Rize: Rize Defterdarlığı Tarafından Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni Düzenlendi

Rize: Rize Defterdarlığı Tarafından Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni Düzenlendi

Rize Defterdarlığı Tarafından Düzenlenen Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni'nde Elektrikler Kesilince İlginç Anlar Yaşandı.

Rize: Rize Defterdarlığı Tarafından Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni Düzenlendi

Rize Defterdarlığı tarafından düzenlenen Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni'nde elektrikler kesilince ilginç anlar yaşandı.

Rize İl Defterdarlığı 2005 yılı vergi ödemesinde dereceye girenlere düzenlenen törenle ödülleri verildi. Yakamoz Restoran da düzenlenen törene Rize Valisi Kasım Esen başta olmak üzere Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Erol Çelik, üst düzey bürokratlar ve çok sayıda işadamı katıldı. Törende yapılan konuşmaların ardından Vali Kasım Esen, Katma Değer Vergisi alanında en yüksek vergiyi ödeyen Çaykur için Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce'ye teşekkür plaketi verdi. Plaketi alan Yüce günün anlamıyla ilgili konuşmasını yaparken elektrikler kesildi. Elektrikler gelmeyince ödül töreni karanlıkta ve ses sistemi olmadan devam etti. Konuşmacılar el feneri yardımıyla konuşma metinlerini okudu. Elektrik kesintisinin, aşırı yüklenme yüzünden kabloların erimesi sonucu meydana geldiği anlaşıldı. Muhtemel bir yangın ihtimaline karşı olay yerine itfaiye çağrıldı. Salon aydınlatması lüksler ve akülü lambalarla yapıldı.

Rize'de 2005 yılı içerisinde gelirler vergisinde ilk üç sırayı 124 bin YTL vergiyle Cahit Akbeniz, 112 bin YTL Asım Cengiz ve 89 bin YTL vergi ile Şemşettin Naiboğlu aldı. Kurumlar Vergisi alanındaysa ilk üç sırayı 8 milyon YTL ile Çayeli Bakır İşletmesi, 428 bin YTL ile Atılgan Otomotiv ve 57 bin YTL ile Engin İtiyat isimli kurumlar aldı.

Kaynak: İHA