Sivasspor'la Anlaşan Robinho İstanbul'a Geldi: Oldukça Mutluyum

Demir Grup Sivasspor'un anlaşmaya vardığı dünyaca ünlü futbolcu Robinho, İstanbul'a geldi, "Oldukça mutluyum." dedi.

Demir Grup Sivasspor'un prensip olarak anlaşmaya vardığı dünyaca ünlü futbolcu Robson de Souza (Robinho), Brezilya'dan İstanbul'a geldi. THY'nin tarifeli seferiyle dün akşam saatlerine Sao Paulo'dan İstanbul Atatürk Havalimanı'na ailesi ile beraber gelen Brezilyalı yıldız Robinho kalacağı otele geçerek yarın sabah saatlerinde Sivas'a gidecek.

"GAYET MUTLUYUZ"

Robinho kaldığı otelde DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye geldiğim için oldukça mutluyum. ailemde mutlu benim için en önemli şey de bu. Türkiye'nin adını daha evvelden futboldaki yerini biliyoruz. Gayet mutluyuz" şeklinde konuştu. Kendisi için havalimanına gelen taraftarlara teşekkür eden Robinho, "Havanın soğuk olduğunun farkındayım, beni beklediler. Yarını dört gözle bekliyorum" dedi.

"SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM"

"Sivasspor'a gelmenizde Roberto Carlos etkili oldu mu?" sorusuna ise "Türkiye'de birçok ünlü futbolcuyu biliyorum. Gelmeden önce Roberto Carlos ve Cicinho ile konuştum. Zaten beraber Real Madrid'de oynadık. Bana Sivas'ın şehrin ve kulübün ne kadar büyük olduğunu anlattılar. Oldukça mutluyum, sabırsızlıkla bekliyorum" açıklamasında bulundu. Brezilyalı yıldız, "Türk yemekleri hakkında bilginiz var mı?" sorusuna ise, "İstanbul'a ilk kez geliyorum, Türk yemekleri hakkında bilgim yok yavaş yavaş öğreneceğim" dedi.

Kaynak: DHA