Rolling Stones'un Gitaristinden Resim Sergisi

Rolling Stones'un Gitaristinden Resim Sergisi

Efsanevi Rock Grubu Rolling Stones'un Gitaristi, Aynı Zamanda da Ressam Olan Ron Wood, Fransa'nın Başkenti Paris'te İlk Resim Sergisini 18 Haziran'da Açıyor.

Rolling Stones'un Gitaristinden Resim Sergisi

Efsanevi rock grubu Rolling Stones'un gitaristi, aynı zamanda da ressam olan Ron Wood, Fransa'nın başkenti Paris'te ilk resim sergisini 18 Haziran'da açıyor.

Bailly Galerisi'nden yapılan açıklamada, 29 Haziran'a kadar sürecek serginin açılışının, Rolling Stones'un 16 Haziran'da Paris'teki Stade de France'ta ve 18 Haziran'da Lyon'da vereceği 2 konserle aynı döneme denk geldiği belirtildi.

Paris'teki galeride gitaristin 30 kadar eseri sergilenecek. Sergilenecek tablolar arasında, Rolling Stones'un üyeleri Mick Jagger, Keith Richards ve Charlie Watts'ın portrelerinin yanı sıra Pete Townshend, Marvin Gaye, Bob Marley, Jack Nicholson, Muhammed Ali, Jim Morrison ve Bob Dylan portreleri de yer alıyor.

Sanatçı bir ailenin çocuğu olan 60 yaşındaki Ron Wood, 12 yaşından beri resim yapıyor. 1975'te Rolling Stones'a katılan Wood, daha önce Londra'daki Ealing College of Art'ta eğitim görmüştü.