Rosen Plevneliev Haberleri

Rosen Plevneliev haber, Rosen Plevneliev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rosen Plevneliev - 01.06.2016
Bulgaristan'da Gdaü Toplantısı (1)
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "Bölgenin tüm ülkeleri Avrupa Birliği'ne (AB) katılmadığı sürece Avrupa Projesi tamamlanmamış olarak kalacak.
Rosen Plevneliev - 20.05.2016
Bulgaristan'da Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru
SOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, sonbaharda yapılacak cumhurbaşkanı seçiminde tekrar aday olmayacağını açıkladı.
Rosen Plevneliev - 18.05.2016
Bulgaristan'daki Seçim Yasası Tartışmaları
Bulgaristan Parlamentosu, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in veto ettiği seçim yasasını yeniden kabul etti.
Rosen Plevneliev - 18.05.2016
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Moldovalı ve Gürcü Mevkidaşlarıyla Görüştü
"Bu insanları ister duvar ister tel örgü ne yaparsanız yapan durduramazsınız" Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in, Berlin Duvarı'nın yıkılmasından sonra dünyada 40'tan fazla ülkenin sınırlarına yeni duvarlar ördüğü sözlerinin hatırlatılması üzerine Çavuşoğlu, Plevneliev'in sağduyulu bir insan olduğunu belirterek Bulgaristan-Türkiye sınırına da tel örgü çekildiğinin unutulmaması gerektiğini söyledi.
Rosen Plevneliev - 18.05.2016
Avrupa Konseyi 126. Dışişleri Bakanları Komitesi Toplantısı
SOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, bugün küresel bir krizle karşı karşıya olunduğunu belirterek, "Bunlar ulusal sınırları aşıyor.
Rosen Plevneliev - 12.05.2016
Bulgaristan Parlamentosundan 6 Sorulu Referandum Kararı
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, referandum kararıyla ilgili, son genel seçimle eşzamanlı olarak, elektronik ortamda oy kullanılması konusuyla ilgili referandum gerçekleştirildiğini ve bu önerinin kabul edildiğini hatırlatarak "Halka aynı soruyu kaç kez sormamız gerekiyor?" dedi.
Rosen Plevneliev - 10.05.2016
Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Kalfin İstifa Etti
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, hükümet ortaklarından Vatansever Cephe'nin (PF) telkini ile kabul edilen seçim yasası değişikliklerini veto etmişti.
Rosen Plevneliev - 10.05.2016
Bulgaristan'daki Seçim Yasası Tartışmaları
Bugün gelinen noktada, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Sayın Rosen Plevneliev'in, Bulgaristan demokrasisine bağlılığını defalarca ispatlamış olan ülke dışında yaşayan Bulgaristan vatandaşlarının oy kullanmasını fiilen ve fiziken imkansız kılacak olan 'sadece diplomatik temsilciliklerde oy kullanma' şartını da içeren seçim yasasını veto etmesi, ülke dışında yaşayan Bulgaristan vatandaşları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.
Rosen Plevneliev - 09.05.2016
Bulgaristan'daki Seçim Yasası Tartışmaları
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, yasa değişikliklerini yeniden görüşülmek üzere parlamentoya geri yollayacağını ve en kısa sürede gerekçelerini de açıklayacağını ifade etti.
Rosen Plevneliev - 05.05.2016
Bulgaristan'da Parlamentonun Onayladığı Seçim Yasasına Tepki
Değişiklikle Türkiye'deki çifte vatandaşların haklarının gasbedilmesine tepkisiz kalmayacaklarını aktaran Dönmez, şöyle devam etti: "Biz komünist rejim tarafından zorunlu göçe tabi tutulan Bulgaristan vatandaşları, bu dilekçeyi inanarak imzalıyoruz. Önceki günlerde alınan seçim kanunundaki bazı değişiklikleri şiddetle kınıyoruz. Bu değişiklikler, bizim en doğal, vatana karşı borcumuz olan seçme hakkımızı gasbediyor. Bu karar, bizim için sözde soya dönüş uygulamasının devamı niteliğinde. Bu soya dönüş uygulaması, bizim kimliğimizi, isimlerimizi, dinimizi ve kültürümüzü, vatanımızda yaşamayı engelledi. Seçim kanunundaki değişiklik, bizim en doğal seçme hakkımızı kısıtlıyor ve daha kötüsü bir daha sınır dışı edip bizleri vatan sevdasından uzaklaştırıyor. Tüm demokratik haklarımızı kullanarak, seçme hakkımız için mücadele edeceğiz. Bulgaristan'ın tüm yetkililerine bu yanlıştan bir an önce dönmeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz." Dönmez, toplanan imzaların yeterli sayıya ulaşmasının ardından, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'e gönderileceğini bildirdi.
Rosen Plevneliev - 29.04.2016
Bulgaristan'da Seçimlere İlişkin Yasada Yeni Düzenleme
Yasa değişikliklerinin, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in onaylamasının ardından Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.
Rosen Plevneliev - 25.04.2016
Bulgaristan Seçim Yasasına Balkan Rümeli Türkleri'nden Tepki
Bulgaristan'da çıkarılan seçim yasasıyla ilgili bazı sıkıntılar olduğunu ifade eden Hacıoğlu, şöyle devam etti: "Bu yasaya göre Bulgaristan dışında ikamet eden Bulgaristan vatandaşları, bulundukları ülkelerin temsilciliklerinde oy kullanacak. Bu yasa mecliste onaylandı. Antidemokratik ve anayasaya aykırı yasayı, Türkiye'de yaşayan yüz binlerce Bulgaristan vatandaşının kabul etmesi mümkün değil. Seçme hakları ellerinden alınmış ve gasbedimiştir. Bu yasa fiziken de mümkün değil. Örneğin Trakya Bölgesin'de yaklaşık 30 bin Bulgaristan vatandaşı var. Bunların üçte biri bile oy kullansa 10 bin kişi Bulgaristan Cumhuriyeti konsolosluğuna nasıl sığacak, nasıl oy kullanacaklar? Bunu çok merak ediyorum" Hacıoğlu, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'e çağrıda bulunarak, antidemokratik ve anayasaya aykırı yasayı onaylamamasını ve parlamentoya geri göndermesini istedi.
Rosen Plevneliev - 25.04.2016
Soydaşlardan 'Seçim Yasası' Tepkisi
"SİVİL VATANDAŞLIK İSYANI BAŞLAMADAN ÖNCE CUMHURBAŞKANI GEREĞİNİ YAPSIN" Hacıoğlu, Bulgaristan Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'e çağrıda bulunduklarını belirterek, "Bu anti demokratik ve anayasaya aykırı yasasının onaylanmamasını, meclise düzeltmek üzere tekrardan geri iade etmesini istiyoruz.
Rosen Plevneliev - 20.04.2016
Edirne Belediye Başkanı Gürkan Açıklaması
Webit Teknoloji Festivali'nin açılışını Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandıkova yaptı.
Rosen Plevneliev - 14.04.2016
Bulgaristan'ın Sanal Güvenliği
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Bulgaristan'a yapılan sanal saldırıların terör örgütleri tarafından yapıldığını söyledi.
Rosen Plevneliev - 13.04.2016
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Akarca, Bulgaristan'da
Akarca'yı kabul eden Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev de adalet ve diğer alanlarındaki ilişkilerin istikrarlı gelişimini takdir ettiğini söyledi.
Rosen Plevneliev - 12.04.2016
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Akarca, Bulgaristan'da
Mehmet Akarca, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev tarafından da kabul edilecek.
Rosen Plevneliev - 05.04.2016
Bulgaristan'da Çocuk Hakları Konferansı
SOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "Rekor sayıdaki krizler uluslararası ortamı tahmin edilemez ve tehlikeli hale getiriyor.
Rosen Plevneliev - 15.03.2016
Ankara'daki Terör Saldırısına Dünyadan Tepkiler
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Bosna Hersek'teki iki entiteden biri olan Bosna Sırp Cumhuriyeti (RS) Başkanı Milorad Dodik, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Fas Kralı VI.
Rosen Plevneliev - 14.03.2016
Ankara'daki Terör Saldırısına Dünyadan Tepkiler
"Bulgaristan, mücadeleye hazır" Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği taziye mesajında, "Terörizmi şiddetle kınayan Bulgaristan, bu uluslararası tehditle ortaklarıyla kararlı mücadeleye hazır" ifadesini kullandı.
Rosen Plevneliev - 10.03.2016
Göçmenlerin Önünü Kesemezsiniz"
Enerji sektörünün önemini koruduğuna işaret eden Aliyev, Azerbaycan doğalgazını Avrupa'ya ulaştıracak, Güney Kafkas Boru Hattı, TANAP ve TAP projelerinden oluşan Güney Gaz Koridoru'nu gerçekleştirmek için ülke ve şirketlerden oluşan çok iyi bir ekip kurduklarını aktardı. "Enerji, siyasi koz olmamalı" Güney Gaz Koridoru'nun 45 milyar dolarlık bir proje olduğunu hatırlatan Aliyev, şöyle konuştu: "Güney Gaz Koridoru ile Azerbaycan ve İtalya limanları birleşecektir. Bu projeyi ticari bir proje olarak yapacağız. Enerji konusu siyasi koz olarak kullanılmamalıdır. Siyaset de iş sektörüne müdahale etmemelidir. Başarı elde etmek için enerji ve siyaset birbirinden farklı tutulmalıdır." 2016 yılının ülkede çok kültürlülük yılı ilan edildiğini hatırlatan Aliyev, bu akımı devlet politikası olarak belirlediklerini bildirdi. Azerbaycan'da tüm milli, dini ve etnik grupların barış ve huzur içerisinde yaşadığını belirten Aliyev, Avrupa'da yaşanan sığınmacı kriziyle ilgili "Ortadoğu ile Avrupa arasındaki mesafe uzak değilmiş. Hatta uzak olsa bile ülkesinde yaşanan çatışmalar nedeniyle ailesini korumak için göç eden insanların önünü kesemezsiniz" görüşünü paylaştı. Uluslararası Nizami Gencevi Merkezi'nin organizatörlüğünde Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesinin desteği, Madrid Kulübü, İskenderiye Kütüphanesi ve Roma Kulübü'nün katkılarıyla düzenlenen forumda, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani ile 53 farklı ülkeden çok sayıda üst düzey eski ve mevcut devlet görevlileri yer alıyor.
Rosen Plevneliev - 23.02.2016
Avrupa'daki Sığınmacı Krizi
Yürürlükteki geçiş rejimi konusunda örnek veren Borisov, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir Bulgaristan vatandaşı, Almanya'ya girebilmesi için nüfus cüzdanını göstermek zorunda. Oysa bir sığınmacıya kimlik sorulmuyor. Biz de bunu 'yasallaştırdık'. Tüm sınırlarımızı kapatırsak, tüm girişler de yasal sınır kapılarından yapılacak. Ondan sonra ise göçmenler denetimli bir şekilde, gerekli barınma koşulların sağlandığı yerlere götürülüp yerleştirilecektir." Öte yandan Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev de basın mensuplarına yaptığı açıklamada birçok ülkenin tek taraflı olarak yasadışı girişlerini sınırlandırmak üzere girişimlerde bulunduklarını belirterek, "Savaş ve bunalımlardan kaçan sığınmacılar ile ekonomik göç arasında net bir ayrımın yapılması şart.
Rosen Plevneliev - 01.02.2016
Bulgaristan'da Komünist Rejimin Kurbanları Anıldı
Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "1 Şubat Komünist Rejimin Kurbanlarına Saygı Günü"nde yayınladığı mesajda, Berlin Duvarı'nın yıkılmasından 25 yıl geçmesine rağmen, Bulgaristan'da elit tabakanın değişmediğini belirtti.
Rosen Plevneliev - 19.01.2016
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nuland Bulgaristan'da
Görüntü Dökümü : -ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland ve ABD'nin Sofya Büyükelçiliği Müsteşarı Martina Strog'un Bulgaristan Dışişleri Bakanı Daniel Mitov ile görüşmesi -Cumhurbaşkanı rosen Plevneliev'in salona girmesi ve konukları ile selamlaşması ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nuland Bulgaristan'da SOFYA (AA) – Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, ABD'den Bulgar vatandaşlarına vize kolaylığı istedi.
Rosen Plevneliev - 19.01.2016
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nuland Bulgaristan'da
Nuland, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev tarafından da kabul edildi.
Rosen Plevneliev - 07.01.2016
Bulgaristan'da Lütfi Mestan'ın Partisinden İhraç Edilmesi
Türkiye'nin sınır ihlalinde bulunan Rus uçağını düşürmesinin ardından parlamentoda NATO'nun resmi tutumunu destekleyen bir bildiri açıkladığı için HÖH'de başkanlık ve üyelikten men edildiğini anımsatan Mestan, sözlerini şöyle sürdürdü:   "Kimse benim istifamı resmen talep etmiş değil. Tersine istifaya zorlandım. Aracı usulü ile talep edilen istifamı vermeyince, telefonla devletin sağladığı korumamın 22 Aralık'ta alındığından haberdar edildim. Şahsımın ve ailemin güvenliğini sağlamak üzere Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliği rezidansına gittim." Cumhurbaşkanlığına bağlı Ulusal Koruma Servisi'nin (NSO) iki yıldır en çok koruduğu kişilerin arasında olduğunu anımsatan Mestan, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in bile bu karardan haberdar olmadığını söyledi.
Rosen Plevneliev - 27.12.2015
19.30'a Kadar Ambargoludur) "Yeni Türkiye Yolunda"
Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile 9 Aralık'ta Ankara'da bir araya geldiklerini, görüşmede Türkiye ve Bölgesel Yönetim arasında var olan dostane ilişkileri daha da ileri götürecek açılımları değerlendirdiklerini söyledi. Davutoğlu, 11 Aralık'ta da Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konsey Başkanı Dragan Çoviç ve Konsey üyesi Bakir İzzetbegoviç ile Ankara'da görüştüklerini hatırlattı.  Başbakan Davutoğlu, Bulgaristan'a 15 Aralık'ta yaptığı ziyarette, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ve Başbakan Boykon Borisov'la çok yararlı görüşmeler gerçekleştirdiklerini, Bulgaristan'daki soydaşları temsil eden kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcileriyle buluştuklarını bildirdi.
Rosen Plevneliev - 23.12.2015
'Bulgaristan'da İnsan Hakları, Temel Hak ve Hürriyetler Raporu"
Bütün bunların yanı sıra Bulgaristan'da Müslümanlara yönelik pozitif yaklaşımların da olduğunu anlatan Yıldırım, "Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev göreve başladığı 2012 yılından itibaren her yıl Müslümanların ve Yahudilerin dini bayram ve günlerini kutlamaktadır" hatırlatmasını yaptı.
Rosen Plevneliev - 23.12.2015
'Bulgaristan'da İnsan Hakları, Temel Hak ve Hürriyetler Raporu"
Bütün bunların yanı sıra Bulgaristan'da Müslümanlara yönelik pozitif yaklaşımların da olduğunu anlatan Yıldırım, "Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev göreve başladığı 2012 yılından itibaren her yıl Müslümanların ve Yahudilerin dini bayram ve günlerini kutlamaktadır" hatırlatmasını yaptı.
Rosen Plevneliev - 18.12.2015
Bulgaristan'da Kabinede Değişik
SOFYA (AA) – Bulgaristan'da geçen hafta istifa eden Adalet Bakanı Hristo İvanov'un yerine Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in Özel Kalem Müdürü Ekaterina Zaharieva atandı.
Rosen Plevneliev - 15.12.2015
Davutoğlu, Bulgaristan Müslümanları Baş Müftüsü Aliş'le Görüştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan'daki temasları kapsamında ikili görüşmeler de gerçekleştirme imkanı buldu. Davutoğlu, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Bulgaristan Müslümanları Baş Müftüsü Mustafa Aliş Hacı ile bir araya geldi.
Rosen Plevneliev - 15.12.2015
Başbakan Davutoğlu Bulgaristan'da
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile bir araya geldi.
Rosen Plevneliev - 15.12.2015
Davutoğlu, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev ile Görüştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sofya’daki temasları kapsamında Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile bir araya geldi.
Rosen Plevneliev - 15.12.2015
Başbakan Davutoğlu Bulgaristan'da
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un davetine icabetle Bulgaristan'a bir ziyaret gerçekleştiriyor. Davutoğlu ve heyeti tanıyan uçak TSİ 11: 30 Sofya Havalimanı'na iniş yaptı. Davutoğlu, Bulgaristan'daki temasları kapsamında Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile bir araya gelecek. Borisov tarafından Boyana İkametgahında verilecek çalışma yemeğine katılacak olan Davutoğlu, Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Mustafa Aliş Hacı ile ardından da Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile görüşme gerçekleştirecek.
Rosen Plevneliev - 15.12.2015
Gündem / 15 Aralık 2015
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev tarafından kabul edilecek Davutoğlu, soydaş kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcileriyle de görüşecek.
Rosen Plevneliev - 14.12.2015
Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Bulgaristan'da
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, sığınmacı akınına ilk uğrayan ülkeler olduğunu ileri sürdüğü Bulgaristan ve Yunanistan'ın Avrupa Birliği'nden (AB) destek beklediğini söyledi.
Rosen Plevneliev - 14.12.2015
Başbakan Davutoğlu, Yarın Bulgaristan'a Gidecek
Başbakanlık Basın Müşavirliği, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bulgaristan’a yapacağı çalışma ziyaretinde, ikili ilişkilerin yanısıra başta AB ve göç olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmelerin de ele alınacağını ve Davutoğlu’nun ziyaret vesilesiyle Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile de görüşeceğini bildirdi.
Rosen Plevneliev - 14.12.2015
Başbakan Davutoğlu, Yarın Bulgaristan'a Gidecek
Davutoğlu'nun ayrıca, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile de görüşeceği, Bulgaristan'daki soydaş toplumunun kanaat önderleriyle buluşup, ayrıca soydaşların siyasi temsilcilerini de kabul edeceği kaydedildi.
Rosen Plevneliev - 03.12.2015
İngiltere Başbakanı Cameron, Bulgaristan'da
Bulgaristan'a iki günlük resmi ziyaret için gelen İngiltere Başbakanı David Cameron Başbakan Boyko Borisov ile görüştü. Cameron daha sonra Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev tarafından kabul edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rosen Plevneliev Haberleri | Rosen Plevneliev Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Rosen Plevneliev haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rosen Plevneliev kimdir, hayatı ve biyografisi. Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko Bulgaristan'da.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.12.2021 03:11:21. #1.16#

title