Rıza Çalımbay Eskişehirspor'la Ön Görüşme Yaptı

Eskişehirspor'un 3 Haziran'da Yapılacak Olan Genel Kurulu'nda Başkanlığa Adaylığını Koyacak Olan Halil Ünal, Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile Ön Görüşme Yaptı.

Rıza Çalımbay Eskişehirspor'la Ön Görüşme Yaptı

Eskişehirspor'un 3 Haziran'da yapılacak olan Genel Kurulu'nda başkanlığa adaylığını koyacak olan Halil Ünal, Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile ön görüşme yaptı.

Eskişehir'e gelen Teknik Direktör Rıza Çalımbay, başkan adayı Halil Ünal'la birlikte önce Eskişehirspor Tesisleri'ni gezdi. Daha sonra Vali Kadir Çalışıcı'yı ziyaret eden Ünal ve Çalımbay, ziyaretin ardından basın toplantısı düzenledi. Halil Ünal, Eskişehirspor'a yıldız oyuncular geleceğinin müjdesini verirken; Rıza Çalımbay, "Eskişehirspor'un ilerki yıllarda şampiyonluğa aday olacağına kesinlikle inanıyorum" şeklinde konuştu.

Eskişehir Çiğ Börek Evi'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen başkan adayı Halil Ünal "Eskişehirspor'u şampiyon yapan Nebi Hatipoğlu'na, yönetime ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Süper Lig'e süper yönetici arkadaşlarla gireceğiz. Salı günü yapacağımız kongreye Nebi Hatipoğlu ile elele çıkacağız ve kongre sonrası programımızı açıklayacağız. Eskişehir'in futbol konusunda bir fabrika olmasını arzu ediyoruz. Süper Lig'inde kurtlar sofrası olduğunu biliyoruz. Rıza hocayla kuracağımız takımın uzun vadeli bir takım olmasını istiyoruz ve uzun vadeli oyuncular almayı düşünüyoruz. Rıza Çalımbay hocamla Eskişehirspor'u tekrar nasıl ayağa kaldırırız, onu konuştuk, bir ön görüşme yaptık. Anadolu Yıldızı'nın eski günlerine kavuşması amacındayız. Bütün anadolunun yıldızı olan bu efsane takımı yeniden parlatacağız. Hata yapma lüksümüzün olmadığının farkındayız. Bu sahada uyuyan devi Türkiye'de tekrar uyandıracağız ve dünyada da uyandırmayı hedefliyoruz. Eskişehirspor'a yıldız oyuncular gelecek. Maliye Bakanımız da Eskişehirspor'a bundan sonra da elinden gelen desteği vereceğini söyledi" diye konuştu.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay ise, "Her açıdan çok güzel bir görüşme oldu. Eskişehirspor layık olduğu yere geldi. Takımın büyük bir taraftarı var. Benim oyuncu olduğum dönemde de Eskişehir taraftarı böyleydi. Bugün konuştuğumuz projeler Eskişehirspor'a yakışan ama geç kalınmış projeler. Bu projeler hayata geçirildiği zaman Eskişehirspor'un sırtı kolay kolay yere gelmez. Hedefi olan, mücadele eden oyuncular olduğu sürece takım istediği yere gelecektir. Eskişehirspor'un ilerki yıllarda şampiyonluğa aday olacağına kesinlikle eminim" ifadelerini kullandı.

(EC-OK-S)