Rıza Çalımbay: Basit Goller Yiyince Mağlup Olduk

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında yakaladıkları pozisyonları değerlendiremeyip basit goller yeyince sahadan mağlubiyetle ayrıldıklarını söyledi.

Rıza Çalımbay: Basit Goller Yiyince Mağlup Olduk

Takımının deplasmanda Fenerbahçe'ye 4-2 mağlup olduğu karşılaşmanın bitiminde düzenlenen basın toplantısına katılan genç teknik adam, maçta odukça kötü goller yiyince sahadan mağlubiyetle ayrılmak zorunda kaldıklarını söyledi. İstanbul'a puan ya da puanlar için geldiklerini belirten Çalımbay, "Maçın başından sonuna kadar galibiyet için oynadık. Kırılma anlarını değerlendiremedik. İnanılmaz şekilde kötü goller yedik. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik ve son paslarda biraz daha dikkatli olsak sahadan galibiyetle ayrılan taraf biz olabilirdik. Böylesine maçlarda böyle hatalar yaparsanız yenilirsiniz. Ancak ben takımımın oyunundan memnunum. Yenilen goller bizi üzdü. Kalan 7 maç var, seneyi iyi şekilde bitirmek istiyoruz." diye konuştu.

Genç hoca, Fenerbahçe karşısında oynadıkları oyunun karşılığını alamadıklarından yakındı. Çalımbay, karşılaşmayı Fenerbahçe'nin cezası sebebiyle bayan ve çocuklar önünde oynamalarını ise, "Burada gerçekten mükemmel bir atmosfer vardı. Boş statta maçlar oynanacağına böyle oynansın. Taraftarlar, Fenerbahçe için bir avantaj oldu" sözleriyle değerlendirdi.

Kaynak: CHA