Rmk Marine, Dünyaca Ünlü Oyster İçin Süper Yatlar Üretecek

Koç Grubu'nun Bir Kolu Olan Rmk Marine Şirketi, Kalamış Setur Marina'daki Divan Suchi Restoran'da Düzenlenen Törende, Yat Üretim Şirketi Oyster ile Seri Olarak Yelkenli Süper Yat Üretimi İçin Proje İmzaladı.

Rmk Marine, Dünyaca Ünlü Oyster İçin Süper Yatlar Üretecek

Koç Grubu'nun bir kolu olan RMK Marine şirketi, Kalamış Setur Marina'daki Divan Suchi Restoran'da düzenlenen törende, yat üretim şirketi Oyster ile seri olarak yelkenli süper yat üretimi için proje imzaladı.

Törene Koç Grubu Şeref Başkanı Rahmi Koç ve Oyster şirketinin sahibi Richard Matthews katıldı. Törende bir konuşma yapan Koç, yatların tasarımını ve satışını Oyster'in üstlendiğini, kendilerinin üretimi yapacaklarını dile getirdi. "Bir nevi yan sanayi gibi çalışacağız. Ama tüm üretim burada, bizim tesislerimizde gerçekleştirilecek'' diyen Koç, "Kurulduğu 1973 yılından beri Oyster şirketi bin 200 yat üretti. Oyster, yat sanayinin 'Bentley'i sayılır. Kalitesi, performansı ve modern dizaynı ile kendi

sınıfındaki yatların iki katı fiyatına satılır. Oyster, dünya çapında sağladığı servis hizmeti sayesinde sadece üretim ve satışta değil, satış sonrası da müşterilerine birçok olanak sunmakta. Bugün Türkiye'de Arçelik'in revaçta olması da aynı sebepten, verdiği iyi servis ve bakım hizmetlerinden kaynaklanmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Yelkenli süper yatlar modern teknoloji ve kompozit kalıp olarak, Tuzla'daki tersanemizde inşa edilecek. İlk yelkenli süper yat, 2009 yılı sonunda inşa edilmiş olacak'' diyen Koç konuşmasına şöyle devam etti:

"RMK Marine şirketi sadece yat üretimi yapmıyor. Biz 3 dalda hizmet veriyoruz. Bir tanesi gemi üretimi. Bunun içinde koster, tanker ve askeri gemiler var. En son kazandığımız ihale ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'na 4 adet 88 metrelik arama kurtarma gemisi üretmeye başladık. Ayrıca, yat üretimi ve gemi bakımı da yapıyoruz. Özel yat üretimimiz sürecek. Oyster bizim seri üretimimiz olacak."

Koç ve Matthews, konuşmaların ardından Oyster süper yatlarının RMK Marine tarafından üretilmesini içeren projeye imza attı.

(İST-RA-OK-E)

Kaynak: İHA