Rekabete Kurban Gitti

Rekabete Kurban Gitti

Hollywood'un Güzel Oyuncusu Sarah Mıchelle Gellar, Hamburger Reklamının Kurbanı Oldu

Rekabete Kurban Gitti

HOLLYWOOD'UN GÜZEL OYUNCUSU SARAH MICHELLE GELLAR, HAMBURGER REKLAMININ KURBANI OLDU

Sarah Michelle Gellar, beş yaşından beri McDonald's'ın yasaklı müşterisi olduğunu itiraf etti. Scooby Doo ve Vampir Avcısı Buffy'de rol alan yıldız, küçüklüğünden beri oyunculuk yapıyor. Beş yaşında Burger King reklamlarında oynayarak milyonların ilgisini çeken Gellar, McDonald's'ı da o yıllarda kızdırmış. Reklamda 'Sadece Burger King' yerim diyen Gellar, hakkında o dönem bir de dava açılmış.

DOĞUM GÜNLERİNİ KAÇIRDI

Gellar, Daily Record gazetesine 'İlk başlarda bu hamburger savaşını pek de önemsemiyordum. Ancak o yıllarda pek çok arkadaşım doğum gününü McDonald's'da yapınca işin ciddiyetini anladım. Kapıdaki güvenlik görevlileri, hamburger yemeyeceğimin sözünü vermeme rağmen beni içeri almadılar. Pek çok arkadaşımın doğum günü partisini kaçırdım. 25 yıldır elmalı paylara hasretim' dedi.

FİLMİN SPONSORU

McDonald's, Burger King ve Sarah Michelle Gellar'a reklamda adı geçtiği ve haksız rekabet suçlamaları ile dava açtıktan 25 yıl sonra aktristin filmine sponsor olarak kafaları karıştırdı. Vampir Avcısı Buffy filmine sponsor olan McDonald's, Gellar'ın oyunculuğu için de hatırı sayılır bir bedel ödemiş. Pop kültürünün ikonlarından biri haline gelen Sarah Michelle Gellar yine de McDonald's'a gidemediğini söylüyor. Birkaç kez kılık değiştirdikten sonra ünlü hamburger zincirinde yemek yediğini anlatan Gellar, hala korkusunu üzerinden atamadığını belirtiyor.

Kaynak: Gecce