Rehabilitasyon Haberleri

Rehabilitasyon haber, Rehabilitasyon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rehabilitasyon - 11.06.2021
Koronavirüs psikolojik sorunları tetikledi
Covid 19 Sonrası Rehabilitasyon, Kalıcı İyileşme Sağlayabiliyor Maruz kaldıkları Covid Enfeksiyonu, klinik düzeyde tedavi gereksinimine ihtiyaç duyan bireylerde enfeksiyöz virüsle bağışıklık sisteminin mücadelesi esnasında organlarda ciddi hasarlar meydana gelebilmekte.
Rehabilitasyon - 11.06.2021
"Uçmak İçin Kanatlarım Var Benim"
Ankara'da özel bir hastane ile birlikte yürütülen ve yürüme engelli çocuklara yönelik rehabilitasyon ve fizik tedavi ile birlikte, farklı faaliyetleri içeren bir program çerçevesinde projenin tamamlandığını aktaran Vali Sezer şunları kaydetti: " Projemizin bir ayağı Ankara'da, bir ayağı da Bahşılı Kaymakamlığımızın koordinesinde devam etti.
Rehabilitasyon - 11.06.2021
Türkiye'de bu yıl 600 milyon fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor
Yaklaşık 17 yılda 5,4 milyon hektar alanda ağaçlandırma, erozyonla mücadele, orman alanlarının rehabilitasyonu çalışmalarını yaptıklarını aktaran Yüzer, orman teşkilatının yaklaşık 40 bin çalışanı ve kırsaldaki orman köylülerinin desteğiyle önemli bir ağaçlandırma seferberliği gerçekleştirdiğini dile getirdi.
Rehabilitasyon - 10.06.2021
Ağrı'da 1,2 milyar dolarlık 20 ton altın rezervi tespit edildi
Madenlerle ekonomik değer sağlarken çevresel hassasiyetleri de en ön planda tuttuklarını kaydeden Varank, şu ifadeleri kullandı: "Hem bu projede, hem de faaliyette olan bütün madenlerde sürdürülebilirliğin temeli çevreye saygıdan geçiyor. Proje çerçevesinde kurulacak ileri teknolojili sensörler vasıtasıyla, toz, gürültü, patlatma ve havada gaz ölçümleri düzenli olarak yapılacak. Bu tesiste altın üretimi konusunda kullanılacak en modern yöntemler sayesinde hem rezervleri verimli şekilde değerlendirileceğiz hem de çevresel etkileri minimuma indireceğiz. Tesisin ekonomik ömrünü tamamlamasından sonra, arazinin doğaya yeniden kazandırılması için gerekli rehabilitasyon çalışmaları yürütülecek.
Rehabilitasyon - 10.06.2021
Libya günlük petrol üretimini 2,1 milyon varile yükseltmeyi planlıyor
Sanalla, günlük petrol üretimini yeniden 1 milyon varilin üzerine çıkardıklarını belirterek, "Ancak petrol alanlarının tekrar devrede olabilmesi için kapsamlı bir rehabilitasyona ihtiyaç var.
Rehabilitasyon - 10.06.2021
Dünya Bankası'ndan Türkiye'deki nehir havzaları için 135 milyon dolarlık finansman
Açıklamada bankanın geçmişte de Türkiye'de su havzaları yönetimini desteklediği, bu amaçla Doğu Anadolu Su Havzaları Rehabilitasyon Projesi (1993-2001) ve Anadolu Su Havzaları Rrehabilitasyon Projesi'ne (2004-2012) finansman sağladığı hatırlatıldı.
Rehabilitasyon - 09.06.2021
Son dakika haberi... Isparta'da gölde boğulma tehlikesi geçiren kadın hastanede öldü
Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekiplerince Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine kaldırılan Elma, burada yaşamını yitirdi.
Rehabilitasyon - 09.06.2021
Büyükşehir Belediyemiz Sokak Hayvanları İçin Toplantı Yaptı
Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, sokak hayvanları ile ilgili değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yaptı. Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi, Van Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ekipleri, Veteriner hekimler ve 13 ilçe belediyenin hayvan bakım ekipleri katıldı.
Rehabilitasyon - 08.06.2021
EÜ'den "Türk İşaret Dili Bayramı" programı
Moderatörlüğünü Engelsiz Ege Koordinatörü Doç. Dr. Pelin Piştav Akmeşe'nin üstlendiği etkinliğe, Türk İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı, Kıbrıs Postası Engelsiz Haber Bülteni Tercümanı Dr. Aslı Önay Akçay ile Engelsiz Ege Birimi Koordinatörlüğü Sekreteri ve Bornova Sessizler Spor Kulübü Onursal Başkanı Soner Aslan konuşmacı olarak katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Doç. Dr. Piştav Akmeşe, "7 Haziran, Türk İşaret Dili Bayramı olarak kutlanıyor. Biz de bugün, işaret dili bayramını bu etkinlik vesilesiyle kutluyoruz. İşaret dili, geniş kapsamlı ve sağır kültürü yararının gözetilmesi gereken bir alan. Bu nedenle, öncelikle bu alandaki eğitimcilerin işitme kaybında erken tanılama, işitme cihazı, koklear implant, rehabilitasyon, iletişim yöntemleri ve eğitimi konularını çok iyi kavraması, Kulak Burun Boğaz Uzmanı, odyoloji ve konuşma bozuklukları uzmanı gibi farklı alanlarla işbirliği ile çalışarak, işitme engeli ve sağır kültürüne ait teorik bilgiye de sahip olmasının önemli olduğunu düşünüyorum.
Rehabilitasyon - 08.06.2021
Karabağ Savaşı'nda gazi olan 6 Azerbaycanlı asker Türkiye'de tedavi edilecek
Şehit aileleri ve gazilerin sorunlarını çözmek için Azerbaycan devletince kurulan Yaşat Fonundan yapılan açıklamada, Azerbaycanlı doktorların görüşleri dikkate alınarak 6 gazinin tedavi ve rehabilitasyon sürecinin Türkiye'de devam edeceği bildirildi.
Rehabilitasyon - 08.06.2021
Cudi Dağı'nda Gerçekleştirilen Ormancılık Faaliyetlerine İlişkin Şırnak Orman İşletme Müdürlüğü'nün Açıklaması
Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan "Cudi Dağı'nda binlerce ağacın maden ocakları için kesildiği" şeklindeki paylaşımlar asılsız olup gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu paylaşımlarda yer alan fotoğraflar ise Cudi Dağı'na ait değildir. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü ve Şırnak Orman İşletme Müdürlüğü'nün çalışmaları kapsamında Şırnak İli genelinde ormanlık alanların rehabilite edilmesi, traşlanma ve seyreltme çalışmaları belli bir plan dahilinde yerine getirilmektedir. Cudi Dağında terörün bertaraf edilerek tam güvenliğin sağlanmasına yönelik olarak devletimiz tarafından hayata geçirilen Cudi Dağı Güvenlik Projesi kapsamında yapılan yatırımlar ve güvenlik operasyonları ile terör nedeniyle uzun yıllardan beri Ormancılık faaliyetlerinin yapılamadığı alanların da güvenli hale gelmesi sağlanmaktadır. Güvenliğin sağlanmasıyla birlikte Şırnak Orman İşletme Müdürlüğü, amenajman planları çerçevesinde idare müddetini doldurmuş meşe ormanlarının yenilenmesi amacıyla Cudi Dağında ihtiyaç olan alanlarda orman rehabilitasyon, tıraşlama ve seyreltme çalışmaları başlatmıştır.
Rehabilitasyon - 07.06.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Başkanlığında Kocaeli'nde Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.
8. Atıksu arıtma tesislerini gerektiği gibi işletmeyen OSB'lerin rehabilitasyon ve iyileştirme çalışmalarıyla ileri arıtma teknolojilerine geçişi hızlandırılacak.
Rehabilitasyon - 07.06.2021
KOCAELİ BAKAN KURUM 22 MADDELİK EYLEM PLANINI AÇIKLADI- TAMAMI FTP'DE
'CEZAİ İŞLEM VE KAPATMA UYGULAYACAĞIZ' 8- Atık su arıtma tesislerini gerektiği gibi işletmeyen OSB'lerin rehabilitasyon ve iyileştirme çalışmalarıyla ileri arıtma teknolojilerine geçişi hızlandırılacak.
Rehabilitasyon - 06.06.2021
İsviçreli tenisçi Federer, Fransa Açık'tan çekildi
Erkeklerde 8 numaralı seribaşı olan Federer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Takımımla yaptığım görüşmeler sonrası Fransa Açık'tan çekilmem gerektiğine karar verdim. İki diz ameliyatı ve bir yılı aşan rehabilitasyondan sonra vücudumu dinlemem ve iyileşme yolunda kendimi zorlamadığımdan emin olmam çok önemli.
Rehabilitasyon - 06.06.2021
Son dakika haberi | Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Atık su arıtma tesislerini gerektiği gibi işletmeyen OSB'lerin...
Son dakika habere göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Atık su arıtma tesislerini gerektiği gibi işletmeyen OSB'lerin rehabilitasyon ve iyileştirme çalışmalarıyla ileri arıtma teknolojilerine geçişi hızlandırılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rehabilitasyon Haberleri | Rehabilitasyon Haber - Haberler - Sayfa 2 - Rehabilitasyon haberleri, son dakika rehabilitasyon haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri... Çizgili Yunus ölü olarak kıyıya vurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.06.2021 19:03:39. #1.13#

title