Regaip Kandili Şanlıurfa'da Coşkuyla Kutlandı

Regaip Kandili Şanlıurfa'da Coşkuyla Kutlandı

Mübarek Üç Ayların Başlangıcı Olarak Bilinen Regaip Kandili Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da Coşkuyla Kutlandı. Gecenin Manevi Atmosferini Solumak İsteyenler Çocuğunu da Yanına Alıp Soluğu Hazreti İbrahim Peygamber'in Doğduğu Mağaraya ve Mağaranın Yanında Bulunan Mevlid -İ Halit ile Halilürrahman Camii'ne Akın Etti.

Regaip Kandili Şanlıurfa'da Coşkuyla Kutlandı

Mübarek üç ayların başlangıcı olarak bilinen Regaip Kandili Peygamberler şehri Şanlıurfa'da coşkuyla kutlandı. Gecenin manevi atmosferini solumak isteyenler çocuğunu da yanına alıp soluğu Hazreti İbrahim Peygamber'in doğduğu mağaraya ve mağaranın yanında bulunan Mevlid-i Halit ile Halilürrahman Camii'ne akın etti.

Zamanın Allah'a en yakın zirvelerinden biri olan Regaip Kandili, Şanlıurfa'da çok özel bir programla kutlandı. Şanlıurfa'da Mevlid-i Halil Camii'nde Samanyolu Televizyonu'ndan canlı yayınlanan programda, Kur'an'ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif, ilahiler ve dualarla geçti. Caminin içerisi ve avlusundan taşan müminlerin semaya açtığı eller rablerinden rahmet, af ve mağfiret istedi. Feyiz ve bereketin katlanarak çoğaldığı, duyguların ve hislerin coştuğu bu mübarek gece Şanlıurfa'da bambaşka yaşandı.

Camiye akın eden vatandaşlar milletin birliği, beraberliği ve huzuru için dua ederken, yanlarında getirdikleri lokum ve şeker türü hediyeleri de ikram etti. Samanyolu Televizyonu Ana Haber Bülteni sırasında manevi atmosferin solumak için canlı bağlantının yapıldığı Şanlıurfa'da Kandilin sonunda yine stüdyo konuklarıyla birlikte Şanlıurfa'dan canlı bağlantılar yapıldı. Kandil programına katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Görmez, tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutlayarak, gecenin önemini anlatan bir konuşma yaptı. Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu ise insanların muhtaç olduğu oksijeni bu aylarda aldıklarını vurgulayarak biten mübarek gecenin duasını yaptı.