Rekabet Kurulu Haberleri

Rekabet Kurulu haber, Rekabet Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rekabet Kurulu - 21.8.2019
Alman Flixmobility Kamil Koç'u almak için anlaşmaya vardı
Almanya merkezli Flixmobility GMBH ile Actera Partners, Kamil Koç'u devralmak üzere anlaştığını açıkladı. Kamil Koç'un devralınması için yapılan devralma başvurusu Rekabet Kurulu'nun internet sitesinde yer aldı.
Rekabet Kurulu - 21.8.2019
Rekabet Kurumu'ndan, Türk Eczacıları Birliği hakkında soruşturma
Konuyla ilgili Rekabet Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türk Eczacıları Birliği'nin eczanelerin alım koşullarını piyasa dışında belirleyerek 4054 sayılı Kanun'un 4'üncü maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.
Rekabet Kurulu - 21.8.2019
Türk Eczacıları Birliğine rekabet soruşturması
Rekabet Kurulu tarafından, "Türk Eczacıları Birliğinin eczanelerin alım koşullarını piyasa dışında belirlediği" iddiası üzerine soruşturma açıldı.
Rekabet Kurulu - 21.8.2019
Türk Eczacıları Birliği hakkında soruşturma açıldı
Rekabet Kurulu, eczanelerin alım koşullarını piyasa dışında belirleyerek 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiği iddia edilen Türk Eczacıları Birliği hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurulu - 29.7.2019
Rekabet Kurulu kararları
Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi'nde bulunan hisselerinin Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kalyon Havacılık ve İnşaat AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Rekabet Kurulu - 22.7.2019
Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine soruşturma
Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin hac kontenjanı dağıtımına ve hac organizasyonu gerçekleştiren acentelerin teminatlarının belirlenmesine ilişkin uygulama ve kararlarıyla 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.
Rekabet Kurulu - 10.7.2019
Rekabet Kurulu kararları
Rekabet Kurulu, Van Doğalgaz ve Mekanik Tesisat Firmaları Mesleki Dayanışma Derneği, D-Market Elektronik Hizmetleri ve Ticaret AŞ ile Anka Mobil Tedarik AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurulu - 10.7.2019
Rekabet Kurulu kararları
Rekabet Kurulu, DenizBank ve iştiraklerinin tek kontrolünün, Emirates NBD Bank PJSC tarafından devralınması işlemine izin verdi.
Rekabet Kurulu - 3.7.2019
Rekabet Kurulu 6 turizm acentesi hakkında soruşturma başlattı
Pamukkale bölgesinde sıcak hava balonu/yamaç paraşütü işletmeciliği ve turizm acenteliği pazarında faaliyet gösteren 6 teşebbüs hakkında Rekabet Kurulunca soruşturma açıldı.
Rekabet Kurulu - 3.7.2019
Un sektöründe faaliyet gösteren 12 teşebbüs hakkında soruşturma
Buğday unu pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin aralarında anlaşarak fiyat artırdığı iddiası üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.
Rekabet Kurulu - 3.7.2019
Rekabet Kurulu, iki gıda şirketi için soruşturma açılmasına karar verdi
Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Roche Müstahzarları San. A.Ş. hakkında soruşturma açıldı.
Rekabet Kurulu - 3.7.2019
Buğday unu ve ilaç sektöründeki 14 teşebbüse soruşturma
Rekabet Kurulu, 12'si buğday unu, 2'si ilaç sektöründe faaliyet gösteren 14 firma ve dernek hakkında soruşturma başlatılmasına karar verdi.
Rekabet Kurulu - 19.6.2019
Rekabet Kurulu kararları
Rekabet Kurulu tarafından Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ) ile Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler Sanayi Ticaret AŞ arasında ortak girişim şirketi kurulması işlemine izin verildi.
Rekabet Kurulu - 17.6.2019
Rekabet Kurulu kararları
Bazı devralma işlemlerine Rekabet Kurulunca izin verildi.
Rekabet Kurulu - 12.6.2019
Rekabet Kurulunda sözlü savunma
İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Rekabet Kurulunda sözlü savunma toplantısı yapıldı.
Rekabet Kurulu - 29.5.2019
Rekabet Kurulu kararları
Rekabet Kurulunca, Toyota ve Panasonic tarafından, prizmatik lityum-iyon otomotiv akülerinin Ar-Ge, üretim ve satışı ile diğer otomotiv akü teknolojilerine yönelik Ar-Ge faaliyetleriyle iştigal edecek bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.
Rekabet Kurulu - 21.5.2019
Rk: Kaynak Tekniği Sanayi Dolaylı Olarak Lincoln Electric'e Ait Olacak
Rekabet Kurulu, hisse devir sözleşmesi ile Kaynak Tekniği Sanayi'nin dolaylı olarak Lincoln Electric'e ait olacağını açıkladı.
Rekabet Kurulu - 16.5.2019
Kap-Kaynak Tekniği'nin Lincoln Electric'e Satış Sözleşmesi İmzalandı
Eczacıbaşı Yatırım Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, "Sermayesinin yüzde 50'sine Lincoln Electric France S.A.S, yüzde 33.68'ine Eczacıbaşı Holding A.Ş. ve yüzde 15.86'sına Şirketimizin sahip olduğu Kaynak Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (Kaynak Tekniği)  toplam 4.835.000 lira tutarındaki ödenmiş sermayesinde Şirketimizin ve Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin sahip olduğu payların tamamının (yüzde 49.54), Lincoln Electric France S.A.S'ye satılması amacıyla bugün (15.05.2019) bir Pay Devir Sözleşmesi imzalanmıştır" denildi ve şu bilgiler verildi: "Payların devrinin gerçekleştirilebilmesi Rekabet Kurulu onayına tabi olup, izin başvurusu yapılacak ve kapanış Rekabet Kurulu izninin alınmasından sonra gerçekleştirilecektir.
Rekabet Kurulu - 8.5.2019
Rekabet Kurulunun Boydak, Boytaş ve Yön Pazarlama'ya Açtığı Soruşturma
Boydak Holding'den, Rekabet Kurulu tarafından şirkete açılan soruşturmaya ilişkin, "Soruşturmaya konu olan şikayet 2011 tarihli olup, Boydak Holding ve bağlı şirketlerin TMSF yönetimine dahil olduğu döneme ait değildir.
Rekabet Kurulu - 8.5.2019
Boydak Holding'ten Soruşturma Açıklaması
Boydak Holding Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; "Boydak Holding, Boytaş Mobilya ve Yön Pazarlama hakkında Rekabet Kurulu tarafından soruşturma açıldığı yönündeki ulusal ve yerel basın kuruluşlarında habere konu olan şikayet 22.
Rekabet Kurulu - 8.5.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulunca EWE Turkey Holding AŞ'nin tek kontrolünün SOCAR Turkey Enerji AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Rekabet Kurulu - 19.4.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulu, Virgin Atlantic Limited'in ortak kontrolünün Air France-KLM S.A. tarafından devralınması işlemine izin verilmesini kararlaştırdı.
Rekabet Kurulu - 12.4.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulunca, İsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme ve Altyapı Hizmetleri San. ve Tic. AŞ'ye, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiği gerekçesiyle idari para cezası verilmesi kararlaştırıldı.
Rekabet Kurulu - 8.4.2019
Rekabet Kurulundan 7 Kimya Firması Hakkında Soruşturma Kararı
Rekabet Kurulu, su arıtma tesislerinde kimyasal arıtma ve dezenfeksiyon işlemleri için kullanılan kimyasal ürünler alanında faaliyet gösteren 7 firma hakkında soruşturma açtı.
Rekabet Kurulu - 29.3.2019
Esnaftan Tanzim Satış Talebi
Çelikus, 2 milyon iş yeriyle ekonominin en önemli parçası olan esnaf ve sanatkara da tanzim satış hakkı tanınması gerektiğini belirterek şunları kaydetti: "Tanzim satışlara yönelik ürün tedariki esnaf ve sanatkar için de yapılmalı. Rekabet Kurulu, geçtiğimiz günlerde meyve sebzede haksız rekabet yapıp yapmadıklarının tespiti için 23 zincir market hakkında soruşturma başlatmıştı.
Rekabet Kurulu - 27.3.2019
Ülkemizin E-ticaret Konusundaki Hızlı İvmesinin Farkındayız"
Geçtiğimiz yıllarda Booking ve Yemeksepeti kararlarımız var. Booking ile ilgili bizim kararımızdan çok kısa bir süre sonra, bir ticari olay sebebiyle mahkeme Booking'in Türkiye çıkışlı faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Bu iki karar birbirine çok yakın tarihli olduğu için kamuoyunda, 'Rekabet Kurulu, Booking'e idari para cezası uygulanmasına karar verdi ve aynı zamanda Türkiye çıkışlı faaliyetlerini durdurdu.
Rekabet Kurulu - 22.3.2019
Rekabet Kurumu'ndan 24 Yaş Sebze ve Meyve Toptancısına Soruşturma
Rekabet Kurumu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, İstanbul, Ankara ve Antalya'daki 4 toptancı halinde faaliyet gösteren 24 yaş meyve sebze satıcısıyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: "Rekabet Kurulu 21 Şubat 2019 tarihli toplantısında, yaş meyve ve sebzelerin toptan satışı ile iştigal eden teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulunup bulunmadıklarının tespiti amacıyla; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nin Ataşehir şubesinde faaliyet gösteren Akyol Gıda Tarım Ürünleri Sera Ambalajı, Canan Tarım Ürünleri, Çekok Gıda, Çobanlar Güven Gıda Tarım Ürünleri, Gencer Meyve Ticaret, Güven Öz Gıda Tarım Nakliyat İnşaat, Özdemir Gıda Sebze Meyve Nakliye; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Bayrampaşa Şubesi'nde faaliyet gösteren Dayan Yaş Meyve Sebze, Fahrettin Bakırcı, Hasdayan Tarım Ürünleri, Her Halim Tarım Ürünleri, Köklü Aksoy Kardeşler Tarım Ürünleri, Süleyman Beğenilmiş, Sönmez Gıda Tarım Ürünleri; Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nde faaliyet gösteren Adnan Coşkun Ticaret, Babacan-45 Gıda, Gündüz Mey-Pak Gıda Otomotiv Petrol Ürünleri, Harun Acıelma, MBK Grup Tarım Ürünleri, Muharrem Bayan, Umut 14 Gıda; Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nde faaliyet gösteren Burunsuzlar Sebze Meyve Otomotiv Tarım Emlak, Eymen Sebze Meyve Tarım Ürünleri, Rahva Tarım Ürünleri şirketleri hakkında, 4054 sayılı kanun kapsamında soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurulu - 22.3.2019
Rekabet Kurumu'ndan 24 Yaş Sebze ve Meyve Toptancısına Soruşturma
Rekabet Kurumu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, İstanbul, Ankara ve Antalya'daki 4 toptancı halinde faaliyet gösteren 24 yaş meyve sebze satıcısıyla ilgili soruşturma açıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: "Rekabet Kurulu 21 Şubat 2019 tarihli toplantısında, yaş meyve ve sebzelerin toptan satışı ile iştigal eden teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulunup bulunmadıklarının tespiti amacıyla; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nin Ataşehir şubesinde faaliyet gösteren; Akyol Gıda Tarım Ürünleri Sera Ambalajı, Canan Tarım Ürünleri, Çekok Gıda, Çobanlar Güven Gıda Tarım Ürünleri, Gencer Meyve Ticaret, Güven Öz Gıda Tarım Nakliyat İnşaat, Özdemir Gıda Sebze Meyve Nakliye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Bayrampaşa Şubesinde faaliyet gösteren; Dayan Yaş Meyve Sebze, Fahrettin Bakırcı, Hasdayan Tarım Ürünleri, Her Halim Tarım Ürünleri, Köklü Aksoy Kardeşler Tarım Ürünleri, Süleyman Beğenilmiş, Sönmez Gıda Tarım Ürünleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nde faaliyet gösteren; Adnan Coşkun Ticaret, Babacan-45 Gıda, Gündüz Mey-Pak Gıda Otomotiv Petrol Ürünleri, Harun Acıelma, MBK Grup Tarım Ürünleri, Muharrem Bayan, Umut 14 Gıda, Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nde faaliyet gösteren; Burunsuzlar Sebze Meyve Otomotiv Tarım Emlak, Eymen Sebze Meyve Tarım Ürünleri, Rahva Tarım Ürünleri şirketleri hakkında, 4054 sayılı kanun kapsamında soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurulu - 22.3.2019
Yaş Meyve Sebze Satan 24 Şirkete Soruşturma
Rekabet Kurulu 21 Şubat 2019 tarihli toplantısında, yaş meyve ve sebzelerin toptan satışı ile iştigal eden teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulunup bulunmadıklarının tespiti amacıyla Ankara İstanbul ve Antalya'da faaliyet gösteren şirketlere soruşturma açıldı.
Rekabet Kurulu - 22.3.2019
Rk 24 Meyve ve Sebze Toptancısısına Soruşturma Açtı
Rekabet Kurulu, yaş meyve ve sebzelerin toptan satışı alanında faaliyet gösteren 24 toptancı hakkında soruşturma açtı.
Rekabet Kurulu - 20.3.2019
AB'den Google'a 1.49 Milyar Euro Ceza
Avrupa Birliği (AB) Rekabet Kurulu, internet devi Google'a 1.49 milyar euro'luk para cezası verdiğini duyurdu.
Rekabet Kurulu - 20.3.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurulunca, Doğuş Holding AŞ'nin kontrolündeki Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri'nin tüm paylarının Nusret Turizm Yatırım AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.
Rekabet Kurulu - 13.3.2019
Türkiye Fuar Sayısında Avrupa'da İkinci
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Rekabet Kurulu, fuarcılık sektördeki rekabet sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm önerileri geliştirilmesi amacıyla 2005-2017 yıllarında düzenlenen 5 bin 276 fuara ilişkin bilgileri analiz ederek Fuarcılık Sektör İncelemesi Raporu hazırladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rekabet Kurulu Haberleri | Rekabet Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 4 - Rekabet Kurulu haberleri, son dakika rekabet kurulu haber ve gelişmeleri burada. Rekabet Kurumu Başkanı Küle görevine başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 22:09:49. #1.14#
title