Rize'deki İlginç Binanın Sakinleri Konuştu: Merdivenleri Çıkarken 3 Kez Oturup Dinleniyoruz
Haberler » Güncel » Haber

Rize'deki İlginç Binanın Sakinleri Konuştu: Merdivenleri Çıkarken 3 Kez Oturup Dinleniyoruz

Rize'de Dik Bir Yamaca İnşa Edilen ve 8 Kat Merdivenle Çıkılarak Ulaşılan Binanın Sakinleri, Merdivenleri Çıkarken 3 Kez Oturup Dinlendiklerini Belirterek Bir An Önce Araç Yolunun Yapılmasını İstedi. Binanın Ustalığını Yapan İbrahim Yüksel İse "Binayı İnşa Ederken Biraz Zorluk Çektik Ama Güzel Oldu." Dedi.

Rize'deki İlginç Binanın Sakinleri Konuştu: Merdivenleri Çıkarken 3 Kez Oturup Dinleniyoruz

Rize'de dik bir yamaca inşa edilen ve 8 kat merdivenle çıkılarak ulaşılan binanın sakinleri, merdivenleri çıkarken 3 kez oturup dinlendiklerini belirterek bir an önce araç yolunun yapılmasını istedi. Binanın ustalığını yapan İbrahim Yüksel ise "Binayı inşa ederken biraz zorluk çektik ama güzel oldu." dedi. İlginç binayı duyan vatandaşlar ise mahalleye akın ediyor.

Binanın birinci katında oturan Resul Birinci, Karadeniz fıkralarına uygun bir tarzda yapılan binanın yol sorunu bulunduğunu belirterek "Bu yol sorunu çözülemedi. Bunun üzerine müteahhit 160 basamaklı bir merdiven yaptı. Ben şu anda 51 yaşındayım. Bu merdivenleri çıkarken 3 kez oturup dinleniyorum. 10 yıl sonra ben bu daireyi satmak zorunda kalacağım. Genç birine vereceğim ki kolayca inip çıkabilsin." dedi. Birinci, "Ben binanın birinci katında oturuyorum. Binanın üst katlarına çıkmaya korkuyorum. Şimdi müteahhit binanın önüne yeni bir bina inşaatına başladı. O bitince bu korkunç görünümüm ve olay artık görünmez." diye konuştu.

"BEDAVA VERSELER ALMAM"

Binayı merak edip görmeye gelen Dursun Köse adlı vatandaş "Bana burayı parayla değil bedava verseler gelip oturmam. Bina güzel ama yeri hoşuma gitmedi. Ulaşımı ve çıkışı biraz zor." dedi. Binayı görmeye gelen Sadık Toptan adlı vatandaş ise "Bu bina yüksek ama yüksekliğinden ziyade zeminden bakarsanız binanın en üst katı sanki 50'inci kat gibi görünüyor. Buradan aşağıya bakmak herkesin harcı değil. Hele benim hiç değil. Ben yüksekten çok korkarım. Şu anda aşağıya bakmaya bile korkuyorum. Buradan bedava verseler almam." şeklinde konuştu.

"BİRAZ ZOR OLDU AMA GÜZEL OLDU"

Bina ustası İbrahim Yüksel, inşaat sırasında biraz zorlandıklarını belirterek "Biz neticede çalışan ustayız. Bizim için zemin çok önemli değil. Ama zeminden dolayı biraz zorluk çektik. Temel sırasında zemindeki kaya, kırıcılarla parçalandı. Zemin yapılınca temeli attık. Bizim için düz ya da eğimli fark etmiyor. Biz ustalığımızı yaptık. Ama bina çok güzel oldu." dedi.

BİNADAKİ DAİRELER SATILDI

Binadaki dairelerin teras katı haricindeki tamamı satıldı. Ortak işleri bitmiş daireler 70 ile 100 bin Lira arasında değişen rakamlarda alıcı buldu. Müteahhit Yakup Göngör, binanın arka kısmına yoldan başlayarak yeni bir bina inşa ediyor. Bina tamamlandığında yüksekliği diğer binanın zemin katına ulaşmış olacak.

(CİHAN)