Riga: Letonya NATO Zirvesi

Riga: Letonya NATO Zirvesi

NATO Zirvesi Çerçevesinde Letonya'nın Başkenti Riga'ya Gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet ve Hükümet Başkanları ile Birlikte Kültürel Program ve Çalışma Yemeğine Katıldı.

Riga: Letonya NATO Zirvesi

NATO Zirvesi çerçevesinde Letonya'nın başkenti Riga'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet başkanları ile birlikte kültürel program ve çalışma yemeğine katıldı.

Riga'ya gelişinin ardından Riga'daki Baltık Beach Otel'e yerleşen Başbakan Erdoğan, akşam saatlerinde Letonya Cumhurbaşkanı Vaira Vike Freibrga'nin ev sahipliğinde düzenlenen kültürel programa katıldı. Erdoğan daha sonra NATO Genel Sekreteri başkanlığındaki NATO devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla düzenlenen çalışma yemeğine katıldı. Başbakan Erdoğan, yarın saat 09.00 sıralarında Riga'daki Olimpik Center'de yabancı ülke devlet liderleri ile biraraya gelerek, saat 09.30'da başlayacak liderler oturumuna katılacak. Erdoğan'ın yarın İtalya Başbakanı Romano Prodi, İngiltere Başbakanı Tony Blair, İspanya Başbakanı Zapatero, Letonya Cumhurbaşkanı Freiberga, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Jaques Chirac ile ikili görüşmelerde bulunması bekleniyor.

Başbakan Erdoğan'a NATO zirvesinde Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milletvekilleri Vahit Erdem ve Egemen Bağış'ın yanısıra Başbakanlık ve diğer bakanlıkların heyetleri de eşlik ediyor.