Robert Glasper Experiment

Robert Glasper Experiment
Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat

Grammy ödüllü müzisyen Robert Glasper'ın projesi "Robert Glasper Experiment", Ankara Piyano Festivali kapsamında 1 Aralık'ta MEB Şura Salonu'nda sahne alıyor.

Grammy ödüllü müzisyen Robert Glasper'ın projesi "Robert Glasper Experiment", Ankara Piyano Festivali kapsamında 1 Aralık'ta MEB Şura Salonu'nda sahne alıyor.

Altus Kültür-Sanat tarafından düzenlenen Ankara Piyano Festivali, Robert Glasper konseriyle devam ediyor.

Piyanosundan funky jazz ve hip hop'ın ustaca harmanlandığı ezgiler yükselen Robert Glasper, daha okul yıllarında basçı Christian McBride ve saksafon ustası Kenny Garrett gibi müzisyenlerle çalışma fırsatı yakaladı. Sonraki yıllarda Nicholas Payton, Terence Blanchard ve Roy Hargrove ile çalışmalara imza attı. Glasper'in bu önemli isimlerle çalışması, müziğinin şekillenmesinde büyük rol oynadı. 2009 yılında Blue Note etiketiyle yayımladığı, funky jazz'ı akustik piyano ile buluşturan "Double Booked" albümünün 

keyifli ve zengin içeriği, sanatçıya ilk Grammy adaylığını kazandırdı. Glasper'in, yaratıcı müzik için yeni bir paradigma ortaya koyan ve yerleşik cazın sınırlarını zorlayarak eşsiz bir vizyon oluşturan "Black Radio" albümüyse, 2013 GRAMMY Ödülleri'nde "En iyi R&B albümü" dalında ödül aldı. Rolling Stone tarafından övgüyle bahsedilen "Black Radio" albümü, "Billboard's Top Current Albums" listesinde de ilk 10'a girmeyi başardı. Yetenekli müzisyen, Amerikan Doğu yakası hip hop müziğinin köklerinden, Blue Note ekolü cazın uçlarına uzanan performansıyla 1 Aralık Perşembe akşamı ilk kez Ankara'da!

Robert Glasper - Klavye

Mark Colenburg - Davul

Casey Benjamin - Saksafon

Burniss Traviss II - Bas Gitar

Mike Severson - Gitar

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title