Rodrigo Duterte Haberleri

Rodrigo Duterte haber, Rodrigo Duterte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rodrigo Duterte - 11.12.2018
Time Yılın Kişisi Olarak Aralarında Cemal Kaşıkçı'nın da Bulunduğu 'Koruyucuları' Seçti
Times, diğer ödül sahipleriyle ilgili ise şunları yazdı: "Filipinler'de Rappler sitesi Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, İnsan Hakları İzleme Örgütü tahminlerine göre 12 bin kişinin ölümüne yol açan vahşi uyuşturucuya karşı savaşı ve yargısız infazlarını haberleştirdi.
Rodrigo Duterte - 11.12.2018
Dha Dış - Cemal Kaşıkçı, Time Dergisi Tarafından 'Yılın Kişisi' Seçildi
'Yılın Kişisi'ne layık görülen bir gazete ve diğer isimler şöyle: Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte liderliğindeki hükümete yönelik eleştirel yayınlarıyla bilinen internet haber sitesi Rappler'in bağlı olduğu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı gazeteci Maria Ressa; Myanmar'da gözaltına alınan Reuters gazetecileri Wa Lone ile Kyaw Soe ve son olarak Maryland eyaletinin Annapolis kentinde yerel bir gazete olan ve saldırı sonucu 5 gazetecisini kaybeden The Capital Gazette.
Rodrigo Duterte - 11.12.2018
Abd, Savaş Ganimeti Olarak Aldığı 3 Kilise Çanını Filipinler'e İade Etti
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, geçen yıl yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Washington'dan çanları iade etmesini istemişti.
Rodrigo Duterte - 29.11.2018
Filipinler'de Uyuşturucuyla Mücadele
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin talimatıyla başlatılan uyuşturucuyla mücadele operasyonlarında 17 yaşındaki bir gencin ölümünden suçlu bulunan 3 polis hapse mahkum edildi.
Rodrigo Duterte - 20.11.2018
Çin Devlet Başkanı Şi Filipinler'de
Şi, resmi ziyaret kapsamında gittiği Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ile bir araya geldi.
Rodrigo Duterte - 19.11.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den Güney Çin Denizi Açıklaması
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Güney Çin Denizi sorununa ilişkin bölgede hak iddia eden ülkelerin karmaşa çıkaracak hareketlerden kaçınması gerektiğini belirtti.
Rodrigo Duterte - 16.11.2018
Imelda Marcos Kefaletle Serbest Kaldı
Marcosların müttefiki olduğu bilinen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, geçen yıl Marcos ailesinin bütçe açığının kapatılması için bir miktar nakit ve altın yardımında bulunmak istediğini, ailenin mal varlığının çalıntı olduğu iddialarını reddettiğini söylemişti.
Rodrigo Duterte - 15.11.2018
Filipinler Devlet Başkanından "Güney Çin Denizi" Açıklaması
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, "ABD ve müttefikleri, bölgede gövde gösterisi yaparak ortamı germese, Çin ile ASEAN arasında yapılan müzakerelerle Güney Çin Denizi sorunu en iyi şekilde çözüme ulaşacaktır.
Rodrigo Duterte - 15.11.2018
Duterte Asean Zirvesi'ndeki Toplantılara "Kestirdiği" İçin Katılamadı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, Singapur'da düzenlenen 33. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi'nde bazı toplantılara "şekerleme yapmak" için katılmadığı bildirildi.
Rodrigo Duterte - 14.11.2018
Asean Zirvesinde Güney Çin Denizi Tartışıldı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, oturum sonrası basına yaptığı açıklamada, Güney Çin Denizi'nde seyrüsefer kurallarını belirleyecek müzakerelerin hızlı şekilde sonuçlanması gerektiğini söyledi.
Rodrigo Duterte - 12.11.2018
Güney Çin Denizi'nde Patlak Verecek Bir Savaşa Hazır Değiliz"
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Filipinler'in olası bir Güney Çin Denizi savaşına hazır olmadığını söyledi.
Rodrigo Duterte - 11.11.2018
Filipinler'de Muhalif Haber Sitesine Vergi Soruşturması
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte liderliğindeki hükümete yönelik eleştirel yayınlarıyla bilinen internet haber sitesi Rappler'a vergi soruşturması açıldı.
Rodrigo Duterte - 09.11.2018
Filipinler'in Eski First Lady'si İmelda Marcos'a Tutuklama Emri
Halen Filipinler Devlet Başkanı olan Rodrigo Duterte'nin Marcos ailesiyle iyi ilişkiler içinde olduğu ve eski diktatör Ferdinand Marcos'u sık sık övdüğü belirtildi.
Rodrigo Duterte - 07.11.2018
Filipinler'de 2 Yılda 34 Hukukçu Öldürüldü
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin göreve başladığı süreden bu yana 34 hukukçu uğradığı saldırılarda öldü.
Rodrigo Duterte - 03.11.2018
Filipinler'de Vizesi Uzatılmayan Avustralyalı Rahibe Ülkeden Ayrıldı
Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nun uyuşturucu ile mücadele politikasını "barbarlık" olarak nitelendiren ve hükümet karşıtı gösterilerde yer alan Fox, vizesinin sona ermesi ve uzatılmaması üzerine ülkeden ayrıldı.
Rodrigo Duterte - 01.11.2018
Filipinler'e Giren Kargoları Asker Kontrol Edecek
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, uyuşturucuyla mücadele kapsamında ülkeye giren kargoların kontrol edilmesi görevini orduya verdi.
Rodrigo Duterte - 26.10.2018
Filipinler Boracay Adası'nı Yeniden Turizme Açtı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, şubat ayında yaptığı açıklamada aşırı yoğunluk ve yapılaşma nedeniyle Boracay'daki denizin "foseptik çukuruna döndüğünü" belirtmişti.
Rodrigo Duterte - 25.10.2018
Filipinler'de Uyuşturucu Operasyonlarında Yaklaşık 5 Bin Şüpheli Öldü
Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 22.10.2018
Filipinler'de Muhalif Senatörün Tutuklanması Talebine Ret
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte hükümetinin, muhalif senatör hakkında tutuklama emri çıkarılması için yaptığı başvuru mahkeme tarafından reddedildi.
Rodrigo Duterte - 17.10.2018
Suudi Arabistan İçin Artık İnkar Bir Seçenek Değil"
Yazıda, "Trump, (Suudi Arabistan) kraliyet savunucusu gibi davranıyor." ifadesi kullanılarak, Trump'ın daha önce hak ihlalleriyle suçlanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ya da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un gibi isimlere de hayranlığını dile getirmekten geri durmadığına dikkati çekildi.
Rodrigo Duterte - 09.10.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'nin Kanser Olduğu İddiası
Geçen hafta kanser olabileceği yönünde şüpheleri olduğunu dile getiren Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Rodrigo Duterte - 05.10.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'nin Kanser Olduğu İddiası
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, bazı sağlık kontrollerinden geçtiğini ve kanser olup olmadığını öğrenmek için testlerin sonucunu beklediğini belirtti.
Rodrigo Duterte - 04.10.2018
Filipinler'de Uyuşturucuyla Mücadele
Ülke genelinde 1 Temmuz 2016'dan bu yana uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde 108 bin 59 operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda en az 4 bin 800 şüpheli öldürüldü, 80'den fazla güvenlik görevlisi yaşamını yitirdi. Uyuşturucu ticareti suçlarından aynı dönemde 576'sı kamu görevlisi olmak üzere 152 binden fazla kişi de tutuklandı. Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 28.09.2018
ABD ve Filipinler Ortak Askeri Faaliyetlerini Artırıyor
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, 2016 yılında uyuşturucuyla mücadele kampanyasına ABD'nin eleştirisine öfkelenerek her yıl yapılan ortak tatbikatlara son vermek istediğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 27.09.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'ye Yönelik Darbe İddiaları
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, emniyet güçlerini, olası bir darbe girişiminin içerisinde bulunmamaları konusunda uyardı.
Rodrigo Duterte - 26.09.2018
Filipinler'de Uyuşturucuyla Mücadele
Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 21.09.2018
Filipinler'deki Heyelanda Ölü Sayısı 22'ye Çıktı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin gün içinde afetin yaşandığı Naga şehrini ziyaret etmesi bekleniyor.
Rodrigo Duterte - 19.09.2018
Mangkhut Tayfununda Ölü Sayısı 74'e Ulaştı
Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, önceki akşam kurbanların aileleriyle bir araya gelerek onlara 25 bin peso değerinde yardım malzemesi ve defin yardımı dağıttı.
Rodrigo Duterte - 19.09.2018
Filipinler'deki Heyelan
Öte yandan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, bölgedeki altın madenlerinin güvensiz olduğunu belirterek, faaliyetlerin durdurulması çağrısı yaptı.
Rodrigo Duterte - 16.09.2018
Güncelleme - Filipinler'deki Mangkhut Tayfunu
Filipinler'in kuzey kıyılarını etkisi altına alan ve gücünden dolayı "süper" olarak adlandırılan Mangkhut tayfununda ölenlerin sayısı 40'a çıktı. Yerel medyanın Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin açıklamasına dayandırdığı habere göre, tayfun nedeniyle ölenlerin sayısı 40'a yükseldi.
Rodrigo Duterte - 13.09.2018
İhracatçılar, Rotayı Filipinler'e Çevirdi
Filipinler'in altyapı konusunda "altın çağına" girmeye hazırlandığını belirten Sanchez, "Yeni kara yolları ve havalimanlarının yapılması hedefleniyor. 4 ay önce Cumhurbaşkanımız Rodrigo Duterte, yeni bir anlaşma imzaladı.
Rodrigo Duterte - 08.09.2018
Duterte Ülkesindeki Ekonomik Sıkıntıdan ABD'yi Sorumlu Tuttu
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkesinde son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntıdan ABD'yi sorumlu tuttu.
Rodrigo Duterte - 05.09.2018
BM'nin Yeni İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet Yemin Etti
Çok sayıda devlet ve hükümet başkanına yönelik eleştirilerde bulunan Zeyd, ABD Başkanı Donald Trump'ın "insanlığı uçurumun kenarına sürüklediğini", Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın "ırkçı" olduğunu ve Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin "psikiyatrik değerlendirmeye ihtiyaç duyduğunu" dile getirmişti.
Rodrigo Duterte - 05.09.2018
Filipinler'de Belediye Başkanına Suikast
Filipinler'de, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin uyuşturucu ticaretiyle ilgisi olduğunu iddia ettiği belediye başkanı, uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.
Rodrigo Duterte - 05.09.2018
Filipinler'den Libya'daki Vatandaşlarına Uyarı: "Tahliyelere Hazır Olun"
Devletin tüm kademeleri alarmda Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ile birlikte İsrail'de resmi ziyaretler için bulunan Bakan Cayetano, Filipinler Çalışma Bakanlığının'da alarm seviyesinin 2'den 3'e çıkardığına da dikkat çekerek Libya'daki acil durumun ülkedeki her kurum tarafından ciddiye alındığını söyledi.
Rodrigo Duterte - 05.09.2018
Hayalet Kent" Marawi Patlayıcılardan Arındırılıyor
Terör örgütü DEAŞ bağlantılı Maute örgütü militanlarının geçen yıl Filipinler'in Mindanao Adası'ndaki Bangsomoro'nun Marawi kentini işgali sonrası çıkan çatışmaların ardından, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, "kalkışma olduğu" gerekçesiyle bölgede ilan ettiği sıkıyönetim sürüyor.
Rodrigo Duterte - 04.09.2018
Filipinler'de Duterte Muhalif Senatörün Tutuklanması Talimatını Verdi
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, dokunulmazlığı kaldırılan muhalif senatör Antonio Trillanes'in tutuklanması talimatını verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rodrigo Duterte Haberleri | Rodrigo Duterte Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Rodrigo Duterte haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rodrigo Duterte kimdir, hayatı ve biyografisi. Mindanao Hristiyanlarından Bol'a Destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 15:22:04. #1.15#

title