziye telgrafı gönderdi. Küba Devlet Başkanı Raul Castro Ruz'un yanı sıra Pazar ayininde Ankara'daki saldırıda hayatlarını kaybedenler için de dua eden Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un çektiği taziye telgraflarının da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştığı belirtildi. Bahreyn Kralı Kral Hamed bin İsa Al Halife, Bangladeş Cumhurbaşkanı Abdul Hamid, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Başkanı Dragan Çoviç, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader, Maldivler Cumhurbaşkanı Abdullah Yemin Abdul Kayyum, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Tunus Cumhurbaşkanı El Baci Kaid El Sibsi, Türmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Umman Sultanı Kabus bin Said, Vietnam Cumhurbaşkanı Truong Tan Sang da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında tüm Türkiye'ye taziyelerini ileten liderler arasında yer aldı.
Rosen Plevneliev - 12.10.2015
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland Bulgaristan'da
Bulgaristan parlamentosunu da ziyaret eden Jagland, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev tarafından da kabul edildi.
Rosen Plevneliev - 10.10.2015
Ankara'daki Terör Saldırılarına Tepkiler
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ve Başbakan Boyko Borisov, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na taziye mesajı gönderdi.
Rosen Plevneliev - 08.10.2015
Avrupa'daki Sığınmacı Krizi
SOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "Yüz binlerce insan Avrupa'nın eşiğinde beklerken siyasi partiler insanların korkularından kar sağlamaya çalışıyorlar" dedi.
Rosen Plevneliev - 07.10.2015
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Seçim Öncesi Siyasileri Uyardı
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkede 25 Ekim'de gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde siyasetçilerin nefret söylemi kullanmama çağrısında bulundu.
Rosen Plevneliev - 30.09.2015
Davutoğlu'nun ABD'deki Temasları Yoğun Geçiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, New York'ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri kapsamındaki programı yoğun geçiyor.
Rosen Plevneliev - 27.09.2015
Başbakan Davutoğlu New York'ta
NEW Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile görüştü.
Rosen Plevneliev - 27.09.2015
Başbakan Davutoğlu, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev ile Görüştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 70’inci Dönem BM Genel Kurulu kapsamında geldiği New York’ta Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile bir araya geldi.
Rosen Plevneliev - 10.09.2015
Bulgaristan'ın Rus Uçaklarına İzin Vermemesi
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkesinin Suriye'ye giden Rus uçaklarına geçiş izni vermemesiyle ilgili, "Avrupa değerlerini savunurken kurallara uyulmadığında Rusya'ya 'hayır' demeye de hazırız" dedi.
Rosen Plevneliev - 10.08.2015
Bulgaristan'daki Yerel Seçim
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkedeki yerel seçimin, tek sorudan oluşacak referandum ile birlikte 25 ekimde eş zamanlı olarak yapılmasına karar verdi.
Rosen Plevneliev - 08.08.2015
Bulgaristan Cumhurbaşkanın Oğlu Öldü
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in 15 yaşındaki en küçük oğlu Filip öldü.
Rosen Plevneliev - 28.07.2015
Bulgaristan'da "İnternetten Oy Kullanılması" İçin Referandum Yapılacak
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in referandumda sorulmasını önerdiği "Seçimler ve referandumlarda halkın uzaktan internet aracılığıyla oy kullanma hakkı olması fikrini destekliyor musunuz" sorusuna 131 milletvekili destek verdi.
Rosen Plevneliev - 27.07.2015
Bosna Hersek'in AB'ye Adaylık Süreci
Zvizdiç, geçen aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ve Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuciç'in Bosna Hersek ziyaretlerine değinerek bu tür ziyaretlerin Bosna Hersek'in önemini gösterdiğini ifade etti.
Rosen Plevneliev - 14.07.2015
Bulgaristan'da Tuvalette Uyuyakalan Bürokrat Görevden Alındı
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in eski sekreteri olan Marinova, önce eski Başbakan Georgi Bliznaşki'nin teknokratlar hükümetinde, daha sonra da Başbakan Boyko Borisov'un hükümetinde de turizm bakan yardımcısı olarak görev yapmıştı.
Rosen Plevneliev - 07.07.2015
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev Ukrayna'da
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkesinin Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçılar ile Kırım'da yapılan sözde referandumları, onun sonuçlarını ve Kırım'ın yasa dışı ilhakını hiç bir zaman tanımayacağını belirtti.
Rosen Plevneliev - 27.06.2015
Etso, Uluslararası Ekonomi Forumu'nda Temsil Edildi
 Forumunun,  Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası'nın kuruluşunun 120. yıl dönümü dolayısıyla düzenlendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Forumda, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Demografi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ivalio Kalfin, AB Politikaları ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Meglena Kuneva, Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Lilyana Pavlova, Dünya Odaları Birliği Federasyonu Başkanı Peter Mihok, Balkan Odaları Birliği ve Makedonya Ekonomi Odası Başkanı Branko Azeski, Eurochambres Genel Sekreteri Arnaldo Abruzzini, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Hasan Ruhi Koçak ve birçok kamu kurum yetkilisi konuşmacı olarak yer aldı.
Rosen Plevneliev - 26.06.2015
ABD'nin Doğu Avrupa'ya Ağır Silah Göndermesi
Dün Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Bulgaristan'da yıl sonuna dek 78 NATO tatbikatı ve eğitim çalışması yapılacağını bildirmişti.
Rosen Plevneliev - 25.06.2015
Bulgaristan'da Askeri Tatbikat
Bulgar Ordusu Yüksek Komutanı Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in yanı sıra NATO ülkeleri büyükelçileri ve askeri ateşeler ile Parlamento'nun Milli Güvenlik ve Savunma Komisyonu üyelerinin izlediği gösteride NATO sertifikalı Bulgar Ordusu 6.
Rosen Plevneliev - 18.06.2015
Bulgaristan'da Ramazan
SOFYA (AA) – Bulgaristan'da bu yılki ramazan ayının ilk iftar davetini Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev verdi.
Rosen Plevneliev - 09.06.2015
Bulgaristan'da Diktatör Jivkov Karşıtı 3 Türk'e Devlet Nişanı
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Bulgaristan'da 1989 yılında yıkılan komünizm rejimine karşı direnişin öncülüğünü yapan üç Türke "Onurlu Yurttaşlık Görevi" devlet nişanı verdi.
Rosen Plevneliev - 03.06.2015
Bulgaristan'daki Yerel Seçimler
SOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkedeki yerel seçimlerin üç soru içerecek bir referandumla 25 Ekim'de yapılması için kararname imzaladı.
Rosen Plevneliev - 01.06.2015
Haziran 2015 Dünya Gündemi
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in himayesinde düzenlenecek "Doğan Yıldızlar" şenliği kapsamında genç bilim insanları ödüllendirilecek.
Rosen Plevneliev - 29.05.2015
Bulgaristan'ın Yeni Ankara Büyükelçisi
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in onayından sonra önümüzdeki günlerde Bulgaristan'ın yeni Ankara Büyükelçisi olarak göreve atanması beklenen Nadejda Neynski, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için çalışacağını söyledi.
Rosen Plevneliev - 26.05.2015
Arnavutluk'taki "Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirvesi" Sona Erdi
Türkiye'yi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın temsil ettiği zirvenin ardından Arnavutluk Cumhurbaşkanı Buyar Nişani, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ve Romanya Başbakanı Viktor Ponta ortak basın toplantısı düzenledi.
Rosen Plevneliev - 26.05.2015
Arnavutluk'ta "Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirvesi" Başladı
Zirveye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yanı sıra Kosova Cumhurbaşkanı Ahtifete Yahyaga, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Moldova Cumhurbaşkanı Nicolate Timottti ve Romanya Başbakanı Victor Ponta da katıldı.
Rosen Plevneliev - 22.05.2015
Bulgaristan-Türkiye İlişkileri
Neynski'nin ataması Dışişleri Bakanı Daniel Mitov'un önerisi ve Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in teklifi onaylamasının ardından gerçekleşecek.
Rosen Plevneliev - 09.05.2015
BM'nin Kıbrıs'taki Görüşme ve Anlaşma Sürecine İlişkin İsteği
Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, gazeteye yaptığı açıklamada Anastasiadis'in Polonya ziyareti konusunda bilgi verdi. Hristodulidis, Anastasiadis'in Polonya'da Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile Kıbrıs sorununa ilişkin müzakerelerin yeniden başlaması perspektifi ile AB'nin bu konuda oynayabileceği rolü ele aldığını ifade etti. Anastasiadis'in Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Kolinda Grabar Kitaroviç ile de bir araya geldiğini, Kıbrıs sorununun yanı sıra ikili ilişkileri ele aldığını belirten Hristodulidis, Anastasiadis'in Ukrayna krizini ele aldığı Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile bir görüşme yaptığını ifade etti.
Rosen Plevneliev - 28.04.2015
3. Küresel Bakü Açık Toplumlar Forumu
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Güney Kafkas Boru Hattı, TANAP ve TAP projelerinden oluşan Güney Gaz Koridoru'nun Avrupa'nın en büyük altyapı projesi olduğunu söyledi.  Aliyev, 3. Küresel Açık Toplumlar Forumu'nun açılışında yaptığı konuşmada, ülkesinin enerji alanında her geçen gün güçlendiğini vurgulayarak Hazar Denizi'ni, Karadeniz ve Akdeniz'i boru hatlarıyla birleştirdiklerini belirtti.  Şahdeniz yatağından çıkarılacak doğalgazın Avrupa'ya iletilmesi için yapılan Güney Gaz Koridoru'ndan bahseden Aliyev, "Güney Gaz Koridoru, Avrupa'nın en büyük altyapı projesidir. TANAP Projesi artık başladı. Devamı TAP olacak. Azerbaycan Türkiye ve Gürcistan'ın oluşturduğu üçlü işbirliği şimdi yeni ülkelerin katılımıyla daha da büyüyor. Balkan bölgesinde yerleşen diğer devlet de bizim boru hattımıza katılacak. 2019 yılında tüm bu projeler bitmelidir. 45 milyar dolarlık, teknik olarak çok zor bir proje. Bunun için çok iyi koordine olmalıyız" diye konuştu.  "Azerbaycan, Avrupa ve İslam dünyası arasında köprü" Ülkesinin asırlar boyu medeniyetlerin buluştuğu mekan olduğunu ifade eden Aliyev, coğrafi konumun ve halkın tarihi mirasının özel bir ortam oluşturduğunu belirterek, "Azerbaycan, Avrupa ve Asya arasında doğal coğrafi köprüdür. Şimdi de Avrupa ve İslam dünyası arasında siyasi köprü rolü oynuyoruz. Çokkültürlülük konusunun toplumumuzda derin kökleri var. Toplumumuzda farklı dini ve etnik gruplar onurlu biçimde barış içerisinde yaşadı. Azerbaycan dünyanın çokkültürlülük merkezlerinden birine dönüştü" dedi.  Aliyev, genç bir ülke olmalarına rağmen büyük başarılar elde ettiklerini ve bağımsızlık döneminde halkın kendi geleceğini kendisinin kurma istek ve yeteneğini tüm dünyaya gösterdiğini vurguladı.  Ermenistan-Azerbaycan çatışmasına ve Yukarı Karabağ sorununa da değinen Aliyev, şöyle konuştu: "Azerbaycan'ın tarihi toprakları yıllardır işgal altında. BM Güvenlik Konseyi'nin 4 kararı olmasına rağmen bu kararlar uygulanmıyor. Dünyanın hiçbir ülkesi Karabağ'ı bağımsız ülke gibi tanımıyor. Bir milyondan fazla insanımız topraklarını terk etti. Hocalı'da soykırıma, etnik temizliğe maruz kaldık. Fakat BM Güvenlik Konseyi'nin kararları uygulanmıyor. Biz uluslararası hukuka, uluslararası  hukukun kararlarına uymalıyız. Bazı kararlar bir gün içerisinde uygulanıyor. Bazı kararların uygulanması ise yıllar sürüyor. Biz ülke olarak bunun ne kadar acılı olduğunu biliyoruz. Artık çifte standartlar adeta kural haline gelmiş durumda. Eğer Yukarı Karabağ sorunun zamanında çözülseydi bugün bölgede benzer sorunlar yaşanmazdı." Uluslararası Nizami Gencevi Merkezi ve Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi tarafından düzenlenen forumda, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, Malta Başbakanı Joseph Muscat ile 72 farklı ülkeden çok sayıda üst düzey eski ve mevcut devlet görevlileri yer alıyor.
Rosen Plevneliev - 27.04.2015
Bulgaristan'da Mgk Toplantısı
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'ni başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Savunma Bakanı Nikolay Nençev'in talep ettiği ordunun bütçe artırımını 2016 yılına erteledi.
Rosen Plevneliev - 27.04.2015
11. Cumhurbaşkanı Gül, Azerbaycan'da
Forum'da Aliyev'in yanı sıra Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge Ivanov ve eski BM Genel Sekreteri Butros Gali'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı yer alacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rosen Plevneliev Haberleri | Rosen Plevneliev Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Rosen Plevneliev haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rosen Plevneliev kimdir, hayatı ve biyografisi. Davutoğlu, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev ile Görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 03:07:53. #1.16#

title