Rektörlük Seçimlerine Doğru

Rektörlük Seçimlerine Doğru

Haziran Ayında Yapılacak Olan Rektörlük Seçimlerinde Aday Olduğunu Açıklayan Cumhuriyet Üniversitesi (Cü) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sami Hizmetli, Rektör Seçilmesi Durumunda Özgürlüklerin Yanında Olacağını Söyledi.

Rektörlük Seçimlerine Doğru

Haziran ayında yapılacak olan rektörlük seçimlerinde aday olduğunu açıklayan Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi araştırma ve Uygulama Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sami Hizmetli, rektör seçilmesi durumunda özgürlüklerin yanında olacağını söyledi.


Hastane binasındaki çalışma odasında basın toplantısı düzenleyen Hizmetli, 22 yıldır hizmet verdiği ve mensubu olmaktan gurur duyduğu üniversiteye daha iyi hizmet vermek için rektör seçimlerinde aday olmaya karar verdiğini belirterek, "Bir Sivaslı akademisyen olarak kentimizin önemli kuruluşlarından üniversiteye rektör adayı oldum. Bu adaylığı arkadaşlarımın bana güveni ve teveccühü ile kabul ettim. Rektör seçilmem durumunda her zaman kent ile üniversitenin birlikte çalışmasında büyük katkı sağlayacağım. Özgürlükçü, uzlaşmacı, barışın hakim olduğu bir ortamda üretkenliği arttırarak, paylaşımcı kamusallaşmayı sağlayacağım" dedi.


Üniversitenin bu güne kadar markalaşmadığını da sözlerine ekleyen Hizmetli, Kendi yöremizden ve üniversitemizden ürettiğimiz konulardan CÜ'yü bir marka haline getireceğim" dedi.


Hizmetli, diğer rektör adalarına da başarılar diledi.


(İG-SE-Y) 13.03.2008 16:27 TSİ

Kaynak: İHA