Rodrigo Duterte Haberleri

Rodrigo Duterte haber, Rodrigo Duterte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rodrigo Duterte - 12.03.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'ye koronavirüs testi yapıldı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye, enfekte kişilerle teması olan ve önlem amacıyla kendilerini karantinaya alan kabine yetkilileriyle görüşmesi üzerine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldığı bildirildi.
Rodrigo Duterte - 09.03.2020
Filipinler'de Kovid-19 nedeniyle Devlet Başkanı Duterte'ye dokunulmasına izin yok
Filipinler'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye dokunmak yasaklandı.
Rodrigo Duterte - 28.02.2020
Filipinler'de kamuya açık alanlarda elektronik sigara içilmesi yasaklandı
Şinhua'nın haberine göre, kamuya açık yerlerde elektronik sigara ve yeni tütün ürünlerinin içilmesine getirilen yasak, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin imzaladığı kararnameyle yürürlüğe girdi.
Rodrigo Duterte - 26.02.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte: "ABD olmadan da ayakta kalabiliriz"
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Amerikan askerlerinin ülkede bulunmasını ve eğitim yapmasını sağlayan Ziyaretçi Kuvvetler Anlaşması'nı (VFA) sonlandırma kararını savunarak, ülkesinin ABD olmadan da isyancılar ve aşırılıkçılarla mücadele edebileceğini söyledi.
Rodrigo Duterte - 11.02.2020
Filipinler, Amerikan askerlerinin ülkede bulunmasını sağlayan anlaşmayı lağvetti
Anlaşmanın, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin talimatı doğrultusunda lağvedildiği bilgisi paylaşıldı.
Rodrigo Duterte - 10.02.2020
Filipinler'de hükümet, Yüksek Mahkemeden ünlü televizyon ağını kapatmasını istedi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ABS-CBN televizyonuyla en az iki farklı haber ajansına hakkında eleştirel raporlar hazırladığı için defalarca eleştiride bulunmuştu.
Rodrigo Duterte - 31.01.2020
Filipinler, Çin'den gelen yolcuları ülkeye almayacak
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin talimatıyla, yeni tip koronavirüs salgını (2019-nCoV) nedeniyle Çin'den gelen Çin vatandaşlarının ülkeye geçici süreliğine alınmayacağı bildirildi.
Rodrigo Duterte - 24.01.2020
Duterte'den eski Emniyet Müdürü'nün vizesini iptal eden ABD'ye tehdit Açıklaması
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, eski Emniyet Genel Müdürü, Senatör Ronald dela Rosa'nın ABD'ye giriş vizesinin iptal edilmesinin ardından, Amerikan askerlerinin ülkede bulunmasını ve eğitim yapmasını sağlayan Ziyaretçi Kuvvetler Anlaşması'nı (VFA) lağvetme tehdidinde bulundu.
Rodrigo Duterte - 20.01.2020
Filipinler'de Taal Yanardağı'nın bulunduğu ada yerleşime kapatılacak
Bu konuda aldıkları tavsiye kararının Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından onaylandığını ifade eden Ano, Volkan Adası'nda turizm faaliyetinin sürdürüleceğini ancak kalıcı iskana müsaade edilmeyeceğini söyledi.
Rodrigo Duterte - 14.01.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte, Taal Yanardağı'ndaki patlamadan etkilenen bölgeyi ziyaret edecek
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Taal Yanardağı'nda pazar günü meydana gelen patlamadan etkilenen bölgeyi ziyaret edeceğini açıkladı.
Rodrigo Duterte - 08.01.2020
Filipinler Irak'taki vatandaşlarından ülkeden ayrılmalarını istedi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin hafta başında ordudan, Orta Doğu'da çalışan binlerce Filipinlinin gerektiğinde ülkeye dönüşü için uçak ve gemilerin hazır tutulmasını istediği bildirilmişti.
Rodrigo Duterte - 07.01.2020
Filipinler, Orta Doğu'daki vatandaşlarını geri çağırıyor
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Orta Doğu'daki gelişmelerin ardından Orta Doğu ülkelerinde bulunan çalışanlarını ülkeye çağırma kararı aldı.
Rodrigo Duterte - 06.01.2020
Filipin ordusundan Orta Doğu'daki işçilerin ülkeye dönüşü için hazır olması istendi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, ordudan Orta Doğu'da çalışan binlerce Filipinlinin gerektiğinde ülkeye dönüşü için uçak ve gemilerin hazır tutulmasını istediği bildirildi.
Rodrigo Duterte - 22.12.2019
Filipinler'de bombalı saldırılarda 21 kişi yaralandı
Arvin Encinas, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin pazartesi günü kenti ziyaret planının öncesinde yapılan saldırıların, Bangsamoro İslami Özgürlük Savaşçıları tarafından düzenlenmiş olabileceğine işaret etti.
Rodrigo Duterte - 17.12.2019
UCM Başsavcısı Bensuda, Hafter'i uyardı
UCM, Afganistan soruşturması konusunda ABD'nin baskısı altında Bensuda, UCM'nin Afganistan'da işlenen suçlarla ilgili soruşturmayı düşürmesi konusunda ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin baskısı altında olduğunu, öte yandan baskıların ne kendisini ne de başsavcılık ofisini yapması gerekenleri yapmaktan vazgeçirmeyeceğini vurguladı. Bensuda, bu baskılara BM ile bağlantılı işler dışında ABD'ye seyahat yasağının dahil olduğunu aktardı. Filistin ile ilgili ön soruşturmada da neredeyse sona gelindiğini ve resmi soruşturma açılıp açılmayacağı yönündeki kararın en kısa zamanda verileceğini ifade eden Bensuda, Myanmar soruşturması kapsamında, Arakanlı Müslümanlara baskılarından ötürü Myanmar ordusundaki üst rütbeli askerlerle ilgili tutuklama kararı çıkarılıp çıkarılmayacağına ilişkin soruya ise soruşturmada bu aşamaya gelinmediği yanıtını verdi. Bensuda, Başsavcılık Ofisinin Filipinler'de "uyuşturucuya karşı yürütülen savaş"la ilgili suçlar konusundaki ön incelemesinin Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'yi hedef alıp almayacağına ilişkin soruyu da bu konuda henüz ön inceleme aşamasında oldukları ve soruşturma açılmadığı şeklinde cevaplandırdı.
Rodrigo Duterte - 14.12.2019
Bangsamoro Özerk Bölgesi Başbakanı İbrahim'den destek çağrısı
İbrahim, ülkenin güney adası Mindanao'da yetişen birinin, Filipinler Devlet Başkanı (Rodrigo Duterte) seçilmesiyle Bangsamoro sorunun daha kolay çözüme kavuşturulduğunu belirterek, bu yıl halkın onayına sunulan Bangsamoro Organik Yasası'nın (BOL) referandumuna onay veren bölgelerin, oluşturulan 15 bakanlıklı özerk yönetimin idaresinde yönetildiğini kaydetti.
Rodrigo Duterte - 27.11.2019
Filipinler'de 370 kilogram uyuşturucu ele geçirildi
Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 26.11.2019
Filipinler'de komünist isyancı lider hastanede tedavi görürken yakalandı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin de bir dönem Padilla'nın yakalandığı hastanede sağlık taramasından geçtiği kaydedildi.
Rodrigo Duterte - 25.11.2019
Filipinler'de muhalif lider Uyuşturucuyla Mücadele Komitesindeki görevinden alındı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yardımcısı ve muhalifi Leni Robredo'yu Uyuşturucuyla Mücadele Komitesinin Eş Başkanlığı görevinden aldı.
Rodrigo Duterte - 21.11.2019
Filipinler'in güneyinde 63 köyün idaresi Bangsamoro'ya devredildi
KUALA Filipinler'in güneyindeki Kuzey Cotabato eyaletine bağlı 63 köyün idaresi, Moro Müslümanlarının referandum sonrası özerklik ilan ettiği Bangsamoro Özerk Bölgesi'ne devredildi.
Rodrigo Duterte - 14.11.2019
Duterte'nin bu hafta istirahat edeceğinin açıklanması sağlığı konusunda tartışma yarattı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin bu hafta üç gün istirahat edeceğinin açıklanmasıyla sağlığının iyi olmadığı yönündeki endişeler artttı.
Rodrigo Duterte - 12.11.2019
Filipinler'de çatışma
Ülkede, Rodrigo Duterte'nin 2016'da devlet başkanlığına seçilmesiyle taraflar, barış için müzakere masasına oturmuştu.
Rodrigo Duterte - 05.11.2019
Filipinler'de muhalif lider, Uyuşturucuyla Mücadele Komitesi Eş Başkanı oldu
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yardımcısı ve muhalifi Leni Robredo'yu Uyuşturucuyla Mücadele Komitesinin Eş Başkanı olarak atadı.
Rodrigo Duterte - 01.11.2019
ASEAN, Arakanlı mültecilerin yurtlarına dönmesi için özel ekip teklifi sundu
Liderler zirvesine Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ve Malezya Başkanı Mahathir Muhammed gibi üye ülke liderlerinin yanı sıra birliğin diyalog ortağı ülkelerden de Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev gibi çeşitli düzeyde liderler katılacak.
Rodrigo Duterte - 01.11.2019
Tayland'da 35. ASEAN Zirvesi
Yarın düzenlenecek ASEAN Liderler Zirvesi'ne Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ve Malezya Başkanı Mahathir Muhammed gibi üye ülke liderlerinin yanı sıra birliğin diyalog ortağı ülkelerden de Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev gibi çeşitli düzeyde liderler katılacak.
Rodrigo Duterte - 22.10.2019
Rusya'dan Filipinler'e denizaltı gücü oluşturmasına yardımı teklifi
Ancak Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, son Çin ziyaretinde mahkemenin kararını göz ardı edebilecekleri ve Çin ile iş birliğine gidebileceklerini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 22.10.2019
Filipinler Devlet Başkanı Duterte Japonya gezisini yarıda kesti
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin Japonya gezisini omurga ağrısı nedeniyle yarıda kestiği bildirildi.
Rodrigo Duterte - 14.10.2019
Filipinler Emniyet Genel Müdürü istifa etti
Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 03.10.2019
Putin'den "Astana formatı ortaklarıyla Suriye'de siyasi süreci başlattık" açıklaması
Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 16. Valday Uluslararası Tartışma Kulübü toplantısına, Rusya Devlet Başkanı Putin'in yanı sıra Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte katıldı.
Rodrigo Duterte - 02.10.2019
Valday toplantılarında Orta Doğu tartışılıyor
Bu yılki toplantının son günündeki oturuma, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yanı sıra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ürdün Kralı Abdullah, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Filipin Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin de katılarak konuşma yapması bekleniyor.
Rodrigo Duterte - 01.10.2019
Ekim 2019 Dünya Gündemi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bölgesel ve uluslararası konuların tartışılacağı 16. Valday Uluslararası Tartışma Kulübü Konferansı'na katılacak. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ürdün Kralı Abdullah, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Filipin Devlet Başkanı Rodrigo Duterte de konferansta konuşma yapacak.
Rodrigo Duterte - 25.09.2019
Putin ile Maduro, Rusya'da bir araya gelecek
Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen etkinlikte Putin'in önemli görüşmeler yapacağını söyleyen Peskov, programa davetli olan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kazakistan Devlet Başkanı Kasım Tokaev ve Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ile özel görüşmeler yapılacağını söyledi.
Rodrigo Duterte - 19.09.2019
Filipinler'de serbest bırakılan mahkumların teslim olma süresi doluyor
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, teslim olmayan mahkumların "kaçak" kabul edileceğini belirtti.
Rodrigo Duterte - 11.09.2019
Çin'den Filipinler'e şartlı ortaklık teklifi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Çin'in, Uluslararası Tahkim Mahkemesi'nin 2016'da Güney Çin Denizi konusunda Pekin'in aleyhine verdiği kararı rafa kaldırmaları halinde ortak petrol ve doğal gaz arama teklifinde bulunduğunu belirtti.
Rodrigo Duterte - 11.09.2019
"Çin, Güney Çin Denizi'nde yabancı varlığını istemedi"
Teodoro Locsin, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin de Çinli mevkidaşı Şi Cinping'e müzakere edilen saldırmazlık paktının hızla tamamlanması gerektiğini söylediğini aktardı.
Rodrigo Duterte - 07.09.2019
Bangsamoro'da binin üzerinde militan silahsızlandırıldı
Törende konuşan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, hükümetin barış sürecinde MİKC üyelerine yardım etmeyi sürdüreceğini belirterek "Silahları teslim ettiğiniz için ümidinizi yitirmeyin.
Rodrigo Duterte - 04.09.2019
Filipinler'de yüzlerce mahkumu serbest bırakan müdür görevinden alındı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, "iyi hal gerekçesiyle" yüzlerce mahkumu serbest bırakması üzerine Ceza İnfaz Kurumları Genel Müdürü Nicanor Fealdon'un işine son verdi.
Rodrigo Duterte - 30.08.2019
Filipinler Devlet Başkanı Duterte Çin'de
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin yönetimi sırasında Çin ve Filipinler'in karşılıklı çabaları sayesinde ikili ilişkilerin büyük gelişme gösterdiğini ve elle tutulur sonuçlar aldıklarını belirtti.
Rodrigo Duterte - 29.08.2019
Filipinler Devlet Başkanı Duterte Çin'de
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Çin'in başkenti Pekin'de Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile bir araya geldi.
Rodrigo Duterte - 29.08.2019
Bangsamorolu çiftçiler Türkiye'de eğitilecek
Türkiye, Müslüman Mindanao Bangsamoro Özerk Bölgesi'nden (BARMM) ziraat uzmanları ve çiftçilerin eğitimine katkıda bulunacak.
Rodrigo Duterte - 20.08.2019
Filipinler'den Çin'in tacizlerine tepki
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Çin savaş gemilerinin başkent Manila kıyılarında dolaşmasının ardından ülkenin karasularında izinsiz seyahat eden yabancı gemilerin bundan sonra "düşmanca" muamele göreceğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rodrigo Duterte Haberleri | Rodrigo Duterte Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Rodrigo Duterte haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rodrigo Duterte kimdir, hayatı ve biyografisi. Filipinler Devlet Başkanı Duterte, Kovid-19 önlemlerine uymayanları tehdit etti Aç
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 06:21:37. #1.14#
title