Rize'de "3. Bölgesel Askom Toplantısı" Yapıldı

Rize'de "3. Bölgesel Askom Toplantısı" Yapıldı

Rize'de '3. Bölgesel Askom Toplantısı' Yapıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Rize'de 2013 yılı Karadeniz Bölgesi 3. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Toplantısı yapıldı.

Rize'de 2013 yılı Karadeniz Bölgesi 3. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Toplantısı yapıldı.

Ambulansla hasta nakilleri ve 112 acil sağlık hizmetleri ile ilgili koordinasyon konularında gerekli çalışmaları yapmak ve değerlendirmek amacıyla Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu salonunda yapılan toplantıya, Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şafak Sünbül, Rize Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Halit Baykal, Rize'deki hastane başhekimleri ile Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Artvin'deh sağlıkla ilgili kurumların yöneticileri katıldı.

Tepe, burada yaptığı konuşmada, insanı sağlıksızlaştıran herhangi bir unsurla karşılaşıldığında acilen ona müdahale etmek, onun sonuçlarını ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek gerektiğini belirterek, "Bunda da gerek resmi gerekse özel bütün sağlık kuruluşlarımızın araç, gereç ve personeliyle ciddi derecede koordinasyonunun sağlanması gerekiyor" dedi.

ASKOM'un asıl amacının bölge illeri olarak sıkıntıları tespit ederek çözmek olması gerektiğini ifade eden Tepe, "Rize olarak biz ne yapmalıyız? Sorunlarımızı nasıl çözebiliriz'Diyaloglarımızı en üst seviyeye getirmemiz lazım. Bölge illeri kapasitelerine göre iletişimi tam sağlayamadan sağlıklı hasta sevki gerçekleştiremez. Bölgemizde bulunan hastaların büyük bölge illerine nakillerini sorun çıkarmadan ve hastalar mağdur olmadan en iyi ve etkin sağlık hizmetini sunabilmeliyiz" diye konuştu. - Rize

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title