Reklamlarla Tanındı

Reklamlarla Tanındı

Beyaz Gelincik'te Canlandırdığı Selim Karakteri ile Dikkatleri Üzerine Çeken Sinan Sümer'in Meğerse Ödüllü Bir Yelkenciymiş.

Reklamlarla Tanındı

BEYAZ GELİNCİK'TE CANLANDIRDIĞI SELİM KARAKTERİ İLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKEN SİNAN SÜMER'İN MEĞERSE ÖDÜLLÜ BİR YELKENCİYMİŞ.

Reklam filmlerinden dizilere geçiş yapan ve şu aralar Beyaz Gelincik' dizisinde Selim karakteriyle karşımıza gelen Sinan Sümer, oyunculuk ve özel hayatı hakkında sorularımızı yanıtladı.

* Sizi tanıyabilir miyiz?

1975 İstanbul doğumluyum. Galatasaray Lisesini bitirdim. Denize merakımdan dolayı İstanbul Üniversitesi'nde deniz biyolojisi okudum. İşletme üzerine master yaptım. Hepsinin birleşiminde de yelkene yönelik bir iş kurdum. Oyunculuk dışında bu yelken işim var.

REKLAMLA TANINDIM

* Oyunculuğa geçişiniz nasıl oldu peki?

Üniversite döneminde modellik yapıyordum. Ufak tefek reklam filmleri oluyordu. Sonra 2002'de bir kargo firmasının reklamını çektik orda oynadığım subay rolü çok beğenildi. Ardından bana oyunculuk teklifleri gelmeye başladı. O reklam filmi bir milat gibi oldu.

* Bugüne kadar hangi dizilerde oynadınız?

'Tutkunum Sana', Hülya Koçyiğit, Ediz Hun'la birlikte 'Asla Unutma', 'Kurşun Yarası' ve 'Yadigâr' isimli dizilerde oynadım.

* Beyaz Gelincik'e sonradan dahil oldunuz. Ortama nasıl ısındınız?

Çok uyumlu bir ekiple çalışıyorum. Gerçekten çok profesyoneller. O yüzden diziye ısınmam zor olmadı...

* Gerçek hayatta Selim gibi ilişkinde ikilem yaşasaydınız ne yapar, nasıl davranırdınız?

Tutarlı olmakta fayda var. Yani böyle girdiyse ilişkiye böyle davranmalı... Anlayışla, sabırla beklemeli.

* Gerçek hayattaki ilişkinizde nasılsınız? Bir ilişkiniz var herhalde?

Evli değilim. 7 senelik uzun süreli bir ilişkim var. Ben uyumluyumdur ama bana ters gelen bir durum olduğu zamanda tavrımı koyarım. Biraz içten içe yaparım ama tavrımı. İçten pazarlıklıyımdır. Ben 'şunu yap bunu yap" demem... İşi doğal hali ile istediğim noktaya getirtirim. Kız arkadaşım çok anlayışlı. Kafası da çalışan bir insan. Beni de çok iyi tanıyor.

KISKANÇLIK YOK

* Artık herkes tarafından tanınıyorsunuz? Kız arkadaşınız sizi kıskanıyor mu?

Yok, hayır... Kız arkadaşım neyin ne olduğunu bilen bir insandır...

* Peki sizi ilişkide neler sinirlendirir?

En başta yalan....

* Evlenmeyi düşyünüyor musunuz? 7 yıllık bir ilişkinin, evliliğe olumsuz etkileri olur mu?

Biz o işi epey geçtik gibi. Evlenirsek bundan sonra sadece resmileştirmiş oluruz. Hayatımızın gidişatı değişmeyecek. Ben evimde son dönemde 1 veya 2 gün yatabiliyorum. Kız arkadaşım diş hekimi aynı zamanda uzmanlık yapıyor. Hani biz evlensek de birbirimizi haftada bir veya iki kez görebiliriz zaten.

* Gerçek aşkınızdan deniz aşkınıza dönelim. Bu deniz, yelken aşkı nasıl başladı?

Ben doğma büyüme Büyükada'lıyım. 12 sene yazkış oturduk. Denizle iç içe büyüdüm. Yelken de ortaokulda sıra arkadaşımın önayak olmasıyla oldu. Deniz ve yelken benim aşkım. Bir de ben yarışmayı, rekabeti çok seviyorum. Yelken de o yönden çok güzel. Doğa ile mücadele ediyorsunuz, yelkenle öyle, rakiple mücadele ediyorsunuz, malzemeniz var onları koordine ediyorsunuz. Fiziksel olarak, zihinsel olarak sürekli mücadele. Yelken öyle bir spor ki bir basketçi kadar güç harcıyorsunuz ama satranççı kadar da stateji yapmanız gerekiyor. Yani benim tamamen kendimi bulduğum bir yer diyebilirim yelken için.

SABRETMEYİ ÖĞRETTİ

* Sporda yaşadığınız heyecanı, rakebeti, mücadeleyi hayatınıza geçiyor musunuz?

Yelkencinin çok farklı bir tarzı vardır. Ben hayatıma kesinle geçiriyorum tüm yaşadıklarımı. Yelken bana en çok sabretmeyi öğretti. Konsantre olmayı öğretti. Mantıklı, tutkulu ama yeri geldiğinde statejik davranabilmeyi öğretti. Çünkü bir yelken yarışında çok geride kalıp, sabrederek, iyi stateji yaparak sonunda başa çıkabilirsiniz. İyi yarışcılar her zaman başa da çıksa sona da düşse bir şekilde 'finish' hattını geçmeyi başarıyorlar. Ben hayata da bu şekilde bakabiliyorum. Hayatta da o kadar kötü şeyler var ki hiç bir zaman paniklememeliyiz. Yoksa dibe vururuz...

Kaynak: Gecce