Rize'de Dağcılık Temel Eğitim Kampı Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Rize'de Dağcılık Temel Eğitim Kampı Başladı

AA - Haberler | Güncel
Rize'de Dağcılık Temel Eğitim Kampı Başladı

İkizdere ilçesi Rüzgarlı mevkisinde düzenlenen ve 3 gün sürecek kampa 100 sporcu katıldı.

Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübünce (KDRK) düzenlenen Dağcılık Temel Eğitim Kampı başladı.

İkizdere ilçesi Rüzgarlı mevkisinde düzenlenen kampın açılışına, Rize Valisi Nurullah Çakır, İl Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İsmet Cansaran, İkizdere Kaymakamı Abdil Koç, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu, Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ile sporcular ve eğitimciler katıldı.

Eğitimler hakkında bilgi alarak sporcularla sohbet eden Vali Çakır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 94. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliğin gençler için önemli olduğunu söyledi.

Vali Çakır, kampa katılanlara 3 gün boyunca teorik eğitimin yanı sıra pratik ve uygulamalı eğitimler ile arazi ve coğrafyayı tanıma ve temel sağlık eğitimi verileceğini ifade ederek, "Ayrıca doğa eğitimiyle ilgili bir faaliyet yürütüleceğini görüyoruz. Bu ve benzeri faaliyetlerin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve çocuklarımızın yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum" dedi.

KDRK Başkanı Asım Haber al ise temel eğitim kampının dokuzuncusunu, 100 sporcunun katılımıyla düzenlediklerini belirterek, "Sporcularımızı ileri eğitim aşamalarına hazırlıyoruz. İkizdere, dağcılık sporu için çok ideal kamp yeri" dedi.

Kampın 26 Nisan Cumartesi günü sona ereceğini kaydeden Haber al, gençlere tel ile iniş, kaya inişi, emniyetli tırmanış, doğada temel dağcılık bilgileri konularında bir dizi eğitim verileceğini de sözlerine ekledi. - Rize

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım