Robert Koleji Haberleri

Robert Koleji haber, Robert Koleji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Robert Koleji - 30.05.2013
ODTÜ Koleji Öğrencileri İstanbul'da Moral Depoladı
ODTÜ Koleji öğrencileri, İstanbul'daki VKV Koç Özel Lisesi, Kabataş Lisesi ve Robert Koleji'ni gezerek eğitim sistemleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler edindi.
Robert Koleji - 20.05.2013
Van'ın Eskrimci Kızları
-"Cüneyt Arkın mısınız-' diye alay ediyorlardı" Eskrimci kızlardan Eylem Tataroğulları ise arkadaşlarının "Cüneyt Arkın mısınız" diye kendileri ile alay ettiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Biz onları dinlemedik ve spor yapmaya devam ettik. İlk yılda bize destek verildi ama yetmedi. Mersin'deki Türkiye şampiyonasında Amerikan Robert Kolejini yenerek 10.
Robert Koleji - 28.04.2013
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri
HATAY,(DHA) (28.4.2013 FOTOĞRAFLI) ///////// Final öğrencileri eğitim kongresinde Adana Final Okulları, İstanbul Robert Koleji'nde yapılan eğitim kongresine 5 öğrenci ile katıldı.
Robert Koleji - 26.04.2013
Robert Koleji, Fizikçisini Dans Festivaliyle Anıyor
İstanbul Amerikan Robert Lisesi, uçakta yaşamını yitiren Özgen Berkol Doğan'ı 'Berkol RC'98 Tango ve Latin Dans Festivali' ile anıyor.
Robert Koleji - 26.04.2013
Profesör Y ile Konuşmalar
1954 yılından günümüze, 60 yıl boyunca Türk tiyatrosuna damgasını vuran Haldun Dormen'in üç kitabı "Sürç-ü Lisan Ettikse, Antrakt, İkinci Perde", Yapı Kredi Yayınları tarafından Anılar başlığı altında bir arada yayımlanıyor: Sanatçının çocukluk anıları, Galatasaray Lisesi ve Robert Koleji günleri, Yale'de tiyatro eğitimi aldığı zamanlar, İstanbul'a dönüş, Şahane Züğürtler, Lüküs Hayat, Hisseli Harikalar Kumpanyası, Dormen Tiyatrosu, turneler, Beyoğlu sokakları, müzikaller, anılar ve insanlar.
Robert Koleji - 16.04.2013
Doğan Hızlan, Londra Kitap Fuarı'nda
HALİDE EDİP'E BENZEMİYORUM Zaman zaman Halide edip Adıvar ile benzetildiğini ifade eden yazar Ağaoğlu, bunun doğru olmadığını söyledi. Ağaoğlu, "Halide Edip Robert Koleji mezunu ben Nallıhan'da ilkokulu bile zor bitirdim.
Robert Koleji - 07.04.2013
Cem Karaca Beyazperdede Ölümsüzleşecek
Karaca'nın ölümünden sonra kitap yazıldığını anlatan Olut; şöyle konuştu: "Bir gün evde yalnız onun şarkılarını dinliyordum. Kendi kendime onun için bir şey yapmam gerektiğini düşündüm. Ölümünden sonra onun adına kitap yazılmıştı. Ancak, onun beyazperdede de ölümsüzleşmesi gerektiğini düşündüm. Sonra onun hayatını ve bilmediğim yönlerini araştırmaya başladım. Uzun süredir yaptığım çalışmadan sonra film senaryosunu yazmaya başladım" TANIDIKÇA SEVGİM ARTTI Cem Karaca'nın 5 Nisan 1945'de İstanbul'da dünyaya geldiğini, tiyatrocu bir ailenin tek çocuğu olduğunu, sanatçı bir ailenin çocuğu olmak onun sanatla içiçe büyümesini sağladığını belirten Dr.Ilgın Olut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ortaöğretimini Robert Koleji'nde yapan Cem Karaca'nın müzikle tanışması oldukça ilginç.
Robert Koleji - 03.04.2013
Ayasofya ile İlgili İlginç İddia: Kubbesi Mimar Sinan'ın Eseri Olabilir
Yedikıta Dergisi'nin Nisan sayısında ayrıca okuycuları bekleyen dikkat çekici makaleler de bulunuyor. Bunlardan bir tanesi 'Peygamberler ve Sahabeler şehri Diyar-ı Bekir' makalesi. Fatih Oktay'ın kaleme aldığı makalede, bünyesinde en fazla sahabe bulunduran üçüncü şehir olduğuna dikkat çekiliyor. Doç. Dr. Mustafa Gündüz'ün kaleme aldığı 'Robert Koleji'nin İlginç Kuruluş Öyküsü' ile söz konusu okulun Amerikalı misyonerler tarafından Rumeli Hisarı üstüne nasıl kurulduğu anlatılıyor.
Robert Koleji - 25.03.2013
GAGİKAD'dan Nüket Ersoy'a Onur Ödülü
Yarım asırdır eğitime hizmet veren Nüket Ersoy Kimdir? GAGİKAD tarafından ödüllendirilen Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy Merhum Cemil ALEVLİ'nin kızı olup ilkokulu Gaziantep'te okuduktan sonra Robert Koleji'nin kız bölümü olan ve şimdiki Amerikan Robert Lisesinin bulunduğu yerde bulunan Amerikan Kız Kolejinden dokuz sene yatılı öğrenim döneminden sonra "BA-Bachelor of Arts-" lisans derecesiyle mezun olmuştur.
Robert Koleji - 24.03.2013
Gagikad'dan Nüket Ersoy'a Onur Ödülü
YARIM ASIRDIR EĞİTİME HİZMET VEREN NÜKET ERSOY KİMDİR? GAGİKAD tarafından ödüllendirilen Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy Merhum Cemil Alevli'nin kızı olup ilkokulu Gaziantep'te okuduktan sonra Robert Koleji'nin kız bölümü olan ve şimdiki Amerikan Robert Lisesinin bulunduğu yerde bulunan Amerikan Kız Kolejinden dokuz sene yatılı öğrenim döneminden sonra "BA-Bachelor of Arts-" lisans derecesiyle mezun olmuştur.
Robert Koleji - 20.03.2013
Su Stratejileri 'Su Şehri`nde Belirlenecek
Öğrencilerden yoğun ilgi Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Fatih Lisesi, İzmir Fen Lisesi, İzmir Yamanlar Lisesi ile Bursa'daki fen ve anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler, kongredeki oturumlarda yer alarak, suyun yaşam için önemi ve suyun geleceğine dair görüşlerini paylaşacaklar.
Robert Koleji - 20.03.2013
Su Şehri Bursa'da "Su" Konuşulacak
ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Fatih Lisesi, İzmir Fen Lisesi, İzmir Yamanlar Lisesi ile Bursa'daki fen ve anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler, kongredeki oturumlarda yer alarak, suyun yaşam için önemi ve suyun geleceğine dair görüşlerini paylaşacaklar.
Robert Koleji - 15.03.2013
7'den 77'ye Herkes Suyu Konuşacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde, Su Vakfı, Bursa Kent Konseyi ve DSİ Bursa Bölge Müdürlüğü'nün ortak organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan '3. Uluslararası Su Kongresi ve Sergisi', 7'den 77'ye toplumun tüm kesimlerini bir araya getirecek. "Sürdürülebilir Su Yönetimi ve Kentlerin Geleceği" teması ile düzenlenecek kongreye, 17'si yurtdışından 72 üniversite ile Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi ve Kabataş Lisesi'nin de aralarında bulunduğu birçok okuldan akademisyen ve öğrenciler katılacak.
Robert Koleji - 09.03.2013
'Büyük Buluşma' Gün Sayıyor
İlk, orta ve lise öğrencilerinin de yoğun katılımına sahne olması beklenen kongrede; Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Fatih Lisesi, İzmir Fen Lisesi, İzmir Yamanlar Lisesi ile Bursa'daki fen ve anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler, etkinliklerdeki oturumlarda yer alarak, suyun yaşam için önemi ile suyun geleceğine dair görüşlerini konuklarla paylaşacaklar.
Robert Koleji - 08.03.2013
Bursa, Su Kongresine Hazırlanıyor
İlk, orta ve lise öğrencilerinin de yoğun katılımına sahne olması beklenen kongrede; Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Fatih Lisesi, İzmir Fen Lisesi, İzmir Yamanlar Lisesi ile Bursa'daki fen ve Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler, etkinliklerdeki oturumlarda yer alarak, suyun yaşam için önemi ile suyun geleceğine dair görüşlerini konuklarla paylaşacaklar.
Robert Koleji - 08.03.2013
Su İçin Büyük Buluşma Gün Sayıyor
İlk, orta ve lise öğrencilerinin de ilgisine sahne olması beklenen kongrede Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Fatih Lisesi, İzmir Fen Lisesi, İzmir Yamanlar Lisesi ile Bursa'daki fen ve anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler, oturumlarda yer alarak, suyun hayat için önemi ile suyun geleceğine dair görüşlerini konuklarla paylaşacak.
Robert Koleji - 28.02.2013
SBS Kaldırılırsa Ne Olacak?
-Sınav tarihleri nedeniyle kargaşa çıkar- Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Gülan, öğrencilerin birden fazla okulun sınavına girmek isteyebileceğini dile getiren Gülan, "Örneğin, Galatasaray'a 10 bin, İstanbul Erkek 10 bin, Kabataş'a 5 bin, Kadıköy Anadolu'ya 5 bin, Robert Koleji'ne 16 bin kişi, Koç Lisesi'ne 10 bin kişi başvurdu.
Robert Koleji - 09.02.2013
'Bizim' Öğretmenlerden Haytalık İtirafları!
ZEKİ ALASYA (GESTAPO AYFER) TARİHTEN KAÇARDIM Ben Robert Koleji'nde yatılı okudum.
Robert Koleji - 02.02.2013
'Hababam'dan Farklıyız
Sizde var mı böyle ilginç anılar? Var tabii, kendi sululuklarımı da yazıp vereceğim. Ben yoksul bir ailenin çocuğu olmama rağmen; babamın ısrarıyla Robert Koleji'nde okudum.
Robert Koleji - 23.01.2013
Türkiye Münazara Şampiyonası'nda Sanko Gururu
Daha önce Ankara'da yapılan ilk elemeleri başarıyla geçerek İstanbul Okan Üniversitesi kampüsünde yapılan yarı finallere katılan Özel Sanko Koleji takımı, İtalyan Koleji, Fenerbahçe Koleji, Amerikan Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ve Marmara Koleji gibi okullarla farklı konu başlıklarında başarılı karşılaşmalar yaptı.
Robert Koleji - 23.01.2013
Gaziantep'ten Kısa Kısa
Sanko'dan yapılan açıklamaya göre, daha önce Ankara'da yapılan elemeleri geçen Sanko Koleji'nin İstanbul Okan Üniversitesi Kampüsü'nde yapılan yarı finalde İtalyan Koleji, Fenerbahçe Koleji, Amerikan Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ve Marmara Koleji ile farklı konu başlıklarında karşılaşmalar yaptı.
Robert Koleji - 07.01.2013
Bedriye Hülya Geleceğin Girişimcileriyle Buluşuyor
Robert Koleji Junior Achievement Kulübü olarak "Girişimciler Günü"nde bu yıl, başarılı girişimci Bedriye Hülya öğrencilerle buluşuyor.
Robert Koleji - 04.01.2013
Türkiye Ralli Şampiyonası Bayanlar Şampiyonu Çetinkaya."Doğu ve Güneydoğu'ya Turist Gibi Giderek...
Van'daki depremden sonra buraya gittiğini ifade eden Çetinkaya, şunları söyledi: "Ben depremden hemen 3 gün sonra buraya geldim. Sonrasında yeni yıl vesilesiyle Türkiye Motosiklet Federasyonu bir aktivite düzenledi ve bende katıldım. Birazcık oradaki çocukları mutlu etmek amaçlı bir gece yapıldı. Orada Kenan Sofuoğlu ile Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve birçok isimle beraber çocukları birazcık dahi olsa mutlu etmeye çalıştık. Fakat o gecenin benim için ayrı bir özelliği vardı. Çok düşündüm nasıl yardım edebilirim- diye. Ben şuan da burada okul yaptırabilecek bir güçte değilim. Ancak bir bavul eşya toplayıp onu dağıtmanın da ne kadar faydası var ona da emin olamadım. Çünkü kimin ne ihtiyacı var onu tespit etmek çok kolay bir şey değil. O yüzden dedim ki elimden geldiği kadarıyla rast gele bir veya iki aile tanıyayım. En azından sadece maddi değil manevi olarak da çalabilecekleri bir kapılarının olmasını istedim. Bu kadar eğitim aldım. Çok şükür imkanlarım iyiydi. Robert Koleji'nde okudum.
Robert Koleji - 11.12.2012
Hüsnü Özyeğin: Hayata Survivor'daki Gibi Başladım
ONUR KONUĞU HÜSNÜ ÖZYEĞİN Bir hafta sürecek Girişimcilik Haftası'nın onur konuğu Hüsnü Özyeğin, öğrencilere yaşamını anlattı. İzmir'de doğduğunu, babasının doktor, annesinin ev hanımı olduğunu belirten Hüsnü Özyeğin, ilk girişimciliğinin Robert Koleji'ne gitme kararı olduğunu söyledi.
Robert Koleji - 06.12.2012
Hüsnü Özyeğin: 1994 ve 2001 Krizinin Tarihini Doğum Tarihimden Daha İyi Bilirim
Hüsnü Özyeğin, hayata 300 dolar ile başladığını ve hayatında yön vermede en önemli faktörün Robert Koleji olduğunu vurguladı.
Robert Koleji - 25.11.2012
Hayvanlar Yararına Fotoğraf Sergisi
Robert Koleji Lise 4.sınıf öğrencisi Ecegül Bayram, birinci karma fotoğraf sergisini Gaziantep'te açıtı.
Robert Koleji - 17.09.2012
Amerika, Jandarmaya Robert Koleji'ni Koruduğu İçin 'Kırmızı Araba' Hediye Etmiş
Amerika'nın jandarmaya, Robert Koleji'nin korunması karşılığında 'kırmızı araba' hediye ettiği ortaya çıktı.
Robert Koleji - 30.08.2012
Başkalarının Hayatını Yaşayan "Biz"
Yaşananlara dışarıdan bakmayı öğrendiğimiz gün, kendi hayatımız bile yabancı olur ya hani… O başkasının hayatıdır, siz aynadaki aksinizle karşılaşana kadar! 2011 yılında Can Yayınları okuruna  Adadaki Ev adlı romanıyla selam eden Nilüfer Kuyaş, bu kez 2004 Memet Fuat Deneme Ödül'nü kazanmış deneme kitabı olan Başka Hayatlar ile aramızda… Meslek hayatına gazetecilikle başlayan Kuyaş, 90'lı yılların popüler kültür dergisi E'de bir çok deneme yazdı. Yazarın ilk kitabını da oluşturan bu yazıların her biri kültür-sanat ve edebiyatı sevdirecek türden birer eser. Nilüfer Kuyaş'ın denemeleri, türünün klişelerinden çok uzak, kolay okunan, akıcı ve yaşayan yazılar…. Cemal Süreya'dan Modigliani'ye, Puşkin'den Joyce'a, Enis Batur'dan Fazıl Say'a, pek çok sanatçının izini sürüyor Kuyaş. Onların hayatlarından anekdotlarla ele aldığı kültürel konuları renklendiriyor. Kimlik sorunu, insan yaşamının edebiyattan, felsefeden ve müzikten gün geçtikçe uzaklaşması; kadın özgürlüğü ve kentlilik, Kuyaş'ın çoğunlukla üzerinde durduğu konular. Yazarın bilgi birikimi, bu birikimin yalınlıkla denemelere yansıması Başka Hayatlar'ı kılıyor. Edebiyatçılar, sonsuz olasılıklara aık "başka hayatlar"ı hayal eder, okur da o hayallerin içinde kendi aynasını bulur. Nilüfer Kuyaş, edebiyat labirentinin bütün yollarına cesurca girerken okurunu da peşinden sürüklüyor! NİLÜFER KUYAŞ NİLÜFER KUYAŞ, İstanbul'da doğdu, Robert Koleji'nde okudu.
Robert Koleji - 31.07.2012
İlk Soruda Elenen Türkiye 22.'si Konuştu
"Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasında ilk soruda elenen Türkiye 22.'si kendini savundu: Sağlık olsun
Robert Koleji - 30.07.2012
Midyat1göç Ettikten 36 Yıl Sonra Döndü Müslüman Köyün Tek Süryanisi Oldu
ROBERT MEZUNU 6 DİL BİLİYOR Robert Koleji mezunu, 6 dil bilen ve Avrupa'da çeşitli üniversitelerde 15 yıl eğitim alıp, sosyal çalışma uzmanı olan Debasso, köye geri dönüşünü Müslüman komşularına bağlıyor.
Robert Koleji - 30.07.2012
Göç Ettikten 36 Yıl Sonra Döndü Müslüman Köyün Tek Süryanisi Oldu
ROBERT MEZUNU 6 DİL BİLİYOR Robert Koleji mezunu, 6 dil bilen ve Avrupa'da çeşitli üniversitelerde 15 yıl eğitim alıp, sosyal çalışma uzmanı olan Debasso, köye dönüşünü Müslüman komşularına bağlıyor.
Robert Koleji - 30.07.2012
Türkiye 22'ncisi İlk Soruda Elendi
Robert Koleji'nden mezun ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Onur Yorgun ilk soruda elendi.
Robert Koleji - 24.07.2012
"Anadolu Alternatif Eğitim Programı"
İstanbul Robert Koleji'nce uygulanan Anadolu Alternatif Eğitim Programı kapsamında Zara'da ilköğretim okulu öğrencilerine çeşitli alanlarda eğitim veriliyor.
Robert Koleji - 14.07.2012
Bedia Süleyman Serpicioğlu Öğrencisinden Sbs'de 500 Tam Puan
Kendisini için harcanan emeklerden ötürü önce ailesine ve öğretmenlerine teşekkür eden Miray Akbaş: "Öncelikli olarak Kabataş Anadolu Lisesi ve Kadıköy Anadolu Lisesi'ni tercih edeceğim. Ayrıca Robert Koleji ve Koç Lisesi için de bursluluk başvurusu yapacağım" şeklinde konuştu.
Robert Koleji - 12.07.2012
SBS Şampiyonu Sırrını Açıkladı
HEDEF ROBERT KOLEJI Hedefinin Robert Kolej'de okumak olduğunu belirten Menzi, "2 yaşındayken hayalim, 'büyüyünce Başbakan olmak' şeklindeydi.
Robert Koleji - 12.07.2012
Satranç, SBS Şampiyonu Yaptı
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Türkiye Birincisi, TED Mersin Özel İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Nezihe Ezgi Menzi(14), başarısının sırrının satrançta gizli olduğunu söyledi. SBS'ye son bir ayda yaklaşık 90 saat ders çalışıp,soru çözerek hazırlandığını ifade eden Menzi, hedefinin Robert Koleji olduğunu kaydetti.
Robert Koleji - 12.07.2012
Satranç, SBS Şampiyonu Yaptı
SEVİYE Belirleme Sınavı (SBS) Türkiye Birincisi, TED Mersin Özel İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Nezihe Ezgi Menzi(14), başarısının sırrının satrançta gizli olduğunu söyledi. SBS'ye son bir ayda yaklaşık 90 saat ders çalışıp,soru çözerek hazırlandığını ifade eden Menzi, hedefinin Robert Koleji olduğunu kaydetti.
Robert Koleji - 09.07.2012
Nedim Saban Küçük Hesaplar Dizisinde De Tatlıcı Oldu
Nedim Saban Hakkında Robert Koleji'nin ardından gittiği Amerika'da 7 yıl tiyatro ve sinema yönetmenliği eğitimi alıp New York Üniversitesi'nden başarı ile mezun olan Nedim Saban, 1992 yılında Türkiye'ye döner ve Tiyatrokare'yi kurar.
Robert Koleji - 03.07.2012
Robert Koleji Öğrencileri, Bursa'nın Tarihi ve Turistik Mekanlarını Gezdi
Bursa Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencileriyle sosyal sorumluluk çalışmalarında bir araya gelen İstanbul Amerikan Robert Koleji öğrencileri, Bursa'nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.
Robert Koleji - 28.06.2012
Hüseyin Avnili Öğrenciler, İstanbul'u Gezdi
Robert Koleji Mezunlar Derneği bünyesinde çalışan Robert Kolejliler Komitesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen "Türkiye'nin 7 Rengi" Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında İstanbul'da ağırlanan Hüseyin Avni İlköğretim Okulu öğrencileri, İstanbul'un tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek bilgi sahibi oldular.
Robert Koleji - 20.06.2012
Robert Koleji'nden Keşan Belediyesi'ne Teşekkür
Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu'nda Robert Koleji'nin gönüllülük esası gereği gerçekleştirdiği çalışmalar devam ediyor.
Robert Koleji - 31.05.2012
Yıldız Otellerin Tercihi
Hyatt, WOW, Hilton, Marriot, Dedeman, Condrad, Ceylan International gibi yıldız otellerin fitness salonlarında uzun ömürlü oluşu, sadece Life Fitness'ta olan onlarca patentli özelliği, 19 dil seçeneği gibi üstün özellikleri dolayısıyla tercih edilen marka, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık gibi devlet kurumlarından ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ, Robert Koleji gibi eğitim kurumlarına; Koç, Sabancı, Zorlu Holding, Tüpraş, Tofaş, Shell, Coca Cola, Türk Telekom, Ford, Arçelik, Procter& Gamble gibi dev şirketlere kadar birçok sektörün önemli markaları tarafından tercih ediliyor.
Robert Koleji - 29.05.2012
Ulusoy'un Elçin Hayranlığı...
Yakışıklı oyuncular Cansel Elçin ve Çağatay Ulusoy önceki gün, Robert Koleji'nde düzenlenen 'Robert Fine Arts Festival' etkinliğine katıldı.
Robert Koleji - 28.05.2012
Geleceğin Liderleri Yga Genç Liderler Zirvesinde Buluştu
2000 yılından bu yana geleceğin, sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek vizyonuyla hizmet veren YGA'nın düzenlediği Genç Liderler Zirvesi'nde ; Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Koç Lisesi, Üsküdar Amerikan Koleji, Saint Joseph Lisesi, Darüşşafaka Lisesi, Alman Lisesi, Sezin Koleji, ALEV Koleji, Hisar Okulları, Galatasaray Lisesi,TED Ankara Koleji, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, İzmir Amerikan Koleji ve İzmir Fen Lisesi gibi okulların öğrencileri katılım gösterdi.
Robert Koleji - 26.05.2012
Geleceğin Sorumlu Liderleri YGA Genç Liderler Zirvesinde
2000 yılından bu yana geleceğin, sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek vizyonuyla hizmet veren YGA'nın düzenlediği Genç Liderler Zirvesi'nde ; Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Koç Lisesi, Üsküdar Amerikan Koleji, Saint Joseph Lisesi, Darüşşafaka Lisesi, Alman Lisesi, Sezin Koleji, ALEV Koleji, Hisar Okulları, Galatasaray Lisesi,TED Ankara Koleji, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, İzmir Amerikan Koleji ve İzmir Fen Lisesi gibi okulların öğrencileri katılım gösterecek.
Robert Koleji - 20.04.2012
Marmara Koleji Amerika Yolcusu
Marmara Koleji öğrencileri Gökay İslamoğlu, İlker Mustafaoğulları, Kübra Çakır, Sema Su Yüce ve İlayda Esen Biyoloji öğretmeni Aslı Didem Demircan rehberliğinde hazırladıkları "Culture Soup" adlı film fragmanıyla "Coming Attracrions" dalında Türkiye şampiyonu oldu. İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere üç ayrı bölgede yapılan elemelerden sonra ilk üçe giren okullar 14-15 Nisan tarihlerinde İstanbul'da yarıştı. Yarışma sonucunda Marmara Koleji birinci, Robert Koleji ikinci ve Alman Lisesi üçüncülüğü aldı.
Robert Koleji - 16.04.2012
Beykent Fen Lisesi Öğrencileri "Model Birleşmiş Milletler" Konferansına Katıldı
Beykent Fen Lisesi öğrencileri İstanbul Robert Koleji tarafından düzenlenen uluslararası "Model Birleşmiş Milletler" konferansına katıldı.
Robert Koleji - 02.04.2012
Gkv'liler Münazarada Türkiye Birinciliğinde Son Dönemeçte
Türkiye Münazara Ligi finalistleri arasında ismini birinci sırada yazdırmaya başaran GKV Özel Okulları dışında BAAL Koleji, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Fenerbahçe Lisesi, Çakabey Lisesi, İçel Lisesi ve Açı Lisesi de yer alıyor.
Robert Koleji - 02.04.2012
GKV'liler Münazarada Son Dönemeçte
Türkiye Münazara Liginde Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini başarıyla temsil ederek önce 63 okulla yarışan, ardından yarı finalde 32 okulun yarıştığı şampiyonada kendi gurubundan birinci olarak finale adını yazdıran GKV Özel Okulları Münazara Takımında Elif Naz Araz , Ece Nur Kurt, İpek Erdoğan , Bilge Nur Aktaş Muhammed Özdemir ve Hikmet Kadıoğlu yer alıyor. Takımı şampiyonaya hazırlayan GKV'nin bu alandaki uzman öğretmenlerinden Özlem Fındık ve Mehmet Uçar elde edilen sonucu değerlendirirken "Öğrencilerimiz bütün yarışmalarda adeta destan yazdı. Kendileriyle gurur duyuyoruz" dediler. Türkiye Münazara Ligi finalistleri arasında ismini birinci sırada yazdırmaya başaran GKV Özel Okulları dışında BAAL Koleji, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Fenerbahçe Lisesi, Çakabey Lisesi, İçel Lisesi ve Açı Lisesi de yer alıyor.
Robert Koleji - 26.03.2012
Genç Girişimciler Işıkkent'te Buluştu
Işıkkent Eğitim Kampusü Akıl Fikir Kampı Etkinliği öğrencilere iş geliştirme, takım çalışması ve girişimciliği aşılamayı hedefliyor. Her sene farklı okullardaki Liselilerin bir araya getirildiği etkinlikte öğrencilere bir konu veriliyor ve bu konuyla ilgili bilgilendirildikten sonra yaratıcı düşünüp fikir, proje, ürün geliştirilmeleri bekleniyor Bu sene 23-25 Mart tarihleri arasında 5. Işıkkent Genç Girişimciler Akıl Fikir Kampo adı altında gerçekleşen etkinlik, Işıkkent Eğitim Kampusü'nün proje sahipliğinde, Genç Başarı Vakfı'nın proje ortaklığında, Çimstone firmasının ana sponsorluğunda, Özyeğin Üniversitesi'nin proje çözüm ortaklığında ve Liyakat Derneği'nin proje iştirakinde gerçekleşecektirildi. İstanbul Kabataş Lisesi, İstanbul Mustafa Saffet Anadolu Lisesi, İstanbul Koç Lisesi, İstanbul Robert Koleji, İzmir 60.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Robert Koleji Haberleri | Robert Koleji Haber - Haberler - Sayfa 7 - Robert Koleji haberleri, son dakika robert koleji haber ve gelişmeleri burada. ) Sbs Türkiye Birincisi Olduğunu Tatilde Öğrendi, Süper Kupa Maçına Bileti Haketti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 19:28:47. #1.16#

title