Romenler UEFA'da İkinci Haftayı Gol Atamadan Kapattı

UEFA Avrupa Ligi'nde Mücadele Eden Romen Takımları İlginç Bir İstatistiğe İmza Attı. İlk Hafta Maçlarında Kalelerinde Gol Görmeyen 4 Romen Takımı, İkinci Etapta İse Gol Atma Başarısı Gösteremedi.

Romenler UEFA'da İkinci Haftayı Gol Atamadan Kapattı

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Romen takımları ilginç bir istatistiğe imza attı. İlk hafta maçlarında kalelerinde gol görmeyen 4 Romen takımı, ikinci etapta ise gol atma başarısı gösteremedi.

Birinci etapta CFR Cluj 2-0, Dinamo Bükreş 1-0 galip gelirken, Steaua Bükreş ve FC Timişoara golsüz berabere kalmıştı. İkinci hafta sonunda gol orucunu bozamayan Steaua Bükreş en kârlı takım oldu. İkinci etapta Dinamo Bükreş ve CFR Cluj 1-0 yenilirken; FC Timişoara evinde aldığı 3-0'lık yenilgiyle hezimet yaşadı.

Steaua Bükreş ilk maçta Şeriff'le aldığı 0-0'lık sonucu Twente deplasmanında tekrarladı. Steaua Bükreş gol orucunu 22 Kasım'da Fenerbahçe'yle oynayacağı maçta bozmak istiyor.

Bir sonraki maçta Galatasaray'la İstanbul'da karşılaşacak olan Dinamo Bükreş, ilk hafta Strum Graz'dan tek golle 3 puan çıkarmıştı. Panathinaikos karşısında ne yapacağı merakla beklenen Dinamo, tutuk oynadığı maçta Yunanlı rakibine 1-0 yenildi. Kırmızı Beyazlı tecrübeli oyuncu Daniel Niculescu'nun kaçırdığı penaltı ise saç baş yoldurdu.

K grubunda mücadele veren CFR Cluj, ilk maçtaki 1-0'lık Kopenhag galibiyetliyle moral bulmuştu. Ancak PSV karşısında tutunamayan Romen ekibi maçı 1-0 kaybetti.

İki etap sonunda en şaşırtıcı sonuçlara FC Timişoara takımı imza attı. Kuralarda A grubunda zorlu rakiplerle eşleşen FC Timişoara, ilk maçta güçlü rakibi Ajax'a direnmiş ve 0-0 berabere kalarak taraftarlarını ümitlendirmişti. İkinci etapta Dinamo Zagreb'i ağırlayan FC Timişoara tel tel döküldüğü maçtan 3-0 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Romen takımı grubunda son sıraya yerleşti.

(CİHAN)

Kaynak: CHA