Ordu'nun Ardından Rize'yi Vuran Sel Hayatı Felç Etti, Vatandaşlar Heyelanda Mahsur Kaldı

Ordu'nun Ardından Rize'yi Vuran Sel Hayatı Felç Etti, Vatandaşlar Heyelanda Mahsur Kaldı

Rize'de gece etkili olan şiddetli yağış, sel ve heyelanlar nedeniyle 15 köy yolu ulaşıma kapandı, bazı evlerin zemin ve bodrum katları sular altında kaldı. Heyelanda mahsur kalan vatandaşlar kurtarılarak güvenli bölgeye tahliye edildi.

Rize'de gece etkili olan şiddetli yağışlar sel ve heyelanlara neden oldu. Ardeşen-Çamlıhemşin -Karayolu heyelan sonucu ulaşıma kapandı, bazı ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı, 2 ev tedbir amacıyla boşaltıldı, 15 köy yolu ulaşıma kapandı. Heyelanlı bölgelerde mahsur kalanlar ekipler tarafından kurtarıldı.

YOLLAR HEYELAN NEDENİYLE ULAŞIMA KAPANDI

Rize'de gece şiddetli yağış etkili oldu, Pazar, Ardeşen, Çamlıhemşin ve Fındıklı ilçelerindeki sel ve heyelanlar meydana geldi. Çamlıhemşin-Ardeşen Karayolu Akkaya köyü mevkiinde heyelan sonucu ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri kapalı karayolunu ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

EVLERİN ZEMİN VE BODRUM KATLARI SULAR ALTINDA KALDI

Ardeşen ilçesi Serindere köyünde heyelan sonucu bazı evlerin zemin ve bodrum katları sular altında kaldı, köyde 2 evde heyelan riskine karşı tedbir amacıyla boşaltıldı. Bölgede 15 köy yolu da heyelan sonucu ulaşıma kapandı.

MAHSUR KALAN VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

Sel ve heyelan sonucu riskli bölgelerde mahsur kalanlar jandarma, AFAD ve AKUT ekiplerinden yardım istedi. Pazar ilçesi Irmak köyünde heyelanda mahsur kalan 2 kişi 2 saat sonra kendi imkanları ile kurtuldu. Ardeşen ilçesinde mahsur kalanlar da AKUT ekiplerinin yardımıyla kurtarılarak güvenli bölgeye tahliye edildi.

İşte sel ve heyelan felaketini yaşayan bölgeden görüntüler;


YORUMLAR (24)

  • KARADENİZLİ53:
    yeşil ve mavinin buluştuğu. yeşiller diyari güzel yeşil rizemize çok geçmiş olsun diyorum allahü teala böyle afetler felaketler depremler tüm yurdumuzda göstermesin inşallah. amin. rabbim yar ve yardımcınız olsun karadenizin mert yiğit sabırlı fedakar cefakar insanları.
  • BİRBİR:
    mehmet zalimle zalim olma kardeşim yaratan işini iyi yapar biz e düşen kimseye beduva etmemek
Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.