Rıcardınho İstanbul'da

Beşiktaş'ın Yeni Transferi Ricardinho İstanbul'a Geldi.eşi Juilana İle Birlikte Gelen Brezilyalı Futbolcu Ricardinho'yu, Atatürk Havalimanı'nda Yaklaşık 200 Siyah Beyazlı Taraftar Karşıladı. 8 Bavulla İstanbul'a Gelen Ricardinho, Basın Mensuplarına Yaptığı Açıklamada, Beşiktaş'a Transfer Olduğu ...

Rıcardınho İstanbul'da

Beşiktaş`ın yeni transferi Ricardinho İstanbul`a geldi.
Eşi Juilana ile birlikte gelen Brezilyalı futbolcu Ricardinho`yu, Atatürk Havalimanı`nda yaklaşık 200 siyah beyazlı taraftar karşıladı. 8 bavulla İstanbul`a gelen Ricardinho, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Beşiktaş`a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, ¨Çok büyük bir taraftarımız var. İnternette 10 gündür araştırıyorum. Çok büyük bir kulüp. Buraya gelmeden önce takımdaki Brezilyalı futbolcularla konuşmuştum. Özellikle Kleberson`dan kulüp hakkında geniş bilgi aldım. İstanbul`a ilk gelişim, fakat onlar sayesinde buraya çabuk alışacağım¨ dedi.
Teknik direktör Jean Tigana`yı da değerlendiren Ricardinho, ¨Kendisinin futbolculuk dönemini hatırlıyorum. Çok iyi bir oyuncuydu. Fransa`da oynadığım için de biraz Fransızca biliyorum¨ diye konuştu.
Kariyerine, Avrupa`daki büyük bir kulüpte devam etmek istediği için Beşiktaş`ı tercih ettiği söyleyen Brezilyalı oyuncu, Türkiye`deki Brezilyalı futbolcuları da yakından tanıdığını belirtti. Ricardinho şöyle konuştu:
¨Alex ile tanışıyoruz. Küçüklüğümüzden beri futbol oynamıştık beraber. Hatta salon futbolu da oynamıştık. Luciano ile Corinthians`ta beraber oynadık. Lugano ile Sao Paulo`da beraber oynadık. Hepsini tanıyorum.¨

Kaynak: DHA