Rize'de Kahvehanede Patlama

Rize'de Kahvehanede Patlama

Rize'nin Güneysu İlçesinde Dün Gece Bir Kahvehanede Patlama Meydana Geldi. Patlama Sırasında Kahvehanede Kimsenin Bulunmaması Olası Bir Faciayı Önledi.

Rize'de Kahvehanede Patlama

Rize'nin Güneysu ilçesinde dün gece bir kahvehanede patlama meydana geldi. Patlama sırasında kahvehanede kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi.

Olay, ilçenin Adacami köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, dün gece köydeki kahvehanede patlama meydana geldi. Olay üzerine kahvehaneye gelen işyeri sahibi D.K., durumu hemen jandarmaya bildirdi. Jandarma ekiplerinin kahvehanede yaptığı incelemede patlamamış 70 gram dinamite rastlandı. Patlamanın televizyon sehpası altına yerleştirilmiş dinamitin fünye kısmının ateşlenmesi sonucu meydana geldiği belirtildi.

İşyeri sahibi D.K., ifadesinde, bir süre önce kendisine gelen zarfta, "22 Temmuz Seçimleri'nde girmiş olduğum iddiayı kaybettim. Bundan dolayı Muğla açıklarında Rodos'a yüzme yarışması düzenlenecektir. Davetlisiniz" şeklinde taklit Deniz Baykal imzalı sarı bir zarf geldiğini, bu durumun olayla ilgisi olabileceğini belirtti.

Kahvehanede maddi hasar meydana gelirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(GF-BK-OK-Y)