Refah'ta 2 Ölü

Refah'ta 2 Ölü

İsrail Askerleri Tanklarla Yeniden Gazze'ye Girdi. Yaklaşık 6 Ay Aradan Sonra İlk Kez Gazze Şeridi'nin İçine Giren İsrail Tanklarının, Beyt Lahiya Bölgesinde Boş Arazide İlerledikleri Bildirildi.

Refah'ta 2 Ölü

İsrail askerleri tanklarla yeniden Gazze'ye girdi. Yaklaşık 6 ay aradan sonra ilk kez Gazze Şeridi'nin içine giren İsrail tanklarının, Beyt Lahiya bölgesinde boş arazide ilerledikleri bildirildi.

Yerel kaynaklar, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta ve kuzeyindeki Beyt Lahiya'da art arda 2 patlama meydana geldiğini kaydetti. Refah'ta, tanklardan açılan ateş sonucunda, bir evin isabet aldığı ve 2 kişinin öldüğü haber verildi. Beyt Lahiya'daki patlamanın ise İsrail uçaklarından mı, yoksa tanklardan açılan ateş sonucu mu meydana geldiği henüz bilinmiyor.

İsrail, Gazze Şeridi'nin kuzeyinden Kassam roketleriyle düzenlenen saldırılara karşı sert yanıt vereceğini duyurmuş, bugün Gazze Şeridi'nde Gazze merkezi dahil, bir çok Hamas ve Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugayları hedeflerine hava saldırıları düzenlenmişti.