Rodrigo Duterte Haberleri

Rodrigo Duterte haber, Rodrigo Duterte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rodrigo Duterte - 12.08.2020
Rusların Covid-19 aşısının ilk üretimi 2 hafta içinde tamamlanacak
Bazı ülkelerden Rusya'ya destek Rusya'nın "Sputnik - V" aşısını geliştirdiğini duyurmasından sonra birçok ülkeden destek açıklaması geldi. Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Rusya'nın geliştirdiği aşıyı ümit verici bulurken aşıyı ülkelerinde de kullanmak istediklerini ve bunun için Rus aşısının Filipinler Sağlık Bakanlığı onayından geçmesi gerektiğini ifade etti.
Rodrigo Duterte - 04.08.2020
Filipinler, Güney Çin Denizi'ndeki ortak askeri tatbikatlara katılmayacak
"Philstar.com" internet sitesinde yer alan habere göre, Savunma Bakanı Delfin Lorenzana, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin talimatıyla ihtilaflı sularda gerilimi düşürmek adına Filipinler'in 12 millik kara suları dışında kalan bölgedeki uluslararası askeri tatbikatlar içinde yer almayacağını belirtti.
Rodrigo Duterte - 30.07.2020
Filipinler'de Kurban Bayramı resmi tatil ilan edildi
Devlet Başkanlığı ofisi, Başkan Rodrigo Duterte'nin, 31 Temmuz'dan başlamak üzere her yıl Kurban Bayramı'nın birinci gününün resmi tatil ilan edildiğine dair yasa değişikliğini imzaladığını duyurdu.
Rodrigo Duterte - 27.07.2020
Filipinler'de terörle mücadele yasası protesto edildi
Filipinler'de, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin bugün yapılması planlanan ulusa sesleniş konuşması öncesinde terörle mücadele yasası karşıtı gösteri düzenlendi.
Rodrigo Duterte - 12.07.2020
Moro İslami Kurtuluş Cephesi liderine göre, Bangsamoro'yu özerkliğe "dörtlü plan" taşıdı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından Bangsamoro Geçiş Otoritesinin başına getirilen Hacı Murat İbrahim, 26 Şubat'ta yönetimi federal hükümetin bölge valisinden devralmıştı.
Rodrigo Duterte - 10.07.2020
Filipinler'de milletvekilleri, ABS-CBN'nin çalışma ruhsatının yenilenmesini veto etti
Filipinler'de milletvekilleri, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin kendi haberleri nedeniyle hedef aldığı önde gelen yayın kuruluşu ABS-CBN'nin çalışma ruhsatının yenilenmesini reddetti.
Rodrigo Duterte - 06.07.2020
Filipinler'in başkentinde sokağa çıkma yasağı yeniden uygulanabilir
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ekonomik faaliyetlerin başlatılması amacıyla 1 Haziran'da Manila'daki sokağa çıkma yasağını kaldırmıştı.
Rodrigo Duterte - 03.07.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte, terörizmle mücadele yasa tasarısını imzaladı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkede tartışmalara yol açan terörizmle mücadele yasa tasarısını onayladı.
Rodrigo Duterte - 01.07.2020
Son dakika haberi... Tayland'da Kovid-19'a karşı önlemler gevşetilmeye devam ediyor
CNN Philippines'in haberine göre, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, salgını daha iyi kontrol altına almak için söz konusu yerlerdeki mevcut karantina uygulamalarının 15 gün daha uzatıldığını duyurdu.
Rodrigo Duterte - 26.06.2020
ASEAN Zirvesi'nde liderlerin ortak gündemi "Kovid-19 ile mücadele" oldu
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ise salgınla birlikte ASEAN'ın yaşadığı zorluklardan ders çıkartması gerektiğinin altını çizdi.
Rodrigo Duterte - 16.06.2020
Filipinler'deki Cebu kenti ileri seviye karantinaya alındı
Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkenin virüse karşı savaşı henüz kazanmadığının altını çizerek vatandaşlardan tedbirlere karşı duyarlı olmalarını istedi.
Rodrigo Duterte - 12.06.2020
Filipinler'de terörizmle mücadele yasa tasarısı protesto edildi
Tasarının, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin imzasıyla yasalaşması halinde Filipinler'de İnsan Güvenliği Yasası 2007 yürürlükten kalkacak.
Rodrigo Duterte - 05.06.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte uyuşturucu kaçakçılarını öldürmekle tehdit etti
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, uyuşturucu kaçakçılarını öldürmekle tehdit etti.
Rodrigo Duterte - 04.06.2020
Son dakika haberleri | Filipinler'de terörizmle mücadele yasa tasarısı parlamentonun alt kanadında kabul edildi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin bu yıl tasarıyı imzalaması bekleniyor.
Rodrigo Duterte - 02.06.2020
Filipinler, ABD ile imzalanan Ziyaretçi Kuvvetler Anlaşması'nın feshini askıya aldı
Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin talimatı doğrultusunda verilen kararın ABD'nin Manila Büyükelçisine bildirildiğini kaydeden Locsin, feshin 6 ay süreyle askıya alındığı bilgisini paylaştı.
Rodrigo Duterte - 31.05.2020
Filipinler'de son bir haftada Kovid-19 vaka sayısı yaklaşık yüzde 29 arttı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Manila'da Kovid-19 kısıtlamalarının yarından itibaren hafifletileceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 12.05.2020
Filipinler'in başkentinde karantina, mayıs sonuna kadar uzatıldı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, basın açıklamasında, Kovid-19 salgınının ikinci veya üçüncü dalgasını önlemek için her türlü tedbiri alacaklarını belirterek "Bazı bölgelerde, karantina uygulaması devam edecektir.
Rodrigo Duterte - 07.05.2020
Filipinler'de radyo ve televizyon yayını durdurulan ABS-CBN, karara itiraz etti
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin haberleri nedeniyle hedef aldığı önde gelen yayın kuruluşu ABS-CBN'nin televizyon ve radyo yayınlarının durdurulması geniş çaplı tepkilere de neden oldu.
Rodrigo Duterte - 06.05.2020
Filipinler'de ABS-CBN'nin radyo ve televizyon yayınının durdurulmasına tepki
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin haberleri nedeniyle hedef aldığı önde gelen yayın kuruluşu ABS-CBN'nin televizyon ve radyo yayınlarının durdurulması tepkilere neden oldu.
Rodrigo Duterte - 05.05.2020
Filipinler'de ABS-CBN'ye radyo ve televizyon yayınını durdurma talimatı
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin haberleri nedeniyle hedef aldığı önde gelen yayın kuruluşu ABS-CBN'nin televizyon ve radyo yayınları durduruluyor.
Rodrigo Duterte - 24.04.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19'a dair gelişmeler
Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Kovid-19 nedeniyle ülkenin başkenti Manila'daki karantinanın 15 Mayıs'a kadar uzatıldığını açıkladı.
Rodrigo Duterte - 24.04.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den "sıkıyönetim" uyarısı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantina altında olan bölgede gıda ve para dağıtımına refakat eden iki askerin, komünist isyancılar tarafından öldürülmesi üzerine ülkede sıkıyönetim ilan edebileceği uyarısında bulundu.
Rodrigo Duterte - 21.04.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19'a dair gelişmeler
Öte yandan ülkenin en kalabalık adası Luzon genelinde 16 Mart'tan bu yana süren karantinanın uzatılıp uzatılmayacağına yönelik kararın, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından bu hafta içinde açıklanacağı bildirildi.
Rodrigo Duterte - 21.04.2020
Filipinler'de Bangsamoro Özerk Bölgesi'nde Kovid-19 vakaları artıyor
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından Bangsamoro Geçiş Otoritesinin başına getirilen Hacı Murat İbrahim, 26 Şubat'ta yönetimi federal hükümetin bölge valisinden devralmıştı.
Rodrigo Duterte - 17.04.2020
Duterte'den Filipinler'de sıkı yönetim gibi tecrit uygulaması tehdidi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına bağlı karantina ihlallerinin artması üzerine ülkenin kuzeyinde bir ay süresince sıkı yönetime benzer tecrit uygulamasına geçme tehdidinde bulundu.
Rodrigo Duterte - 16.04.2020
Filipinler'de Bangsamoro Özerk Bölgesi'nde pandemiyle mücadeleyi geçiş otoritesi yürütecek
- Özerk yönetim Filipinler'de ülkenin güneyindeki Müslüman Mindanao bölgesinde 21 Ocak ve 6 Şubat 2019'da yapılan referandumlarda, halk bölgeye kapsamlı özerklik getiren Bangsamoro Organik Yasası'nı kabul etmişti. Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından Bangsamoro Geçiş Otoritesinin başına getirilen Enver İbrahim, 26 Şubat'ta yönetimi federal hükümetin bölge valisinden devralmıştı.
Rodrigo Duterte - 14.04.2020
ASEAN liderleri, telekonferansla Kovid-19 zirvesi gerçekleştirdi
"Hiçbir ülke tek başına ayakta kalamaz" Zirvede söz alan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte de ASEAN'ın "insan yaşamının bütününü etkileyen bu salgına karşı etkili ve stratejik bir yanıt geliştirmesi gerektiğini" dile getirdi.
Rodrigo Duterte - 07.04.2020
Filipinler'in Luzon Adası'nda "yaygın karantina" uygulaması 30 Nisan'a uzatıldı
CNN Philippines'in haberine göre, Kovid-19 ile mücadelede görev gücü sözcüsü Karlo Nograles, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, Kurumlararası Görev Gücünün, virüsün yayılmasını engellemek için 57 milyon civarında kişinin yaşadığı Luzon Adası'nda karantinanın 30 Nisan yerel saatle 23.
Rodrigo Duterte - 04.04.2020
Filipinler'de maske takmayan ve polise bıçakla saldıran kişi vurularak öldürüldü
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, hükümetin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaptığı kısıtlamalara karşı gelinmesi halinde emniyet güçlerine sorun çıkaranları vurmaları ve gıda ile nakit yardımlarını durdurma emrini vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 03.04.2020
İnsan Hakları İzleme Örgütünden Kovid-19 karantinasıyla ilgili Filipinli yetkililere çağrı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamındaki kısıtlamalara karşı gelinmesi ve isyan çıkarılması halinde, emniyet güçlerine sorun çıkaranları vurmaları, gıda ve nakit yardımlarını durdurmaları emrini vereceğini söylemişti.
Rodrigo Duterte - 02.04.2020
Yeni tip koronavirüs ile ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, salgınla mücadele kapsamında yapılan kısıtlamalara karşı gelinmesi ve isyan çıkarılması halinde, emniyet güçlerine sorun çıkaranları vurma ve yardımları durdurma emri vereceğini açıkladı.
Rodrigo Duterte - 02.04.2020
Filipinler Devlet Başkanı Duterte, Kovid-19 önlemlerine uymayanları tehdit etti Açıklaması
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yaptığı kısıtlamalara karşı gelinmesi ve isyan çıkarılması halinde, emniyet güçlerine, sorun çıkaranları vurmaları ve gıda ve nakit yardımlarını durdurma emrini vereceğini bildirdi.
Rodrigo Duterte - 31.03.2020
Vietnam'da Kovid-19'a karşı önlemler artırılıyor
Filipinler'de yaklaşık 3,9 milyar dolarlık yardım paketi Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkede yeni tip koronavirüsü kontrol altına almak için uygulanan karantina önlemlerinden etkilenen düşük gelirli hanelerin ve diğer sektörlerin ekonomik kaybını telafi etmek için bir yardım paketi hazırlandığını duyurdu.
Rodrigo Duterte - 25.03.2020
Filipinler'de komünist gerillalar BM'nin çağrısı üzerine ateşkes kararı aldı
Devlet Başkanı Rodrigo Duterte geçen hafta Kovid-19 salgınıyla mücadeleye odaklanılması için komünist gerillalara karşı tek taraflı ateşkes ilan etmişti.
Rodrigo Duterte - 24.03.2020
Filipinler Kongresi, ülkede acil durum ilan edilmesine yönelik yasa tasarısını onayladı
Milletvekilleri, karantina kurallarına itaat etmeyen ve salgın hakkında "yanlış bilgi" yayanların cezalandırılmasını da içeren tasarı kapsamında, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, yürütme dairesinin bütçesini yeniden tahsis edebileceğini belirtti.
Rodrigo Duterte - 23.03.2020
Güney Kore'de Kovid-19 tedbirlerine uymayan kiliselere ceza verilecek
Filipinler Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında olağanüstü hal (OHAL) ilan etme yetkisi veren yasa tasarısı meclis komisyonunda onaylandı.
Rodrigo Duterte - 16.03.2020
Filipinler'in Luzon Adası'nda "yaygın karantina" uygulanacak
Rappler internet sitesinin haberine göre, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Luzon'da 8 bölgede yaşayan 57 milyondan fazla kişiye virüs salgını nedeniyle evlerinde kalmaları talimatı verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rodrigo Duterte Haberleri | Rodrigo Duterte Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Rodrigo Duterte haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rodrigo Duterte kimdir, hayatı ve biyografisi. Filipinler, Güney Çin Denizi'nde petrol ve doğal gaz arama yasağını kaldırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 04:50:19. #1.14#

title