Rize: Dyp Lideri Ağar Nikah Şahidi Oldu

Rize: Dyp Lideri Ağar Nikah Şahidi Oldu

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Rize'de DYP İl Başkanı Köksal Toptan'ın kızı Elif Toptan'ın nikah şahitliğini yaptı.

Rize: Dyp Lideri Ağar Nikah Şahidi Oldu

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Rize'de DYP İl Başkanı Köksal Toptan'ın kızı Elif Toptan'ın nikah şahitliğini yaptı.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, DYP Rize İl Başkanı Köksal Toptan'ın kızı Elif Toptan ve Yavuz Aslan'ın düğün törenlerine katılarak Elif Toptan'ın nikah şahitliğini yaptı. Ağar, nikah sonrası Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'dan aldığı nikah cüzdanını "Kızı kaptırdık, bari cüzdanı kaptırmayalım" diye espri yaparak Elif Toptan'a verdi. Nikah sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mehmet Ağar, sağda ittifak konusunda yöneltilen bir soru üzerine, DYP olarak sadece millet ile ittifak yapacaklarını belirterek, "Bizim ittifak yaptığımız bir tek yer var, o da millettir. Başka bir yerle ittifakımız yok. Türkiye'de cephe şeklinde siyaset olmaz. Türkiye'de her şey demokrasi ile, milletin iradesi ile şekillenir. Biz 60 yıldır milletin iradesi söz sahibi olsun, "yeter söz milletin" sloganı gerçek olsun diye siyaset yapıyoruz. DYP şuan tam Demokrat Parti temellerinde, Türkiye'nin aradığı ve ihtiyacı olan siyasetin sahibi olarak siyaset arenasının yegane parlayan yıldızıdır. Milletin çaresizliğine ve dermansızlığına derman olacak yegane partidir. Biz, siyaseti husumet temelinde değil rekabet temelinde yapıyoruz. Bununda karşılığını bin şükür milletten görüyoruz" diye konuştu.

Ağar, "Milletin el verdiği kanaat doğrudur. 2002'de bir karar vermiştir. Bunun daha doğrusunu ilk seçimde verecektir" diye devam ettiği konuşmasını, "Milletin dışında güvendiğimiz, inandığımız bir güç olamaz. Biz, Allah'tan başka hiç kimseden korkmayız. Hiç kimseye de boyun eğmeyiz. Biz, milletin bize gösterdiği yoldan gideriz. Suni bir takım hareketlerle siyaset geliştirilemez. Tepeden siyaset asla tanzim olmayacaktır. Siyaset temelden, tabandan milletin isteklerine göre tanzim olacaktır. Doğru Yol Partisi'nin de Demokrat Parti'den beri çizgisi buydu. Bu çizgiden bazen kenarlara, köşelere gidişler oldu ama şimdi bizimle beraber doğru yolda gerçek anlamda yürüyoruz. Türkiye'de siyaset yapan her kesimle Türkiye'nin birliği bütünlüğü, ülkenin geleceği çerçevesinde, milletin hassasiyetleri ile ters olmayan her yapı ile diyalogumuz vardır. Siyasette diyalog vardır ama siyasette tavır farklı farklıdır. Bizim tavrımız herkesten farklıdır ama bizim tavrımız milletin tavrıdır" ifadeleri ile bitirdi.

Kaynak: İHA