Rehabilitasyon Haberleri

Rehabilitasyon haber, Rehabilitasyon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rehabilitasyon - 10.05.2021
Erzurum Valisi Okay Memiş, Engelliler Haftası'nda etkinlik yapılmayacağını duyurdu
Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan, kültür ve sanata kadar hayatın her alanında engelli vatandaşların yanlarında olunmasını belirten Memiş, onların daha rahat yaşayabileceği bir dünya için herkesin elinden geleni yapmasını istedi.
Rehabilitasyon - 10.05.2021
Belinizi Sağlıklı ve Güçlü Tutmak İçin 7 Maddeye Dikkat !
Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu konu hakkında bilgiler verdi.
Rehabilitasyon - 10.05.2021
Çene kilitlenmesine dikkat !
Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu konu hakkında bilgiler verdi.
Rehabilitasyon - 10.05.2021
Engelli Vatandaşlarımız İle Gönüllerimiz Hep Bir
Sorumluluklarımızın Farkındayız Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, "Engelliler Haftası" insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken bir haftalardan olduğuna dikkat çekerek "Engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale getirilmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hayata katılmalarını sağlamak adına üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız" ifadesini kullandı.
Rehabilitasyon - 10.05.2021
COVID-19 döneminde inme riski arttı
İnmede saatler çok önemli Tıkayıcı ve kanayıcı inmede tedavi seçenekleri farklıdır. Özellikle tıkayıcı tipte inmede ilk 4.5 saatte damardan verilen damar açıcı tedavilerle ilk 6 saatte yapılan nöroanjiografik müdahalelerle beyinde kalıcı hasar oluşmadan beyin akımını sağlamak suretiyle oluşan felç geriye döndürülebilir ve hasta inme öncesi sağlıklı haline geri dönebilir diyen Doç. Dr. Erdem Gürkaş sözlerine şunları ekledi: "Bu nedenle inme belirtilerinin erken dönemde fark edilmesi ve hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'nin aranarak hastanın müdahale yapılacak bir merkeze 112 vasıtasıyla yönlendirilmesi bu altın saatlerde çok kritiktir. Erken dönem geçtikten sonra hastanın oluşan inme bulgularına yönelik uzun vadeli tedavisi gerek ilaç tedavisiyle gerekse inme rehabilitasyonuyla sağlanır.
Rehabilitasyon - 09.05.2021
Mardin Valisi Demirtaş'tan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj
Engelliliğin, yalnızca engelli bireyleri veya ailelerini değil, toplumun bütün kesimini yakından ilgilendirdiğine dikkati çeken Demirtaş, mesajında şunları kaydetti: "Teşhisten tedaviye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar geniş bir çerçevede ele alınması gereken önemli bir husus.
Rehabilitasyon - 08.05.2021
Hatay'da yaralı bulunduktan sonra tedavileri tamamlanan yaban hayvanları doğaya salındı
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin (MKÜ) internet sitesinde yer alan açıklamada, kampüste yer alan Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinin, Hatay ve çevre illerdeki yaralı yaban hayvanları için önemli faaliyetler yürüttüğü belirtildi.
Rehabilitasyon - 07.05.2021
Asfaltta değil iyilikte yarışıyorlar
İnsanlara faydalı işler yapmayı kendilerine amaç edinerek bu yola çıktıklarını belirten Altın şöyle devam etti: "Amacımız, tamamen araç sevgisi ve elimizden geldiğince insanlara yardım etmekti. Grubu kurduktan birkaç ay sonra bir ilkokula bot, mont ve çeşitli yardımlarda bulunduk. Geçen yıl ramazanda erzak yardımı yaptık. Rehabilitasyon merkezine sandalye yardımında bulunduk.
Rehabilitasyon - 06.05.2021
Tedavileri tamamlanan 2 kızıl şahin doğaya salındı
Tedavileri tamamlanan 2 kızıl şahin doğaya salındı Vatandaşların yaklaşık 3 ay önce arazide yaralı halde bulduğu ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şırnak Şubesi koordinasyonunda Şırnak Üniversitesi Yabani Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirdiği kızıl şahinlerin tedavisi tamamlandı.
Rehabilitasyon - 06.05.2021
ALKÜ Kestel Yerleşkesine turuncu bayrak
Engelsiz Erişim ve Engelsiz Eğitim temalarıyla, Engelsiz Üniversite Bayrak ödülleri kapsamında 197 başvuru içinden 52 üniversiteye toplamda 129 "Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı" verildi. "2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri" için ALKÜ Engelli Öğrenci Koordinatörlüğü ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı iş birliğince düzenlenen başvuru sonucunda, Kestel Yerleşkesi ile Turuncu Bayrak ödülü almaya hak kazanmasının ardından açıklamalarda bulunan Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr.
Rehabilitasyon - 05.05.2021
COVID-19 enfeksiyonunun uzun dönem etkileri konusunda merak edilen soruları yanıtladı
5.Tat ve koku kaybı durumunda ne yapmalıdır? Tat ve koku kaybı yitiminde tedavi kapsamında bazı ilaçlar, B-kompleks vitaminleriyle birlikte, diğer vitamin ve mineral takviyelerinin kullanılması önerilebilmektedir. Koku kaybında kullanılan bir tedavi yöntemi ise koku rehabilitasyonudur.
Rehabilitasyon - 05.05.2021
Şırnak'ta tedavisi tamamlanan 2 kızıl şahin doğaya bırakıldı
Vatandaşlar tarafından yaklaşık 2 ay önce kent merkezi ve Uludere ilçesinde arazide yaralı bulunan, ardından Şırnak Üniversitesi Yabani Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine götürülen 2 kızıl şahinin tedavisi tamamlandı.
Rehabilitasyon - 05.05.2021
Yaralı köpeğe belediye ekiplerinden şefkat eli
Köpek buradaki ilk müdahalenin ardından Yusufeli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine getirilerek tedavi altına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rehabilitasyon Haberleri | Rehabilitasyon Haber - Haberler - Sayfa 8 - Rehabilitasyon haberleri, son dakika rehabilitasyon haber ve gelişmeleri burada. Kırçıl, Engelliler Haftası, bir kutlama değil, farkındalık oluşturma günleridir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 13:40:12. #1.15#

title