Rekabet Kurulu Haberleri

Rekabet Kurulu haber, Rekabet Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rekabet Kurulu - 4.3.2019
Rekabet Kurumu'ndan 23 Zincir Markete Soruşturma
Rekabet Kurumu, meyve ve sebzede haksız rekabet yapıp yapmadıklarının tespiti amacıyla 23 zincir market hakkında soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Rekabet Kurulu 07 Şubat 2019 tarihli toplantısında, perakende gıda ticareti ile iştigal eden zincir marketlerin su ile yaş meyve ve sebzelerin perakende satış fiyatlarını belirlerken, rekabet karşıtı davranışlar içerisinde bulunup bulunmadıklarının tespiti amacıyla; 4054 sayılı Kanun'un 4'üncü ve 6'ıncı maddelerini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurulu - 4.3.2019
Rekabet Kurulundan 23 Zincir Markete Soruşturma
Rekabet Kurulu, su ile yaş meyve ve sebzede haksız rekabet yapıp yapmadıklarının tespiti amacıyla perakende gıda ticareti alanında faaliyet gösteren 23 zincir market hakkında soruşturma başlatılmasını kararlaştırdı.
Rekabet Kurulu - 21.2.2019
Burdur'daki 10 Akaryakıt İstasyonuna Soruşturma
Rekabet Kurulu, Burdur'da faaliyet gösteren 10 akaryakıt istasyonu hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.
Rekabet Kurulu - 15.1.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulunca bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verildi.
Rekabet Kurulu - 7.1.2019
Rekabet Kurumu'ndan Google'a Soruşturma
Rekabet Kurulu'nca Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.
Rekabet Kurulu - 3.1.2019
Rekabet Kurulunda Sözlü Savunma
Rekabet Kurulunca, hakkında soruşturma yürütülen Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin sözlü savunması alındı.
Rekabet Kurulu - 2.1.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulunca, Vakıf Portföy Yönetimi AŞ ve Halk Portföy Yönetimi AŞ'nin, Ziraat Portföy Yönetimi AŞ tarafından devralınması işlemine onay verildi.
Rekabet Kurulu - 8.12.2018
İtalya'dan Facebook'a 10 Milyon Avro Para Cezası
İtalya Rekabet Kurulu, ABD'li sosyal paylaşım sitesi Facebook'a 10 milyon avro para cezası verdi.
Rekabet Kurulu - 4.12.2018
Akşener: Görüşmeleri İttifak Değil, Sınırlı Güç Birliği Olarak Görüyoruz
'ARTIK MİLLET AĞLIYOR BİRAZ DA SEN DİNLE' Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklandığını hatırlatan Akşener, "Enflasyon yükselmesin, diye aldıkları önlem; hesabı yapan TÜİK'in başkan yardımcısını görevden almak. Sonuç? İşte dün kasım ayı enflasyonu açıklandı. Allem ettiler, kallem ettiler enflasyonu bir tık düşürdüler. Neye göre gerileme? 2017 yılı enflasyonu yüzde 11,9. Şu anda yüzde 21,6. Neredeyse 2 katı. Enflasyon geriliyormuş. Ne demişler? Doğru pabucunu giyene kadar yalan, dünyayı dolaşır. Neresi umut veriyor bu tablonun? Yetkiyi aldın. Milletle uğraşmayı bırak. Enflasyonla faizle işsizlikle uğraş. O makam ağlayıp, sızlanma yeri değil. Orası şikayet etme yeri değil. 16 yıldır sen ağladın, millet dinledi. Artık millet ağlıyor, biraz da sen dinle. Enflasyon yüksek çıkınca TÜİK'tekileri görevden alıyor. Yolsuzluklar raporlanınca Sayıştay'dakileri görevden alıyor. 'Soğanda stokçuluk yok' diyen Rekabet Kurulu üyelerini de ilk fırsatta görevden almaya kalkar.
Rekabet Kurulu - 1.12.2018
Bahçeli: İttifakta Saygı Kavramı İçinde Jestler de Olabilir
Bahçeli, Rekabet Kurulu'nun soğan stokçuluğu ile ilgili kararına da değinerek, "Rekabet Kurulu'nun kararına saygı duymak lazım.
Rekabet Kurulu - 1.12.2018
Cumhur İttifakı İyi Gidiyor"
Rekabet Kurulu'nun soğan stoklarına ilişkin açıklaması üzerine de Bahçeli, "Rekabet Kurulunun kararına saygı duymak lazım.
Rekabet Kurulu - 1.12.2018
Rekabet Kurulu'ndan 12 Mdf Firmasına Soruşturma
Rekabet Kurulu, MDF pazarında faaliyet gösteren 12 firma hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurulu - 1.12.2018
Bahçeli: İttifakta Saygı Kavramı İçinde Jestler de Olabilir
Bahçeli, Rekabet Kurulu'nun soğan stokçuluğu ile ilgili kararına da değinerek, "Rekabet Kurulu'nun kararına saygı duymak lazım.
Rekabet Kurulu - 23.11.2018
Beşiktaş'tan Ardahanlı Öğrencilere 3 Bin Forma
Kent merkezindeki okullar ile il merkezine bağlı Beşiktaş köyündeki okulda okuyan öğrencilere formaların dağıtılması için Ardahan Merkez Rekabet Kurulu Fen Lisesi'ne ait Hülya Avşar Spor Salonu'nda program düzenlendi.
Rekabet Kurulu - 16.11.2018
Rekabet Kuruluna Başvuru
Makro Market AŞ'nin Samsun, Amasya ve Ankara'da bulunan 4 mağazasının Migros Ticaret AŞ tarafından devralınması için Rekabet Kurulu'na başvuruda bulunuldu.
Rekabet Kurulu - 16.11.2018
Yemek Şirketlerine "Rekabet İhlali" Cezası
Rekabet Kurulunca, yemek kartı sektöründe faaliyet gösteren 3 şirkete rekabeti ihlal ettikleri gerekçesiyle 7,7 milyon lira idari para cezası verildi.
Rekabet Kurulu - 14.11.2018
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulunca, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Vodafone Telekomünikasyon AŞ ve TT Mobil İletişim Hizmetleri AŞ hakkında yürütülen soruşturma sonucunda, teşebbüslere idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verildi.
Rekabet Kurulu - 9.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Rekabetin sağlanması, korunması ve geliştirilmesi amacıyla faaliyet gösteren Rekabet Kurumunun daha rekabetçi piyasaların oluşumu için gerekli düzenlemeleri yaptığına dikkati çeken Pekcan, "Rekabet Kurulunun, 1 Ocak-31 Ekim 2018 döneminde aldığı 321 nihai kararın yüzde 59'u birleşme-devralma ve özelleştirme kararlarına, yüzde 23'ü rekabet ihlalleri, yüzde 12'si menfi tespit ve muafiyet başvurularına aittir.
Rekabet Kurulu - 8.11.2018
Rekabet Kuruluna Başvuru
Denizbank AŞ'nin doğrudan ve bankanın kontrolü altındaki şirketlerin dolaylı kontrolünün Emirates NBD Bank PJSC tarafından devralınması için Rekabet Kuruluna başvuruda bulunuldu.
Rekabet Kurulu - 6.11.2018
Rekabet Kuruluna Başvuru
Avrasya Gaz Anonim Şirketi paylarının yüzde 40'nın, Adnan Şen tarafından devralınması amacıyla Rekabet Kuruluna başvuruda bulunuldu.
Rekabet Kurulu - 6.11.2018
Ege Konteyner Nakliyecilerine Rekabet Soruşturması
Rekabet Kurulu tarafından, Ege Konteyner Nakliyecileri Derneği ve 10 üye teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.
Rekabet Kurulu - 25.10.2018
Rekabet Kurumu Fiyat Artışlarını Takip İçin Devrede
MEHTAP YILMAZ / MUSTAFA ÇALKAYA - Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, piyasalardaki fiyat artışlarına yönelik Rekabet Kurulunun da devrede olduğunu belirterek, "Yaklaşık 7-8 sektörde aşırı fiyat artışlarına ve bunların rekabet ihlali olup olmadığının tespitine yönelik ön araştırmalarımız...
Rekabet Kurulu - 18.10.2018
Rekabet Kuruluna Başvuru
Mey Alkollü İçkiler San. ve Tic. AŞ'nin (MEY) mülkiyetinde bulunan "Tekel Birası Şekil" markasının Anadolu Efes Biracılık ve Malt San. AŞ tarafından devralınması için Rekabet Kuruluna başvuruda bulunuldu.
Rekabet Kurulu - 15.10.2018
Rekabet Kurulu Kararı
Rekabet Kurulu tarafından, Çelebi Bandırma Uluslararası Limanı İşletmeciliği AŞ'ye rekabet soruşturması sonucu idari para cezasına yer olmadığına karar verildi.
Rekabet Kurulu - 10.10.2018
Rekabet Kuruluna Başvuru
Aleris Corporation'ın tek kontrolünün Novelis Inc. tarafından devralınması için Rekabet Kuruluna başvuruldu.
Rekabet Kurulu - 2.10.2018
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulunca enerji şirketlerine ilişkin yürütülen soruşturmada, Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ ile Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ'ye idari para cezası verilmesi kararlaştırıldı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Rekabet Kurulu Haberleri | Rekabet Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 5 - Rekabet Kurulu haberleri, son dakika rekabet kurulu haber ve gelişmeleri burada. Rekabet Kurulundan Boydak'a soruşturma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 21:24:17. #1.14#
title