Rehabilitasyon Haberleri

Rehabilitasyon haber, Rehabilitasyon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rehabilitasyon - 24.05.2021
Bayındır Sağlık Grubu'nun Vertigoya Pratik Yaklaşım Toplantısı'nda bilim insanları buluştu
Denge problemi sebebiyle toplumdan kendini soyutlayan bireyleri, tekrar topluma kazandırmak hedefiyle kurulan Bayındır Söğütözü Hastanesi Denge Merkezi, bu alanda önemli bir boşluğu dolduruyor. Tedavi, tüm tanı süreci tamamlandıktan sonra, bu konuda eğitim görmüş terapistler tarafından uygulanıyor. Bayındır Söğütözü Hastanesi Denge Merkezi'nde, baş dönmesi ve denge bozukluğunun tedavisinde denge problemi yaşayan astronot ve pilotların tedavi girişimlerinden elde edilen deneyimlerle de şekillenen Vestibüler Rehabilitasyon yöntemleri uygulanıyor.
Rehabilitasyon - 24.05.2021
Çok yumuşak yatak ve yastık boyun düzleşmesine neden olabiliyor
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümünden Doç. Dr. Sena Tolu, çok yumuşak bir yatak ve yastığın boyun düzleşmesine neden olabileceğini belirterek, "Yatak omurgayı düz bir hat üzerinde hizalayarak desteklemeli.
Rehabilitasyon - 21.05.2021
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz'dan "aşılarınızı ihmal etmeyin" tavsiyesi
İl düzeyinde aşılama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve bu kapsamda Biontech aşısı uygulama alanını genişleterek 9 hastaneden 14 hastaneye çıkardıklarını belirten Yavuzyılmaz, şunları kaydetti: "Biontech aşısı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bursa Şehir, Çekirge, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Gemlik, İnegöl, Yenişehir ve Kestel Devlet Hastanelerimizde yapılıyordu. Artık Ali Osman Sönmez Onkoloji, İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Mudanya ve Orhangazi Devlet Hastanelerinde de uygulanmaya başlandı.
Rehabilitasyon - 21.05.2021
Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletme yatırımlarının desteklenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de
Buna göre, işletmesi en az bir yıldır aktif olan, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı gerçek ve tüzel kişi yetiştiricilere, büyükbaş için en az 10 baş ve en fazla 50 baş, küçükbaş için ise en az 100 baş ve en fazla 300 baş anaç kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı, kapasite artırımı veya rehabilitasyonu, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımları için hibe desteği verilecek.
Rehabilitasyon - 20.05.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Taş ocağının 70 yıl işletme yapacağı, çay tarlalarının işgal edileceği, doğanın tahrip edileceği iddialarını yalanlayan Bak, taş ocağının 3 yıl çalışacağını, tarlalara dokunulmayacağını çayın vatandaştan alınacağını ve sonrasında bölgede rehabilitasyon çalışması yapılacağını söyledi.
Rehabilitasyon - 20.05.2021
Rektör Karabulut, 2. Uluslararası Palyatif Bakım Kongresi'ne katıldı
"Kale Göl Otel'i Bir Yaşlı Yaşam Merkezi'ne Dönüştürmeyi Planlamaktayız." Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, "Üniversitemizin öncelikli hedefi şehrimizle, bölgemizle ve yaşadığımız toplumla bütünleşmek, topluma her anlamda hizmet etmektir. Bu anlamda üniversitemiz bünyesinde Kale ilçemizde bulunan Kale Göl Otel'i bir Yaşlı Yaşam Merkezi'ne dönüştürmeyi planlamaktayız. Kurulması planlanan Yaşlı Yaşam Merkezi'nde yaşlılarımızın hem sosyal hem fiziksel rehabilitasyonu sağlayıp; yeniden toplum içinde yer almalarını kolaylaştıracak faaliyetler yürütülmesini hedefliyoruz.
Rehabilitasyon - 20.05.2021
Diz ve eklem ağrılarına, PRP yöntemi uygulanıyor
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Doç. Dr. Didem Sezgin Özcan, "Diz ve omuz ağrıları, eklem kireçlenmesi, ayak bileği burkulmaları, çapraz bağ yaralanmaları gibi kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde PRP yöntemi uygulanıyor.
Rehabilitasyon - 19.05.2021
Yeşilay, Birleşmiş Milletler sempozyumunda gençleri bağımlılıktan korumanın önemini anlattı
"Madde bağımlılığını erken önlemek hem sosyal hem de ekonomik açıdan en iyi ve etkili çözüm" Gelecek nesillerin mutlu ve sağlıklı bir yaşamı hak ettiğini ifade eden Dinç, şöyle devam etti: "Yeşilay olarak biz uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin kullanılmamasına yönelik önleme çalışmalarının yanı sıra tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de sunuyoruz.
Rehabilitasyon - 19.05.2021
Trafik kazasında iki bacağını kaybeden genç tenisle hayata bağlandı
Zorlu bir rehabilitasyon süreci geçiren Barın, antrenör Mehmet Batak sayesinde tenisle tanıştı.
Rehabilitasyon - 18.05.2021
Ordu'da Online Hemşireler Haftası Sempozyumu düzenlendi
Dekan Erbil ise hemşirelerin, sağlığın korunmasında, geliştirilmesinde, hastalığın tedavi edilmesinde ve rehabilitasyon hizmetlerinde, diğer bir deyişle yaşamın herhangi bir döneminde mutlaka hizmet almaya ihtiyaç duydukları şefkat ve özenle insan merkezli bütüncül bakış sağlayan, bilgili, yetenekli ve yüksek eğitimli profesyoneller olduğunu vurguladı.
Rehabilitasyon - 18.05.2021
Son dakika gündem: MŞÜ'de açılan psikoloji bölümü öğrencilerini bekliyor
Psikoloji bölümünün, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sadece Diyarbakır, Van ve birkaç ilde bulunduğunu anlatan Saylık, şöyle konuştu: "Doğu ve Güneydoğu'daki üniversitelerin psikoloji bölümleriyle karşılaştırıldığımızda bölümümüzün öncü olacağını düşünüyoruz. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden mezun akademisyenlerden oluşuyor bölümümüz. Deneysel, bilişsel, klinik ve sosyal psikoloji alanlarında ulusal ve uluslararası önemli projeler yürüten doçent ve doktor öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Okullar, hastaneler, kreşler, bakımevleri, yetiştirme yurtları, rehabilitasyon merkezleri, üniversiteler ve araştırma kurumları gibi birçok alanda iş imkanı sağlayan bölümün üniversitemize kazandırılmasında katkısı olan başta Rektörümüz Prof.
Rehabilitasyon - 18.05.2021
"Yozgat Havzası Rehabilitasyon Projesi" hayata geçiriliyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay öncülüğünde yürütülen ve bölgede sosyoekonomik iyileştirmeyi hedefleyen "Yozgat Havzası Rehabilitasyon Projesi" hayata geçiriliyor.
Rehabilitasyon - 18.05.2021
Fazla Stres Bel Ağrısına Problem Oluyor !
Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu konu hakkında bilgiler verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rehabilitasyon Haberleri | Rehabilitasyon Haber - Haberler - Sayfa 5 - Rehabilitasyon haberleri, son dakika rehabilitasyon haber ve gelişmeleri burada. Örnek tesis açılışa gün sayıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 20:16:52. #1.15#

title