Ren Vestfalya Haberleri

Ren Vestfalya haber, Ren Vestfalya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ren Vestfalya - 02.09.2020
Almanya'da çocuk istismarı şüphesiyle 50 kişiye baskın düzenlendi
Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Bergisch Gladbach kenti merkezli 12 eyalette gerçekleştirilen operasyonda bin polisin görev aldığı kaydedildi.
Ren Vestfalya - 28.08.2020
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Alman sporcuları Türkiye'ye davet etti
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Alman golfçüler ile futbol takımlarını yeniden Türkiye'ye davet etti.
Ren Vestfalya - 23.08.2020
Son dakika haberleri... Almanya'da çalışanlara iş yerinde maske takma zorunluluğu getirilmesi tartışılıyor
Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde ayrıca ortaöğretim ve meslek eğitimi veren okullardaki öğrencilerin ders sırasında da maske takmaları zorunlu tutuldu.
Ren Vestfalya - 18.08.2020
Son dakika haberleri... Almanya'da Kovid-19 vaka sayısı 225 bini geçti
İtalya'dan dönen 1 kişi yüzünden 120 kişi karantinaya alındı Kuzey-Ren Vestfalya eyaleti Başbakanı Armin Laschet de bugün Düsseldorf kentinde yaptığı açıklamada, Kovid-19 vaka sayılarının artmaya devam etmesi durumunda salgının yayılmasını önlemek için yeniden sıkı tedbirler alınabileceğini söyledi.
Ren Vestfalya - 05.08.2020
Almanya'da maske takmayan yolculara 150 euro para cezası
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Ulaştırma Bakanı Hendrik Wüst, toplu taşıma araçlarında maske takmayan yolculara 150 Euro (yaklaşık bin 230 TL) para cezası kesileceğini duyurdu.
Ren Vestfalya - 25.07.2020
Almanya'daki küçük uçak kazasında ölü sayısı 3'e yükseldi
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan Wesel kenti yakınlarında bir apartmanın üzerine küçük uçak düşmüş, olayda ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi ise yaralanmıştı.
Ren Vestfalya - 15.07.2020
Çavuşoğlu, Almanya'da çocukları ellerinden alınan Altınkaya ailesine ilişkin açıklamalarda bulundu...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dormagen kentinde Alman Gençlik Daireleri (Jugendamt) tarafından çocukları ellerinden alınan Altınkaya ailesinin duruma ilişkin, tüm imkanlarla ailenin yanında olduklarını ve hukuki süreci takip ettiklerini bildirdi.
Ren Vestfalya - 13.07.2020
Almanya'da Türk ailenin çocuklarını vermeyi reddeden Gençlik Dairesi'ne protesto
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (NRV) eyaletindeki Dormagen kentinde, Altınkaya ailesinin 15 aylık bebeği Yakup ve 4,5 yaşındaki çocukları 'darp gördüğü' gerekçe gösterilerek Gençlik Dairesine (Jugendamt) tarafından ellerinden alındı.
Ren Vestfalya - 11.07.2020
Almanya'da iki planörün birbiriyle çarpışması sonucu pilotlar öldü
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinde iki planörün birbiriyle çarpışması sonucu 2 pilotun da hayatını kaybettiği bildirildi.
Ren Vestfalya - 08.07.2020
Bonn Üniversitesi Viroloji Enstitüsü Direktörü Prof. Streeck'ten korona tespitleri
Bonn Üniversitesi Viroloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Hendrik Streeck, korona virüs pandemisine ilişkin yaptığı genel değerlendirmede "İnsanlara bu salgın sebebiyle haddinden fazla korku pompalandı.
Ren Vestfalya - 30.06.2020
Almanya'da 'koronavirüs gölgesinde düğün
Dünyayı etkisi altına alan  koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ertelenen düğün   hazırlıkları kaldığı yerden devam ediyor. Almanya'da yaşayan gurbetçi çiftler, salgın nedeniyle erteledikleri düğünlerini üç ay aradan sonra ilk kez gerçekleştirme fırsatı buldu. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yaşayan ve 13 Nisan'da planladıkları düğün tarihini koronavirüs nedeniyle ertelemek zorunda kalan Duran ve Kuru aileleri, 3 ay aradan sonra düğünlerini gerçekleştirdi.
Ren Vestfalya - 29.06.2020
Almanya'nın Gütersloh kentinde Kovid-19 vakalarının artması üzerine getirilen kısıtlamaların süresi...
Almanya'nın Gütersloh kentindeki bir et fabrikasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması sebebiyle 23 Haziran'da bu bölgede yeniden uygulanmaya başlanan kısıtlamalar bir hafta daha uzatıldı. Kuzey-Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet, Düsseldorf kentinde yaptığı açıklamada, Tönnies et fabrikasında Kovid-19 vakalarının artmasının ardından 23 Haziran'da Gütersloh ve Warendorf kentlerinde mart ayında alınan tedbirlere dönüldüğünü anımsattı.
Ren Vestfalya - 29.06.2020
Alman polisi çocuk istismarı şüphesiyle 30 bin kişi hakkında soruşturma başlattı
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Bergisch Gladbach kentinde polisin çocuk istismarı şüphesiyle 30 bin kişi hakkında soruşturma başlattığı bildirildi.
Ren Vestfalya - 29.06.2020
Almanya'da YTB desteğiyle 60 yaş üzerine hijyen paketi dağıtıldı
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Neurade beldesinde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği tarafından 60 yaş üzerine 200 hijyen paketi dağıtıldı.
Ren Vestfalya - 28.06.2020
Almanya'nın Bavyera eyaletinde herkese Kovid-19 testi yaptırma imkanı verilecek
Ağırlıklı olarak et üretim işletmelerinde testlerin yapılacağını ifade eden Huml, maliyeti kimin üstleneceği konusunda ise bir açıklama yapmadı. Öte yandan, Kuzey-Ren Vestfalya eyaleti, et üretim tesislerinde çalışanlara haftada 2 kez Kovid-19 testi yapılacağını duyurdu.
Ren Vestfalya - 24.06.2020
Almanya'da Kovid-19 salgınında ikinci dalga endişesi artıyor
Almanya'da başta et fabrikalarında artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları salgında ikinci dalga korkusuna yol açtı. Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin Gütersloh kentindeki Tönnies et fabrikasından sonra Aşağı Saksonya eyaletinin Wildhausen kentinde tavuk eti üreten Wiesenhof fabrikasında da 50 çalışandan 23'ünün Kovid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı.
Ren Vestfalya - 24.06.2020
Avusturya Cumhurbaşkanı Van der Bellen, Kovid-19 nedeniyle yurt dışı seyahatini iptal etti
Avusturya'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında hayata geçirilen tedbirlerin büyük çoğunluğunun kaldırılmasının ardından Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen'in Slovakya'ya yapacağı ilk yurt dışı seyahati virüs nedeniyle iptal edildi.
Ren Vestfalya - 23.06.2020
Almanya'nın Warendorf şehrinde vakaların artması üzerine eski önlemlere dönüldü
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Gütersloh'a bağlı Rheda-Wiedenbrück kasabasındaki Tönnies et fabrikasında çalışan 1553 kişide virüse rastlanması, komşu Warendorf şehrinde de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması sebebiyle bölgede yeniden mart ayında...
Ren Vestfalya - 23.06.2020
Almanya'da aşırı sağcı "Nordadler" örgütü yasaklandı
Almanya'da aşırı sağcı "Nordadler" (Kuzey kartalı) örgütü, anayasal düzene karşı faaliyetlerde bulunduğu gerekçesiyle yasaklandı. Almanya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in talimatıyla aşırı sağcı "Nordadler" örgütünün yasaklandığı, bugün Kuzey-Ren Vestfalya, Aşağı Saksonya, Brandenburg ve Saksnoya eyaletlerinde örgüt üyelerine ait binalarda aramaların yapıldığı ifade edildi.
Ren Vestfalya - 23.06.2020
Mezbahalar bölgesi Güterlos kentinde korona tedbirleri yeniden yükseltildi
Almanya'nın Gütersloh kentinde mezbahalarda kaydedilen korona virüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle kentte önlemler yeniden Mart ayında alınan üst seviyeye çıkarıldı.
Ren Vestfalya - 23.06.2020
Almanya'nın Gütersloh kentinde vakaların artması üzerine eski önlemlere dönüldü
Kuzey-Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet, Düsseldorf kentinde düzenlediği basın toplantısında, Gütersloh'a bağlı Rheda-Wiedenbrück kasabasındaki Tönnies et fabrikasındaki çalışanlarda vaka sayısının 1553'e yükseldiğini ve firmada çalışmayan 24 kişinin de Kovid-19 testinin pozitif çıktığını belirtti.
Ren Vestfalya - 22.06.2020
Almanya'nın en büyük eyaleti, Kovid-19 test sonucu getirenleri karantinaya tabi tutmayacak
Almanya'nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya'da (KRV) bugünden geçerli olmak üzere Türkiye'den gelen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test sonucu getirenler karantinaya tabi tutulmayacak.
Ren Vestfalya - 20.06.2020
Almanya'nın Türkiye'deki Kovid-19 testlerini tanıma kararı Türkler tarafından olumlu karşılandı
Öte yandan Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde, Tayland'dan dönen bir tatilcinin açtığı dava üzerine 5 Haziran'da Yüksek Eyalet Mahkemesinin verdiği kararla bu eyaletteki karantina uygulaması geçici olarak kaldırılmıştı.
Ren Vestfalya - 18.06.2020
Alman eyalet başbakanı Kovid-19 artışından Rumen ve Bulgarlar işçileri sorumlu tuttu
Almanya'da Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet'in, Gütersloh kentindeki bir et fabrikasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artmasından Rumen ve Bulgar işçileri sorumlu tutan açıklaması, ülkede tartışmalara sebep oldu.
Ren Vestfalya - 18.06.2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, AA Editör Masası'na konuk oldu: (1)
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizin e-Okul'dan velileri vasıtasıyla karnelerini almasını istiyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ren Vestfalya Haberleri | Ren Vestfalya Haber - Haberler - Sayfa 3 - Ren Vestfalya haberleri, son dakika ren vestfalya haber ve gelişmeleri burada. Almanya'nın Solingen kentinde beş çocuğun ölümü: Zanlı anne.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 23:28:26. #1.14#
title