Rıce: "Haberlere Dayalı Operasyon Yorumu Yapmam"

Rıce: "Haberlere Dayalı Operasyon Yorumu Yapmam"

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Türkiye'nin, Terör Örgütüne Yönelik Sınır Ötesi Operasyonuyla İlgili Basındaki Haberleri Gördüğünü, Ancak Sadece Basındaki Haberlere Dayanarak Yorum Yapmak İstemediğini Söyledi.

Rıce:

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Türkiye'nin, terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyonuyla ilgili basındaki haberleri gördüğünü, ancak sadece basındaki haberlere dayanarak yorum yapmak istemediğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Annapolis'teki İsrail-Filistin görüşmelerinin yeniden başlatıldığı zirvede kararlaştırılan Paris'teki bağışçılar konferansına giderken yolda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rice'ın konuşma metnini yayınladı.

Metinde Rice, ''basındaki haberleri şimdi gördüm ve orada ne olduğuna dair tam bir bilgi elimde yok. Basındaki haberlere dayanarak yorum yapmayı gerçekten istemiyorum. Çünkü o sınırda birçok şey oluyor. Ne tür bir faaliyet olduğunu ayırt edebilir konumda olmalıyız. O yüzden, basın haberlerine dayalı yorum yapmayı istemiyorum'' ifadelerini kullandı.