Ressam Zekiye Şimşek’in Sergisi Büyük İlgi Görüyor

Ressam Zekiye Şimşek’in Sergisi Büyük İlgi Görüyor

Antalya Devlet Opera Ve Balesi Realizatörü Ressam Zekiye Şimşek'in 21. Yy İnsanını Konu Alan Kişisel Sergisi Ziyaretçilerden Büyük İlgi Görüyor.

Ressam Zekiye Şimşek’in Sergisi Büyük İlgi Görüyor

Antalya devlet opera ve balesi realizatörü ressam zekiye şimşek'in 21. Yy insanını konu alan kişisel sergisi ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. 11. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Antalya Kültür Merkezi'nde açılan sergi , figüratif ve soyut resimlerden oluşuyor.

Geçtiğimiz sene İsviçre Lugano'da yer aldığı karma sergiyle dikkat çeken sanatçının AKM'deki sergisini bugüne kadar yaklaşık 5000 kişi ziyaret etti. Günümüz insanının karşılaştığı toplumsal, sosyal ve psikolojik baskıları ; fantastik , ütopik ve düşsel olana açma çabasını anlatan eserlerden oluşan sergi ; festival sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

Sergi ; 21. yy insanını konu alıyor.
1979 doğumlu olan sanatçı; Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Master çalışmasını Sahne Sanatları'nda Estetik Boyut üzerine yaptı. İlk karma sergisini 2004 yılında açan sanatçı ; Ankara , Antalya ve İstanbul başta olmak üzere birçok kentte kişisel ve karma sergilerde yer aldı. 2009 yılında İsviçre Lugano 'da düzenlenen karma sergiyle dikkat çeken Şimşek , son olarak 11. Uluslar arası Antalya Piyano Festivali kapsamında açtığı ve 21. yy insanını konu alan sergiyle sanatseverle buluştu.