Rögar çukurunda ölen işçilerin aileleri, suç duyurusunda bulundu

Rögar çukurunda ölen işçilerin aileleri, suç duyurusunda bulundu

Rögar çukurunda ölen işçilerin aileleri, suç duyurusunda bulundu
CHA - Haberler | Güncel

Büyükçekmece Albatros Sahili Mevkii'nde rögar temizliği yaparken hayatın kaybeden 3 işçinin aileleri, olayın sorumlularının bulunması ve cezalandırılması için savcılığa başvuruda bulunduklarını söyledi.

Büyükçekmece Albatros Sahili Mevkii'nde rögar temizliği yaparken hayatın kaybeden 3 işçinin aileleri, olayın sorumlularının bulunması ve cezalandırılması için savcılığa başvuruda bulunduklarını söyledi. Olayda büyük ihmal olduğunu iddia eden aile bireyleri, yakınlarını kaybettikleri olayın peşini bırakmayacaklarını söyledi. Olayda hayatını kaybeden işçi Emrah Akın'ın ise henüz 12 günlük evli olduğu ortaya çıktı.

Albatros Sahili Mevkii'nde tıkanan rögarı temizlemek için lağım çukuran giren Emrah Akın (28), Sadık Begiç (22), Hakan Yılmaz isimli işçiler hayatını kaybetmişti. Yapılan çılaşmalar sonrasında çukurdan çıkarılan 3 işçinin cesetleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen aile yakınları, ismi henüz açıklanmayan taşeron firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Hayatını kaybeden işçilerden Emrah Akın'ın dayısının oğlu Fatih Alptekin ve dayısı Fikri Alptekin, olayda büyük ihmal olduğunu söyledi. Olayda usulsüzlük olduğunun ortada olduğunu belirten Fatih Alptekin, ölen akrabası Emrah Akın'ın gaz maskesi takmadan ve tedbirsiz olarak rögar çukuruna girdiği için hayatını kaybettiğini dile getirdi. Akşam olay yerine gelen savcı ile görüştüklerini ve şikayette bulundukların söyleyen Fatih Alptekin, "Akşam dava açıldı. Yasal işlem yapıldı. Savcı ordaydı olay yeri inceleme ekibi. " ifadesini kullandı.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title