Gazeteci Reha Muhtar, İkizlerinin Velayetini Kazandı

Gazeteci Reha Muhtar, İkizlerinin Velayetini Kazandı

Oyuncu Deniz Uğur ve Gazeteci Reha Muhtar'ın 9 yaşındaki ikiz çocuklarının velayet davasında mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme, ikiz çocukların velayetinin baba Muhtar'da kalmasına karar verdi.

18.09.2018 16:06 | Son Güncelleme: 19.09.2018 16:35

Oyuncu Deniz Uğur'un eski eşi gazeteci Reha Muhtar'a, ikiz çocuklarının velayeti almak için açtığı dava reddedildi. İkiz çocukların velayetinin babalarında kalmasının devamına karar veren mahkeme, kararla birlikte Deniz Uğur'un çocuklarla vakit geçireceği günlerin arttırılmasına hükmetti.

Oyuncu Deniz Uğur'un eski eşi gazeteci Reha Muhtar'a ikiz çocuklarının velayeti almak için açtığı dava yaklaşık 2 yıl sonra karara bağlandı. İstanbul 6. Aile Mahkemesinde görülen duruşmada Deniz Uğur ve Reha Muhtar ile avukatları hazır bulundu. Gizli yapılan duruşmada kararını açıklayan mahkeme, Deniz Uğur'un talebini reddederek velayetin baba Reha Muhtar'da kalmasına karar verdi. Mahkeme kararla birlikte çocukların anne Deniz Uğur'la geçirdiği zamanın da arttırılmasını hükmetti.

"ÇOCUKLARIM NEREDEYSE YARI YARIYA BİR ZAMANDA BENİMLE OLACAK"

Davanın ardından kısa bir açıklama yapan Deniz Uğur, "Benim istediğim şahsi münasebetin yeniden düzenlenmesiydi. Reha beyin kötü bir baba olduğunu asla söylemedim, söylemem. Karar bu şekilde düzenlendi. Çocuklarım neredeyse yarı yarıya bir zamanda benimle olabilecek. Bu benim mağduriyetimi ortandan kaldıracak. Bu davayı açmadaki asıl amaç buydu. Bu nedenle çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Hepimizi mutlu edecek bir sonuç çıktı" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLAR YAZ TATİLLERİNDE YARI YARIYA BİZDE KALACAK"

Kararla birlikte velayet babada devam edeceğin sözlerine ekleyen Deniz Uğur "Ama çocuklar yaz tatillerinde yarı yarıya bizde kalacak. Bazen hafta içi bende bazen hafta sonu bende şeklinde. Kimseyi mağdur etmeyecek şekilde bir düzenleme yaptı mahkeme. Çocuklar mahkemenin bitmiş olmasına çok sevinecek. Türk adaletine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"BUGÜN İLK DEFA KONUŞACAĞIM"

Çocukların psikolojik gelişimi açısından bugüne kadar konuşmadığını aktaran Muhtar ise, "Bugün ilk defa konuşacağım. Mahkeme tarafından çocukların en fazla yararına olacak şekilde düzenlemenin uygun görüldüğü için yüce mahkemeye çocuklarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

"ÇOCUKLAR, HEM ANNENİN HEM DE BABANIN GÜVENİNİ VE SICAKLIĞINI HİSSEDECEKLER"

Mahkemenin velayetin babada kalmasının devamına karar verdiğini vurgulayan Muhtar, "Mahkeme anne ve babanın kişisel görülmenin aynı şekilde devam etmesini, şahsi ilişkilerde 12'ye 18 gün şeklinde anne ve babada kalmasına kara verdi. Çocuklar, hem annenin sıcaklığını güvenini hissedecekler hem de babanın güvenini ve sıcaklığını hissedecekler" diye konuştu.

Açıklamaların ardından Uğur ve Muhtar adliyeden ayrıldı.

Gazeteci Reha Muhtar, İkizlerinin Velayetini Kazandı

Kaynak: İHA

Haber Yorumları (19)
ATİNA''DAN BİLDİRİYOR: Acı yok
ABC İST: Şu boşanmalarda olanın çocuklara olması ne acı. HEP BİR DRAM.
TUVAL: çocuklar adına teşekkür ediyormuş reha bey. mahkemelere gerek mi var? anne babalar çocukları yıpratmaktan başka birşey yapmıyor. çocukları anneye gösterme gün sayısı arttı ne demek sen onları karnında taşı doğur büyüt sonra vay efendim mahkeme kararı yazık bu insanların bencilliklerine.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title