Rıjkaard'ın Yerine Guardıola

Rıjkaard'ın Yerine Guardıola

İspanya 1. Futbol Ligi Takımlarından Fc Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta, Sezon Sonunda Teknik Direktör Frank Rijkaard'ın Yerine Josep Guardiola'nın Getirileceğini Duyurdu.

Rıjkaard'ın Yerine Guardıola

İspanya 1. Futbol Ligi takımlarından FC Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta, sezon sonunda teknik direktör Frank Rijkaard'ın yerine Josep Guardiola'nın getirileceğini duyurdu.

Barcelona Yönetim Kurulu'nun bugün yaklaşık 4 saat süren toplantısından sonra açıklama yapan Laporta, Rijkaard'ın, Barcelona'da mükemmel bir iş yaptığını, kulüp tarihine geçtiğini belirterek, sezon sonunda yollarını ayıracakları Hollandalı teknik adama şimdiye kadar yaptıklarından dolayı teşekkür ettiklerini ifade etti.

Barcelona'nın başında 2003 Haziran ayından bu yana bulunan Rijkaard, Katalan takımına 2 İspanyol ligi, 1 Şampiyonlar Ligi ve 2 İspanya Süper Kupası kazandırmıştı.

Barcelona, yeni teknik direktör olarak kulübe çok yakın olan Guardiola'yı seçti. Futbolcuyken 11 yıl (1990-2001) Katalan kulübünün formasını giyen 37 yaşındaki Guardiola, 1 yıldır Barcelona B takımının teknik direktörlüğünü yapıyordu.