Rehberden Çıkartılıyorlar

Rehberden Çıkartılıyorlar

Artık Erotik Hatlara Ait Numaralara, Rehberden Ulaşmak Mümkün Olmayacak.

Rehberden Çıkartılıyorlar

ARTIK EROTİK HATLARA AİT NUMARALARA, REHBERDEN ULAŞMAK MÜMKÜN OLMAYACAK.

Bilinmeyen numaraların sorgulanmasında yeni bir dönem başlıyor. Artık erotik hatlara ait numaralara, rehberden ulaşmak mümkün olmayacak. Türk Telekomünikasyon A.Ş ve GSM operatörleri, 31 Mart 2007 tarihinden itibaren rehber hizmetlerini yeni numaralarından verecekler.

Telekomünikasyon Kurumundan lisans alan şirketler de artık rehber hizmeti verebilecek. Bu çerçevede, yeni dönemde bilinmeyen numara hizmetleri "118XY" yapısında 5 haneli telefon numaralarından verilecek.

118 BİLİNMEYEN 11811 OLUYOR

Yeni düzenlemeye göre, Türk Telekom'un bilinmeyen numaralar hizmetini verdiği '118' servisi 31 Marttan itibaren '11811' numarasıyla abonelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak. GSM işletmecilerinden Turkcell '11832', Telsim Vodafone '11842', Avea ise '11855' numaralarından rehber hizmetleri sunacak.

EROTİK HATLAR REHBERDEN ÇIKIYOR

Telekomünikasyon Kurumu, erotik hatların numaralarını rehber hizmetleri kapsamından çıkardı. Kurum, bu hatlara ait bilgilerin verilmesine ilişkin yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Telekomünikasyon Kuruluna sunulan taslağa göre, erotik hatlar '901' ile başlayan numaralardan verilecek. Erotik hatlara ait rehberlik hizmetleri için ayrı bir lisans alınması gerekecek ve bu lisans için işletmeler 3 bin YTL lisans ücreti ödeyecek.

Kaynak: Gecce