Haberler » Spor » Rijkard İçin Krıtik Gün - Spor

Rijkard İçin Krıtik Gün

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Helvacı: Yarın Çok Önemli Kararlar Alacağız

Rijkard İçin Krıtik Gün

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, yarın Galatasaray Kulubü'nde Teknik Direktör Frank Rijkaard'ın yanı sıra çok önemli kararların alınacağını söyledi.


Sarı-kırmızılı takımın kendi sahasında Ankaragücü'ne 4-2 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından Ali Sami Yen Stadı'ndan ayrılmayan yönetim kurulu, yaklaşık 1 saatlik bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının bitiminde Başkan Adnan Polat bir açıklama yapmazken İkinci Başkan Mehmet Helvacı, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.


Gazetecilerin alınan kötü sonuçların ardından Teknik Direktör Frank Rijkard'ın gönderilip gönderilmeyeceği şeklindeki sorularına Mehmet Helvacı, "Şu anda sıcağı sıcağına bir karar veremeyeceğiz. Yarın yapılacak yönetim kurulunda durumu masaya yatıracağız. Net bir karar alacağız. Hemen bir karar almamız doğru değil. Yarınki toplantıda her şey netleşecek. Her türlü sonuç çıkabilir. Şu anda hoca konusunda üstünde konuştuğumuz bir isim yok. Derbi maçı öncesinde mutlaka bir eylem planımız olacaktır" diye konuştu. Helvacı, açıklamalarında net olarak söylemese de Rijkaard'ın takımdan gönderileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.


Öte yandan Mehmet Helvacı Galatasaray'ın Ankaragücü karşısında kötü futbol oynadığını ifade ederek, " Bunun bu şekilde devam etmesini biz de istemiyoruz ve bu sorunu mutlaka çözeceğiz. Galatasaray büyük bir camia ve futbol takımı da bunun küçük bir parçası. Galatasaray iyi yolda giderken, iyi işler yaparken, futbol takımı Galatasaray'ın büyüklüğüne yakışır durumda değil" dedi.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler