REX TİLLERSON HABERLERİ

Rex Tillerson haber, Rex Tillerson son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rex Tillerson - 09.03.2018
Kenya'da İki Lider Arasındaki Kriz Çözüldü
Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın, Kenya'yı ziyaretine saatler kala iki liderin anlaştıklarını duyurması dikkat çekti.
Rex Tillerson - 09.03.2018
Trump ile Kim Görüşmesi
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un'un tutumundaki büyük değişikliğinin ABD Başkanı Donald Trump'ın Kim ile görüşme kararını etkilediğini belirtti.
Rex Tillerson - 09.03.2018
ABD'den "Türkiye-Abd Teknik Komitesi" Açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Türkiye ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra, Türkiye-ABD ilişkilerindeki sorunlara çözüm aranacak teknik komitelerin ilk toplantısının Suriye gündemiyle 8 Mart'ta Washington'da gerçekleşeceği açıklanmıştı.
Rex Tillerson - 08.03.2018
Etiyopya'daki Karışıklığın Çözümü Daha Fazla Özgürlük"
ADDİS ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Etiyopya'daki şiddet olayları ve muhalif gösterilere ilişkin, "Çözümün daha fazla özgürlük olduğuna inanıyoruz.
Rex Tillerson - 08.03.2018
ABD Afrika Ülkelerinden Kuzey Kore'ye Baskı Yapmalarını İstedi
ADDİS ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Afrika ülkelerine, Kuzey Kore'nin nükleer silah programına karşı uygulanan uluslararası çabalara destek olması çağrısında bulundu.
Rex Tillerson - 07.03.2018
CHP'li Ağbaba: Şeker Fabrikalarını Savunmak, Vatanı Savunmaktır
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 14 şeker fabrikasının satışı için ihale sürecine başlandığının duyurulmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki 23 milletvekili, Turhal Şeker Fabrikası önünde oluşturulan alanda Tokatlılar'la buluştu. Fabrika önünde toplanan işçiler ve çiftçiler, 'Turhal uyuma, fabrikana sahip çık', 'Şeker vatandır, vatan satılmaz' sloganları attı. Burada konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, koltuklarını garanti altına almak için ittifak çalışması yapanlar olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "İsmini de 'cumhur ittifakı' kurmuşlar. Onların kurmuş oldukları ittifak, 'koltuk ittifakı'. MHP'si, CHP'si, SP'si, İYİ Parti'si, bütün herkes burada 'şeker ittifakı'nı kurmuş durumda. Genel başkanları ne söylüyorsa söylesin. Burada, bu ittifak kurulmuş. AK Parti'ye oy veren kardeşlerimiz de burada halk da burada. Bu ittifak, 'çıkar ittifakı' değil. Bu ittifak, 'ekmek ittifakı', 'vatan ittifakı'. Şeker fabrikasını savunmak, sadece şeker fabrikasını savunmak değildir. Şeker fabrikasını savunmak, vatanı savunmaktır. Bu kadar açık; şekeri savunmak, vatanı savunmaktır. Afrin'de sağcı, solcu herkes ittifak kurdu mu? Eğer samimiysen eğer milliysen, yerliysen; gel, şeker fabrikalarının önünde bir ittifak kur. Adı yerli olsun, milli olsun. Eğer ki bu satışı yaparsan eğer ki bu ittifakın içerisinde olmazsan kusura bakma, yerli de değilsin milli de değilsin'.' 'AFRİN DEĞİL, ŞEKER FABRİKALARI KONUŞULDU' ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile yapılan görüşmeye de değinen CHP'li Ağbaba, "Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 07.03.2018
Dha Yurt Bülteni-9
"AFRİN DEĞİL, ŞEKER FABRİKALARI KONUŞULDU" Ağbaba konuşmasının devamında ise ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile yapılan görüşmeye işaret ederek şöyle dedi: "Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve ABD Dışişleri Bakanı Tillerson bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 07.03.2018
CHP'li Ağbaba: Şeker Fabrikalarını Savunmak, Vatanı Savunmaktır
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 14 şeker fabrikasının satışı için ihale sürecine başlandığının duyurulmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki 23 milletvekili, Turhal Şeker Fabrikası önünde oluşturulan alanda Tokatlılar'la buluştu. Fabrika önünde toplanan işçiler ve çiftçiler, 'Turhal uyuma, fabrikana sahip çık', 'Şeker vatandır, vatan satılmaz' sloganları attı. Burada konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, koltuklarını garanti altına almak için ittifak çalışması yapanlar olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "İsmini de 'cumhur ittifakı' kurmuşlar. Onların kurmuş oldukları ittifak, 'koltuk ittifakı'. MHP'si, CHP'si, SP'si, İYİ Parti'si, bütün herkes burada 'şeker ittifakı'nı kurmuş durumda. Genel başkanları ne söylüyorsa söylesin. Burada, bu ittifak kurulmuş. AK Parti'ye oy veren kardeşlerimiz de burada halk da burada. Bu ittifak, 'çıkar ittifakı' değil. Bu ittifak, 'ekmek ittifakı', 'vatan ittifakı'. Şeker fabrikasını savunmak, sadece şeker fabrikasını savunmak değildir. Şeker fabrikasını savunmak, vatanı savunmaktır. Bu kadar açık; şekeri savunmak, vatanı savunmaktır. Afrin'de sağcı, solcu herkes ittifak kurdu mu? Eğer samimiysen eğer milliysen, yerliysen; gel, şeker fabrikalarının önünde bir ittifak kur. Adı yerli olsun, milli olsun. Eğer ki bu satışı yaparsan eğer ki bu ittifakın içerisinde olmazsan kusura bakma, yerli de değilsin milli de değilsin'.'  'AFRİN DEĞİL, ŞEKER FABRİKALARI KONUŞULDU' ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile yapılan görüşmeye de değinen CHP'li Ağbaba, "Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 07.03.2018
Şeker Fabrikalarının Özeleştirilmesi Kararı
Ağbaba, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararının ABD ile yapılan görüşmede alındığını ileri sürerek, şunları söyledi: "Bir süre önce ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Ankara'daydı.
Rex Tillerson - 06.03.2018
ABD Dışişleri Bakanı, Çin'in Afrika Politikasını Eleştirdi
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Afrika seyahati öncesi Çin'in Afrika politikasını hedef alan açıklamalarda bulundu.
Rex Tillerson - 06.03.2018
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'un Bilgilendirme Toplantısı
"ABD ile ilk çalışma grubu toplantısı 8-9 Mart'ta Washington'da" ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Türkiye ziyaretinde ABD ile Türkiye arasındaki görüş ayrılıklarını ortadan kaldırmak ve karşılıklı güvenin yeniden tesisi amacıyla mekanizma kurulmasının kararlaştırıldığını anımsatan Aksoy, "Bu mekanizmanın çalışma gruplarının ilk toplantısının tarihi belli oldu.
Rex Tillerson - 06.03.2018
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'un Bilgilendirme Toplantısı
Sözcü Aksoy, Pentagon Sözcüsü Manning'in PKK'lı Mazlum Kobani'ye "general" nitelemesinde bulunmasına ilişkin bir soruya, şöyle yanıt verdi: "Pentagon Sözcüsü, yine saçmalamaya devam etmiş. PYD/YPG'nin bir terörist örgüt olduğunu hepiniz gayet iyi biliyorsunuz. Geçen bir haber yayımlandı ve ABD'de resmi kurumlar dahil, PYD/YPG'nin PKK'nın bir parçası olduğunu gösteren somut deliller ortaya konuldu. Bundan Pentagon Sözcüsü'nün de haberi olduğunu tahmin ediyorum. Biz gerekli açıklamayı yapmıştık. Daha önce de bu gibi açıklamalar yapıyordu Pentagon Sözcüsü. Yine bir açıklama yapacağız bu konuda." Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile görüşmesinin neticesinde ortaya çıkan ortak mekanizma ve çalışma grupları çerçevesinde Türkiye'nin ABD'den beklentilerinin belli olduğunu vurgulayan Aksoy, "PYD/YPG'nin silahlarını teslim etmesini istiyoruz.
Rex Tillerson - 06.03.2018
Bae Bağlantılı İş Adamından Tillerson Aleyhinde Lobi İddiası
ABD Başkanı Donald Trump'ın en önemli bağışçılarından olan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile çok yakın bağlantılara sahip Amerikalı iş adamı Elliott Broidy'nin, Katar konusunda farklı düşünen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın kovulması için lobi yaptığı iddia edildi.
Rex Tillerson - 05.03.2018
ABD'deki Rusya Soruşturması
Şubat ayı içinde Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesi konusunda kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplar dikkat çekmişti.
Rex Tillerson - 04.03.2018
İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Partisinin İstanbul İl Kongresinde Konuştu -3
      "BİZ ONA 'SARAY' KOALİSYONU DEDİK" Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: Biz cesuruz, biz korkmuyoruz ama onlar bizden korkuyor. Korktukları için birden bire adına Cumhur dedikleri yerli ve milli ilan ettikleri bir koalisyon kurdular. Biz ona 'Saray' koalisyonu dedik. 'Saray' koalisyonunda çok alındılar. Abiler koktu 24 saat bize sövüyorlar. İş bölümü yaptılar. İşbölümünde birisi sövmekten sorumlu küçük ortak, iftiradan sorumlu küçük ortak, diğeri kallavi abi, kaale almayan abi ama en son Senegal'de siniri bozuldu. Sövgüden sorumlular kalpten gidiyordu. Şimdi 46'dan daha ağır şartlardayız ama buna rağmen milletimizin teveccühü, Allah'ın inayetiyle çok iyi gidiyoruz. Göreceksiniz nasıl İstanbul'u alacaksak Cumhurbaşkanlığını da alacağız.        "...SEN BİZİM ZÜRRİYETİMİZİ YOK EDİYORSUN KARDEŞİM" ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Rıza Zarrab'a karşılık, bir Amerikan şirketinin talimatıyla şeker fabrikalarının satışa çıkarıldığını iddia eden Akşener, "Şeker fabrikalarının özelliği; pancar hem sıhhatli şekerin üretildiği bir ürünümüz, hem köylümüzün sağlıklı hayvan yetiştirmesi için ortaya çıkan küspesiyle hayvancılığa destek olan bir ürün.
Rex Tillerson - 04.03.2018
İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Partisinin İstanbul İl Kongresinde Konuştu -2
"BİZ ONA 'SARAY' KOALİSYONU DEDİK" Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: Biz cesuruz, biz korkmuyoruz ama onlar bizden korkuyor. Korktukları için birden bire adına Cumhur dedikleri yerli ve milli ilan ettikleri bir koalisyon kurdular. Biz ona 'Saray' koalisyonu dedik. 'Saray' koalisyonunda çok alındılar. Abiler koktu 24 saat bize sövüyorlar. İş bölümü yaptılar. İşbölümünde birisi sövmekten sorumlu küçük ortak, iftiradan sorumlu küçük ortak, diğeri kallavi abi, kaale almayan abi ama en son Senegal'de siniri bozuldu. Sövgüden sorumlular kalpten gidiyordu. Şimdi 46'dan daha ağır şartlardayız ama buna rağmen milletimizin teveccühü, Allah'ın inayetiyle çok iyi gidiyoruz. Göreceksiniz nasıl İstanbul'u alacaksak Cumhurbaşkanlığını da alacağız.  "...SEN BİZİM ZÜRRİYETİMİZİ YOK EDİYORSUN KARDEŞİM" ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Rıza Zarrab'a karşılık, bir Amerikan şirketinin talimatıyla şeker fabrikalarının satışa çıkarıldığını iddia eden Akşener, "Şeker fabrikalarının özelliği; pancar hem sıhhatli şekerin üretildiği bir ürünümüz, hem köylümüzün sağlıklı hayvan yetiştirmesi için ortaya çıkan küspesiyle hayvancılığa destek olan bir ürün.
Rex Tillerson - 04.03.2018
İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Partisinin İstanbul İl Kongresinde Konuştu -1
  "BİZ ONA 'SARAY' KOALİSYONU DEDİK" Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: Biz cesuruz, biz korkmuyoruz ama onlar bizden korkuyor. Korktukları için birden bire adına Cumhur dedikleri yerli ve milli ilan ettikleri bir koalisyon kurdular. Biz ona 'Saray' koalisyonu dedik. 'Saray' koalisyonunda çok alındılar. Abiler koktu 24 saat bize sövüyorlar. İş bölümü yaptılar. İşbölümünde birisi sövmekten sorumlu küçük ortak, iftiradan sorumlu küçük ortak, diğeri kallavi abi, kaale almayan abi ama en son Senegal'de siniri bozuldu. Sövgüden sorumlular kalpten gidiyordu. Şimdi 46'dan daha ağır şartlardayız ama buna rağmen milletimizin teveccühü, Allah'ın inayetiyle çok iyi gidiyoruz. Göreceksiniz nasıl İstanbul'u alacaksak Cumhurbaşkanlığını da alacağız.    "...SEN BİZİM ZÜRRİYETİMİZİ YOK EDİYORSUN KARDEŞİM" ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Rıza Zarrab'a karşılık, bir Amerikan şirketinin talimatıyla şeker fabrikalarının satışa çıkarıldığını iddia eden Akşener, "Şeker fabrikalarının özelliği; pancar hem sıhhatli şekerin üretildiği bir ürünümüz, hem köylümüzün sağlıklı hayvan yetiştirmesi için ortaya çıkan küspesiyle hayvancılığa destek olan bir ürün.
Rex Tillerson - 04.03.2018
İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Partisinin İstanbul İl Kongresinde Konuştu
"BİZ ONA 'SARAY' KOALİSYONU DEDİK" Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: Biz cesuruz, biz korkmuyoruz ama onlar bizden korkuyor. Korktukları için birden bire adına Cumhur dedikleri yerli ve milli ilan ettikleri bir koalisyon kurdular. Biz ona 'Saray' koalisyonu dedik. 'Saray' koalisyonunda çok alındılar. Abiler koktu 24 saat bize sövüyorlar. İş bölümü yaptılar. İşbölümünde birisi sövmekten sorumlu küçük ortak, iftiradan sorumlu küçük ortak, diğeri kallavi abi, kaale almayan abi ama en son Senegal'de siniri bozuldu. Sövgüden sorumlular kalpten gidiyordu. Şimdi 46'dan daha ağır şartlardayız ama buna rağmen milletimizin teveccühü, Allah'ın inayetiyle çok iyi gidiyoruz. Göreceksiniz nasıl İstanbul'u alacaksak Cumhurbaşkanlığını da alacağız.  "...SEN BİZİM ZÜRRİYETİMİZİ YOK EDİYORSUN KARDEŞİM" ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Rıza Zarrab'a karşılık, bir Amerikan şirketinin talimatıyla şeker fabrikalarının satışa çıkarıldığını iddia eden Akşener, "Şeker fabrikalarının özelliği; pancar hem sıhhatli şekerin üretildiği bir ürünümüz, hem köylümüzün sağlıklı hayvan yetiştirmesi için ortaya çıkan küspesiyle hayvancılığa destek olan bir ürün.
Rex Tillerson - 04.03.2018
İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Partisinin İstanbul İl Kongresinde Konuştu
"BİZ ONA 'SARAY' KOALİSYONU DEDİK" Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: Biz cesuruz, biz korkmuyoruz ama onlar bizden korkuyor. Korktukları için birden bire adına Cumhur dedikleri yerli ve milli ilan ettikleri bir koalisyon kurdular. Biz ona 'Saray' koalisyonu dedik. 'Saray' koalisyonunda çok alındılar. Abiler koktu 24 saat bize sövüyorlar. İş bölümü yaptılar. İşbölümünde birisi sövmekten sorumlu küçük ortak, iftiradan sorumlu küçük ortak, diğeri kallavi abi, kaale almayan abi ama en son Senegal'de siniri bozuldu. Sövgüden sorumlular kalpten gidiyordu. Şimdi 46'dan daha ağır şartlardayız ama buna rağmen milletimizin teveccühü, Allah'ın inayetiyle çok iyi gidiyoruz. Göreceksiniz nasıl İstanbul'u alacaksak Cumhurbaşkanlığını da alacağız.  "...SEN BİZİM ZÜRRİYETİMİZİ YOK EDİYORSUN KARDEŞİM" ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Rıza Zarrab'a karşılık, bir Amerikan şirketinin talimatıyla şeker fabrikalarının satışa çıkarıldığını iddia eden Akşener, "Şeker fabrikalarının özelliği; pancar hem sıhhatli şekerin üretildiği bir ürünümüz, hem köylümüzün sağlıklı hayvan yetiştirmesi için ortaya çıkan küspesiyle hayvancılığa destek olan bir ürün.
Rex Tillerson - 02.03.2018
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson Afrika Turuna Çıkacak
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un 6-13 Mart tarihleri arasında Afrika'da bazı ülkeleri ziyaret edeceği açıklandı.
Rex Tillerson - 28.02.2018
Görüş - Afrin Operasyonu ve ABD'nin Çıkmaza Giren Ypg İttifakı
Kuveyt'te 13 Şubat'ta "Irak'ın Yeniden İmarı" konferansı sırasında konuşan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ülkesinin Suriye'de çok az bir rolü ya da baskı gücü olduğu yönündeki iddiaları reddederek, "ABD ve bizimle işbirliği içerisindeki koalisyon güçleri, .
Rex Tillerson - 27.02.2018
Türkiye-Abd Teknik Komiteleri 8 Mart'ta Görüşmelere Başlayacak
Türk yetkililerden alınan bilgiye göre, ABD Başkanı Rex Tillerson'ın 15-16 Şubat'taki Ankara ziyaretinde, ikili ilişkilerin normalleştirilesine katkı sunması amacıyla, Suriye, FETÖ ve Irak meseleleri üzerine 3 komite kuruldu.
Rex Tillerson - 27.02.2018
Dha Ankara- Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: Türkiye'nin ABD'yle Afrin Konusunda Yürüttüğü...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü'nün Türkiye ve ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası hakkındaki soruya şu yanıtı verdi: "ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından dün yapılan bir açıklamada dile getirilen, Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası doğru değildir. Türkiye'nin ABD'yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un 15-16 Şubat tarihli son Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki Suriye bağlantılı sorunların aşılması amacıyla bir mekanizma tesis edileceğini ve bu çerçevede önceliğin Münbiç'e verileceğini beyan ettiği hatırlanacaktır.
Rex Tillerson - 27.02.2018
Dışişleri Sözcüsü Aksoy: "Türkiye'nin ABD'yle Afrin Konusunda Yürüttüğü Herhangi Bir Diplomatik...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından dün yapılan bir açıklamada dile getirilen "Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü" yönündeki iddianın doğru olmadığını ifade ederek, "Türkiye'nin ABD'yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un 15-16 Şubat tarihli son Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki Suriye bağlantılı sorunların aşılması amacıyla bir mekanizma tesis edileceğini ve bu çerçevede önceliğin Münbiç'e verileceğini beyan ettiği hatırlanacaktır" dedi.
Rex Tillerson - 27.02.2018
ABD ile Afrin Konusunda Diplomatik Görüşme Yürütülmüyor"
Sözcü Aksoy, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un 15-16 Şubat tarihli son Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada iki ülke arasındaki Suriye bağlantılı sorunların aşılması amacıyla bir mekanizma tesis edileceği ve bu çerçevede önceliğin Menbiç'e verileceği beyanını hatırlattı.
Rex Tillerson - 27.02.2018
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: Türkiye'nin ABD'yle Afrin Konusunda Yürüttüğü Herhangi Bir...
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü'nün Türkiye ve ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası hakkındaki soruya şu yanıtı verdi: "ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından dün yapılan bir açıklamada dile getirilen, Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası doğru değildir. Türkiye'nin ABD'yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un 15-16 Şubat tarihli son Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki Suriye bağlantılı sorunların aşılması amacıyla bir mekanizma tesis edileceğini ve bu çerçevede önceliğin Münbiç'e verileceğini beyan ettiği hatırlanacaktır.
Rex Tillerson - 27.02.2018
Dha Ankara- Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: Türkiye'nin ABD'yle Afrin Konusunda Yürüttüğü...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü'nün Türkiye ve ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası hakkındaki soruya şu yanıtı verdi: "ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından dün yapılan bir açıklamada dile getirilen, Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası doğru değildir. Türkiye'nin ABD'yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un 15-16 Şubat tarihli son Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki Suriye bağlantılı sorunların aşılması amacıyla bir mekanizma tesis edileceğini ve bu çerçevede önceliğin Münbiç'e verileceğini beyan ettiği hatırlanacaktır.
Rex Tillerson - 27.02.2018
ABD'nin Kuzey Kore Politikasından Sorumlu Diplomatından İstifa Kararı
ABD'nin CNN televizyon kanalına konuşan 63 yaşındaki diplomat Joseph Yun, istifasını Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'a sunduğunu duyurdu.
Rex Tillerson - 26.02.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ziyareti Öncesi Cezayir Basınına Konuştu
Devlete ait kurumları bombalayan ve 251 Türk vatandaşının ölümüne neden olan 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin faili Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in hala örgütün başında yer aldığını ve rahatlıkla yönlendirdiğini ifade eden Erdoğan, "Bu çerçevede sunduğumuz tüm bilgi ve belgelere rağmen bu kişiyle ilgili herhangi bir adımın atılmamasını kabul edemeyiz. ABD'den Gülen'i teslim etmesini istiyoruz. Şüphesiz iki ülke arasında üst düzeyde diyalog devam ediyor. Karşılıklı diyalogla bu sorunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.
Rex Tillerson - 25.02.2018
Rum Ana Muhalefet Liderinden Çağrı: Türkiye'ye Bedel Ödetemezsin
'ABD DIŞİŞLERİ BAKANI GELECEK' Öte yandan Rum basını, Akdeniz'deki karşılıklı güçlerin çıkar çatışmalarını yeniden gündeme getirdiğini, Doğu Akdeniz'in Rus doğal gazına alternatif teşkil etmesini isteyen ABD'nin, yaz aylarında adaya Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'u göndermeyi planladığını yazdı.
Rex Tillerson - 24.02.2018
İyi Parti, Alpullu Şeker Fabrikası'nın Özelleştirilmesini Protesto Etti
İYİ Parti GİK Üyesi Mehmet Tolga Akalın, partisinin Trakya il başkanlıkları adına konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un görüşmesine dikkat çeken Akalın, şöyle dedi: "Özelleştirme kararının açıklandığı tarihten beş gün önce Türkiye'de ne olduğuna bakmak gerekmektedir.
Rex Tillerson - 23.02.2018
Alpullu Şeker Fabrikası Önünde 'Özelleştirme' Protestosu 2
TANAL: AFRİN KADAR MİLLİDİR CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise protesto eylemine katılanlara fabrika önünde 'nöbet çadırı' kurulmasını teklif ederek, şunları kaydetti: "Fabrikalar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle 'şehrin kaleleridir' Alpullu Şeker Fabrikası bölgemizin kalesidir. Afrin ne kadar milli ise Alpullu Şeker Fabrikası da o kadar millidir. Bu fabrikanın satış amacının rant olduğunu hep söylüyoruz ancak bunun belgesini istiyorsanız, 87 parçanın satış listesini sunacağım. Toplam 1 milyon 344 bin 315 metrekare yer satılıyor. Şeker üretmeyecekler, kaynakların hepsini heba edecekler, talan edecekler, buna izin verecek misiniz? O zaman size öneride bulunuyorum, sahip çıkacaksak burada nöbet çadırı kuralım. Nöbet çadırına var mısınız? Peki hepimize başarılar diliyorum, biz milletvekilleri de çadırda nöbet tutacağız, destek vereceğiz." CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 şeker fabrikasının özelleştirme kapsamına alınmasının ardından 20 milletvekili bulunan bir komisyon kurduğunu söyledi. Ağbaba, şöyle dedi: "Önceki günlerde 14 şeker fabrikasının satışı gündeme gelince Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir talimat vererek komisyon kurdu. 20 milletvekilinden oluşan komisyon bütün Türkiye'de satılmaya çalışan şeker fabrikalarının satılmaması için bir mücadele başlattı. İlk mücadele bugün Alpullu'da başladı. Hep beraber bu fabrikaya sahip çıkacağız, işgalse işgal, burası onların babasının malı değil. Bunu satanların babalarının malı değil, bu fabrika sizin babalarınızın, dedelerinin, torunlarınızın, çocuklarınızın malı. Özelleştirme adı altında şeker fabrikalarını satmaya çalışıyorlar. Bu satış talebi Amerikan şirketlerinden geldi. Şimdi diyorlar 'Osmanlı tokadı' atacağız. Amerikalılara Osmanlı tokadı atmak isterken, şeker fabrikası işçilerine Amerikan tokadı attırıyor. Yüzlerinizi onlara çevirmeyin, tokat yemeyin hep beraber ekmeğinize sahip çıkın." ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaptığı görüşmeyi hatırlatan Ağbaba, 'Amerikan firmasının talepleri'nin gündeme geldiğini öne sürerek, "Geçtiğimiz haftalarda ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Recep Tayyip Erdoğan bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 23.02.2018
Alpullu Şeker Fabrikası Önünde 'Özelleştirme' Protestosu 1
TANAL: AFRİN KADAR MİLLİDİR CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise protesto eylemine katılanlara fabrika önünde 'nöbet çadırı' kurulmasını teklif ederek, şunları kaydetti: "Fabrikalar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle 'şehrin kaleleridir' Alpullu Şeker Fabrikası bölgemizin kalesidir. Afrin ne kadar milli ise Alpullu Şeker Fabrikası da o kadar millidir. Bu fabrikanın satış amacının rant olduğunu hep söylüyoruz ancak bunun belgesini istiyorsanız, 87 parçanın satış listesini sunacağım. Toplam 1 milyon 344 bin 315 metrekare yer satılıyor. Şeker üretmeyecekler, kaynakların hepsini heba edecekler, talan edecekler, buna izin verecek misiniz? O zaman size öneride bulunuyorum, sahip çıkacaksak burada nöbet çadırı kuralım. Nöbet çadırına var mısınız? Peki hepimize başarılar diliyorum, biz milletvekilleri de çadırda nöbet tutacağız, destek vereceğiz." CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 şeker fabrikasının özelleştirme kapsamına alınmasının ardından 20 milletvekili bulunan bir komisyon kurduğunu söyledi. Ağbaba, şöyle dedi: "Önceki günlerde 14 şeker fabrikasının satışı gündeme gelince Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir talimat vererek komisyon kurdu. 20 milletvekilinden oluşan komisyon bütün Türkiye'de satılmaya çalışan şeker fabrikalarının satılmaması için bir mücadele başlattı. İlk mücadele bugün Alpullu'da başladı. Hep beraber bu fabrikaya sahip çıkacağız, işgalse işgal, burası onların babasının malı değil. Bunu satanların babalarının malı değil, bu fabrika sizin babalarınızın, dedelerinin, torunlarınızın, çocuklarınızın malı. Özelleştirme adı altında şeker fabrikalarını satmaya çalışıyorlar. Bu satış talebi Amerikan şirketlerinden geldi. Şimdi diyorlar 'Osmanlı tokadı' atacağız. Amerikalılara Osmanlı tokadı atmak isterken, şeker fabrikası işçilerine Amerikan tokadı attırıyor. Yüzlerinizi onlara çevirmeyin, tokat yemeyin hep beraber ekmeğinize sahip çıkın." ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaptığı görüşmeyi hatırlatan Ağbaba, 'Amerikan firmasının talepleri'nin gündeme geldiğini öne sürerek, "Geçtiğimiz haftalarda ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Recep Tayyip Erdoğan bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 23.02.2018
Alpullu Şeker Fabrikası Önünde 'Özelleştirme' Protestosu
TANAL: AFRİN KADAR MİLLİDİR CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise protesto eylemine katılanlara fabrika önünde 'nöbet çadırı' kurulmasını teklif ederek, şunları kaydetti: "Fabrikalar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle 'şehrin kaleleridir' Alpullu Şeker Fabrikası bölgemizin kalesidir. Afrin ne kadar milli ise Alpullu Şeker Fabrikası da o kadar millidir. Bu fabrikanın satış amacının rant olduğunu hep söylüyoruz ancak bunun belgesini istiyorsanız, 87 parçanın satış listesini sunacağım. Toplam 1 milyon 344 bin 315 metrekare yer satılıyor. Şeker üretmeyecekler, kaynakların hepsini heba edecekler, talan edecekler, buna izin verecek misiniz? O zaman size öneride bulunuyorum, sahip çıkacaksak burada nöbet çadırı kuralım. Nöbet çadırına var mısınız? Peki hepimize başarılar diliyorum, biz milletvekilleri de çadırda nöbet tutacağız, destek vereceğiz." CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 şeker fabrikasının özelleştirme kapsamına alınmasının ardından 20 milletvekili bulunan bir komisyon kurduğunu söyledi. Ağbaba, şöyle dedi: "Önceki günlerde 14 şeker fabrikasının satışı gündeme gelince Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir talimat vererek komisyon kurdu. 20 milletvekilinden oluşan komisyon bütün Türkiye'de satılmaya çalışan şeker fabrikalarının satılmaması için bir mücadele başlattı. İlk mücadele bugün Alpullu'da başladı. Hep beraber bu fabrikaya sahip çıkacağız, işgalse işgal, burası onların babasının malı değil. Bunu satanların babalarının malı değil, bu fabrika sizin babalarınızın, dedelerinin, torunlarınızın, çocuklarınızın malı. Özelleştirme adı altında şeker fabrikalarını satmaya çalışıyorlar. Bu satış talebi Amerikan şirketlerinden geldi. Şimdi diyorlar 'Osmanlı tokadı' atacağız. Amerikalılara Osmanlı tokadı atmak isterken, şeker fabrikası işçilerine Amerikan tokadı attırıyor. Yüzlerinizi onlara çevirmeyin, tokat yemeyin hep beraber ekmeğinize sahip çıkın." ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaptığı görüşmeyi hatırlatan Ağbaba, 'Amerikan firmasının talepleri'nin gündeme geldiğini öne sürerek, "Geçtiğimiz haftalarda ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Recep Tayyip Erdoğan bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 23.02.2018
Dha Yurt Bülteni-12
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaptığı görüşmeyi hatırlatan Ağbaba, ikilinin görüşmesinde gündemin 'Amerikan firmasının talepleri' olduğunu öne sürerek, "Geçtiğimiz haftalarda ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Recep Tayyip Erdoğan bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 23.02.2018
Dha Yurt;alpullu Şeker Fabrikası'nda 'Özelleştirme' Protestosu
TANAL: AFRİN KADAR MİLLİDİR CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal da protesto eylemine katılanlara fabrika önünde 'nöbet çadırı' kurulmasını teklif ederek, "Fabrikalar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle 'şehrin kaleleridir' Alpullu Şeker Fabrikası bölgemizin kalesidir. Afrin ne kadar milli ise, Alpullu Şeker Fabrikası da o kadar millidir. Bu fabrikanın satış amacının rant olduğunu hep söylüyoruz ancak bunun belgesini istiyorsanız, 87 parçanın satış listesini sunacağım. Toplam 1 milyon 344 bin 315 metrekare yer satılıyor. Şeker üretmeyecekler, kaynakların hepsini heba edecekler, talan edecekler, buna izin verecek misiniz? O zaman size öneride bulunuyorum, sahip çıkacaksak burada nöbet çadırı kuralım. Nöbet çadırına var mısınız? Peki hepimize başarılar diliyorum, biz milletvekilleri de çadırda nöbet tutacağız, destek vereceğiz"  dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 şeker fabrikanın özelleştirme kapsamına alınmasının ardından 20 milletvekili bulunan bir komisyon kurduğunu söyledi. Ağbaba, "Önceki günlerde 14 şeker fabrikanın satışı gündeme gelince Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir talimat vererek komisyon kurdu. 20 milletvekilinden oluşan komisyon bütün Türkiye'de satılmaya çalışan şeker fabrikalarının satılmaması için bir mücadele başlattı. İlk mücadele bugün Alpullu'da başladı. Hep beraber bu fabrikaya sahip çıkacağız, işgalse işgal, burası onların babasının malı değil. Bunu satanların babalarının malı değil, bu fabrika sizin babalarınızın, dedelerinin, torunlarınızın, çocuklarınızın malı. Özelleştirme adı altında şeker fabrikalarını satmaya çalışıyorlar. Bu satış talebi Amerikan şirketlerinden geldi. Şimdi diyorlar 'Osmanlı tokadı' atacağız. Amerikalılara Osmanlı tokadı atmak isterken, şeker fabrikası işçilerine Amerikan tokadı attırıyor. Yüzlerinizi onlara çevirmeyin, tokat yemeyin hep beraber ekmeğinize sahip çıkın" dedi. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaptığı görüşmeyi hatırlatan Ağbaba, ikilinin görüşmesinde gündemin 'Amerikan firmasının talepleri' olduğunu öne sürerek, "Geçtiğimiz haftalarda ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Recep Tayyip Erdoğan bir görüşme yaptı.
Rex Tillerson - 23.02.2018
ABD'den Suriye Açıklaması
Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın geçen hafta Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapıcı görüşmeler yaptığına değinen Nauert, bu görüşmelerde, odağın IŞİD'e geri çevrilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldığını aktardı ve ekledi: "Afrin'de yaşananlar IŞİD'e karşı savaştan dikkatleri dağıtıyor.
Rex Tillerson - 22.02.2018
ABD'den Rumlar'a Doğalgaz Desteği
ROZETLİ MESAJ Doherty, "Doğu Akdeniz'deki konuların, kendilerini ilgilendirdiğini tekrarladım" dedi. Doherty, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un, Ankara'ya yaptığı ziyarette, bu konuyu Türk yetkililerle görüştüğünü de belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rex Tillerson Haberleri | Rex Tillerson Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Rex Tillerson haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rex Tillerson kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakanlar Kurulu Toplantısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 06:04:03. #1.14#

title