Restoranlar açıldı mı? Restoranlar ne zaman açılacak? Mart ayında restoranlar açılıyor mu?

Restoranlar açıldı mı? Restoranlar ne zaman açılacak? Mart ayında restoranlar açılıyor mu?

23.02.2021 12:43 | Son Güncelleme: 23.02.2021 13:05
Restoranlar açıldı mı? Restoranlar ne zaman açılacak? Mart ayında restoranlar açılıyor mu?

Pandemi nedeniyle kısıtlama tedbirleri kapsamına alınan restoranlar hakkında araştırmalar yapılıyor. Restoranlar hakkında Mart ayında restoranlar açılıyor mu, restoranlar ne zaman açılacak ve restoranlar açıldı mı gibi soruların yanıtları merak ediliyor.

Restoranlar hakkında alınan kısıtlama kararı ile uzun süredir restoranlar yasak vardı. Restoranlar ne zaman açılacak konusuna ilişkin araştırmalar devam ediyor. Son yapılan Bakanlar Kurulu sonrası gözler 1 Mart tarihine çevrildi. Peki, büyük bir merakla beklenen restoranlar ne zaman, hangi tarihte açılacak?

RESTORANLAR AÇILDI MI?

17 Şubat akşamı yapılan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan kısıtlamalarla şu ifadeleri kullandı.

Salgın tedbirleriyle ilgili şu hususları paylaşmak istiyorum. Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz.

İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane sahibi ve çalışan esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Restoranlar açıldı mı? Restoranlar ne zaman açılacak? Mart ayında restoranlar açılıyor mu? - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 00:22:04. #1.14#
title