Rize: Erdoğan'ın Memleketi Rize'de Seçim Anketi
Haberler » Güncel » Haber

Rize: Erdoğan'ın Memleketi Rize'de Seçim Anketi

Rize'de Uydudan Yayın Yapan Çay Televizyonu Tarafından Yaptırılan Seçim Anketinde AK Parti Birinci Parti Olarak Çıktı.

Rize: Erdoğan'ın Memleketi Rize'de Seçim Anketi

Rize'de uydudan yayın yapan Çay Televizyonu tarafından yaptırılan seçim anketinde AK Parti birinci parti olarak çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çay Televizyonu Haber Müdürü Hasan Yavuz Bakır, 1 ay süren anket çalışması kapsamında bin 720 kişiyle görüştüklerini söyledi. Bakır, en sağlıklı sonuçlara alabilmek için anket kriterlerine hassasiyetle dikkat ettiklerini belirterek, "Çay Televizyonu tarafından yapılan ankette 'Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?' sorusuna bin 720 kişiden 679'u AK Parti, 593'ü kararsız, 105'i ANAP, 76'sı CHP, 72'si MHP ve 63'ü DYP yanıtını verdiler" dedi.

"Rize Milletvekilleri'nden hangisi daha başarılı?" sorusuna Bakır, 555 kişinin Abdülkadir Kart, 382 kişinin İmdat Sütlüoğlu ve 118 kişinin İlyas Çakır ve 705 kişinin ise başarısızlar cevabını verdiğini kaydetti.

Bakır, "İlk seçimde kimlerin milletvekili olmasını istersiniz?" sorusuna 775 kişinin Mesut Yılmaz, 379 kişi Mehmet Bekaroğlu, 224 kişi Halil Bakırcı yanıtını verdiğini söyledi.

Anketteki "Rize Belediyesi'nin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?" sorusuna bin 40 kişiden 744'ü başarılı, 270 kişi ise başarısız cevabını verdi.

Öte yandan Bakır, anket sonuçlarına göre, AK Parti Rize'de yüzde 60 oranlarındaki Genel Seçim oyunu yüzde 38'e düşürdüğüne dikkat çekti.