Red Kit Haberleri

Red Kit haber, Red Kit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Red Kit - 31.12.2014
Rektörden Osmanlı Türkçesi Dersine Destek
"Red Kit veya Pinokyo'yu bu harflerle yazarız" Çizgi film karakterleriyle ilgili kitapları Osmanlıca Türkçesiyle yazabileceklerini sözlerine ekleyen Ağırakça, "Pinokyo'nun Osmanlıca Türkçesiyle yazıldığını biliyor musunuz.
Red Kit - 06.11.2014
Çizgili Hayat Kılavuzu Kitabı
Gençliği ya da çocukluğu doksanlı yıllardan önceye denk düşen herkesin bir şekilde bulaştığı bir iptiladir çizgi roman. İlk "hayat bilgisi" derslerinin çıkarıldığı, gizli gizli okunan, tutkulusunun büyüdükten sonra da vazgeçemediği bir "başka" dünya... Hatta birçoğumuzun hayat başlangıcının en önemli kılavuzu... Puxa Vida! Levent Cantek'in derlediği bu kitabın öyküsü de bu etkinin altında başlıyor: Yazarların büyük bir çoğunluğu, e-mail aracılığıyla çizgi roman tartışan bir grubun üyeleri iken, çokca gevezelik edip, çizgili hayat kılavuzlarını paylaşırken, tartışmalar birden hararetleniyor ve "boşa kürek sallamamak" için, enerjiyi belli bir amaca yönlendirmeye karar veriyor ve bu kitaba yol veriyorlar! Vay Canına! Daha çok "kahramanlar, dergiler ve türler" çerçevesinde ilerleyen çalışma öncelikle Türkiye'de yayımlanan çizgi romanlar üzerine odaklanıyor. Kimler teşrif etmemiş ki!... Çelik Blek, Tommiks, Teks, Conan, Kinowa, Flash Gordon, Mister no, Zagor, Mandrake, Kızılmaske, Tom Braks, Tarzan, Red Kit, Tenten, Asteriks, Örümcek Adam, Ken Parker, Martin Mystere, Nathan Never, Dylan Dog, Julia, Corto Maltese, Necdet Şen, Yüzbaşı Volkan, Kara Murat-Karaoğlan-Malkoçoğlugiller ve daha neler neler.
Red Kit - 12.06.2014
Telefonunuzu Islıkla Bulun!
Red Kit'in, atı Düldül'ü çağırmak için ıslık çalması gibi, Android telefon sahipleri de evde telefonlarını bulamadıklarında, belli bir melodiyi ıslıkla çalarak, telefonlarının ses çıkarmasını sağlayabiliyorlar.
Red Kit - 20.04.2014
Ülker Çocuk Sinema Şenliği'nin Ön Gösterimi Arhavi'de Yapıldı
Babasının kendisini sinemaya götürdüğünü da anlatan Murat Ülker, "Unutamadığım, 'Doctor Zhivago' filmi vardı. Biz göçmen bir aile olduğumuz için, kendisinin de yaşadıklarını aksettiren bir film olduğunu söylerdi. Sonra ilk defa çizgi filmlerden uzun metrajlı Red Kit filmini seyretmiştim.
Red Kit - 23.03.2014
Ösym, Sınav Sorularının Bazılarını Açıkladı
DOĞRU CEVAP B Büyük İskender'in, yastığı altından hiç eksik etmediği iki silah varmış derler: kılıcı, bir de İlyada. Bilge Aristoteles'in bu ünlü öğrencisi, o kılıçla çok kesmiş biçmiş ama o kitabı kılıca kırdırmamış hiçbir zaman. Günümüzdeyse "Neler okursunuz?" türünden bir soruyu, adı okumaza çıkmasın diye yanıtlayan birçok kimse arasında, Pekos Bill, Red Kit benzeri şeyler okumaya bayıldığını söyleyenler bile var.
Red Kit - 15.01.2014
Ahu Yağtu Bebek'te Görüntülendi
KEMAL'E KİTAP ALDI Gün boyu sokaklarda dolaşan Ahu Yağtu, ilk olarak bir bankaya girdi. Bankadaki işlemlerini bitirdikten sonra eczaneye giden genç kadın, birkaç ilaç aldı. Gazetecilerin takibinde olmasına aldırış etmeyen ünlü manken, rahat tavırlarıyla dikkat çekti. Bir dükkana girip moda dergisi alan Yağtu, oğlu Kemal için de 'Red Kit' boyama kitabı aldı.
Red Kit - 22.12.2013
Çifte Tabancalı Damat Filmi
Türk sının westernlerinden olan Çifte Tabancalı Damat, usta komedi oyuncularıyla ekranda... de, bir hayal görüp Red Kit olan banka memuru Ahmet'in güldürüsü konu ediliyor.
Red Kit - 27.08.2013
Müzedeki Antika Oyuncaklara, Büyükler de İlgi Gösteriyor
Antalya Oyuncak Müzesi Müzenin giriş kapısında çizgi karakteri iyiliğin sembolü Red Kit, saf ve korkak köpeği Rin Tin Tin ile can düşmanları Dalton biraderlerin maketleri yer alıyor.
Red Kit - 27.05.2013
Adapazarı'nda Masal Parklarının Sayısı Artacak
Adapazarı Belediyesi Şeker Mahallesi'nde yaptığı ve büyük beğeni toplayan Barış Manço Çocuk Parkı'nın farklı örneklerini Sakarya Mahallesi, Ozanlar Mahallesi ve İstiklal Mahallesi'nde de yapıyor.
Red Kit - 26.05.2013
İzmirliler Üç Günde Pasaportsuz Vizesiz 140 Ülkeyi Gezdi
ÇİZGİ FİLM KAHRAMANLARININ HEPSİ BİR ARADA Belçika standı ise ünlü çizgi film kahramanlarıyla dolu. Red Kit, Tenten, Şirinler, Marus Plami, özellikle çocuk ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.
Red Kit - 21.05.2013
2 29'uncu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Işık Üniversitesinde Açıldı
Haber-kamera: Nurcan KIRCALI İstanbulDHA Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl serbest konulu olarak düzenlenen 29'uncu Uluslaraarası Karikatür yarışması sergisi, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak tarafından açıldı. Üniversitenin Şile Kampüsü'ndeki açılışta konuşan Rektör Prof Dr Nafiye Güneç Kıyak, "Işık Üniversitesinin 16'ıncı Kuruluş yıldönümü etkinlileri kapsamında düzenlenen Uluslararası Karikatür sanatçılarının eserlerini izlerken, her bir eserde ayrı espri, ayrı eleştiriyi görmek mümkün ama esas dikkate alınması gereken ise her ülkeye göre değerlendirilmiş bir espri anlayışı mevcut eserlerde. Ben hatırlıyorum bir zamanlar ülkemizde bir Red Kit, Gırgır dergilerini izlerdik.
Red Kit - 01.05.2013
Sarah Bernhardt'in Hayatı ve Cyrano De Bergerac
Bütün zekâsını, iç güdülerini ve deneyimlerinden edindiği sahne bilgisini rolüne katan ünlü sanatçı, sahnede yüzden fazla karakter canlandırdı. Hem Opelia'yı hem de Hamlet'i oynama başarısını gösteren sayılı oyunculardan Sarah Bernhardt, Alexandra Dumas'ın 'Kamelyalı Kadın'ı ile Oscar Wilde'ın 'Salome'sine ilham verdi. Marcel Proust tarafından Kayıp Zamanın İzinde'deki 'Berma' karakteriyle ölümsüzleşti. Avrupa'ya, Amerika'ya ve Rusya'ya defalara turne düzenleyecek kadar izleyici çeken, ABD'de Red Kit çizgi romanına dahil olan, İstanbul'da Abdülhamit'ten ihsanlar alan büyük aktris, bacağı kesildikten sonra bile kopmadığı sahne tutkusunu ve coşkulu hayatını hakkıyla dile getiren elinizdeki biyografide hayat buluyor.
Red Kit - 17.04.2013
Antalya Yüzme Havuzu ve Masal Parkına Kavuşuyor
ÇOCUKLAR BU PARKI ÇOK SEVECEK Bugs Buny ve Avcı Kızılsam, Tom ve Jerry, Caillou ve Kedisi, Pepe ve Kız arkadaşı, Slvester ve Twety, Nsarettin Hoca, Varyemez Amca, Red Kit, Aslan Kral gibi karakterlerin maketleri de heykeltıraşların ellerinde şekilleniyor.
Red Kit - 05.04.2013
Red Kit Sergisi Anadolu Yakasında
Yapı Kredi Kültür Merkezi, Vahşi Batı'nın en yalnız kovboyu Red Kit'i Beyoğlu'nun ardından, bu sefer de Kadıköy'de ağırlıyor.
Red Kit - 26.03.2013
Çocuk Servisinin Duvarlarını Hayal Kahramanları Süslüyor
Hastanenin ikinci katındaki Çocuk Servisinin koridorlarıyla duvarları çocukların çok sevdiği hayal kahramanlarının resimleriyle süslü. Bu kahramanların arasında kimler yok ki? "Keloğlan, Nasrettin Hoca, Şirinler, Tweety, Bugs Bunny, Tom ve Jerry, Roadrunner, Daffy Duck, Red Kit, Ayı Yogi, Şeker Kız Candy, Fred Çakmaktaş, Wilma Çakmaktaş, Barney Moloztaş, Betty Moloztaş.
Red Kit - 24.01.2013
Tatil Coşkusu Kayseri Park'ta Yaşanacak
Ayrıca 26 Ocak Cumartesi günü, Yetenek Sizsiniz yarışmasının yarı finalistlerinden biri olan Ersin Çimen'in saat 16.00'da matematik gösterisi düzenleyeceğini belirten Salih Tolan, "Yine Yetenek Sizsinizin programının geçtiğimiz dönem yarışmacılarından biri olan Hakan Tek'de 9 Şubat Cumartesi günü saat 16.00'da illüzyon gösterisi yapacak" diye konuştu. Red Kit Kayseri Park'ta Kayseri Park'taki sömestre eğlencelerinin bunlarla sınırlı kalmayacağını ifade eden Salih Tolan, "Orta alanımızda yer alan Kovboy Park'ta da tiyatrocular tarafından yalnız kovboy Red Kit, Daltonlar ve kovboylar canlandırılacak.
Red Kit - 21.01.2013
Öğrencilere Karne Hediyesi Takvim
Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ile "Yunuslar" olarak bilinen motorize polis ekiplerinden 2'si kadın toplam 4 polis, öğrencilere önce acil durumlarda ulaşabilecekleri "155 Polis İmdat" ihbar hattı ve acil durumlar hakkında bilgiler verdi. Ardından öğrencilere, üzerinde Pepe, Red Kit, Süperman, Sünger Bob, Tweety, Örümcek Adam gibi çizgi film karakterleri ile süslenen 2013 takvimi ile "Akıllıyım, güçlüyüm ve kendimi güvende hissetmek en doğal hakkım", "Yardıma ihtiyacım olursa yalnızken bir gün, üniforma giymiş birini arar bu gözüm", "Kendi adımı, ailemin isimlerini, adresimi, telefon numaramı ezbere bilirim", "Hiçbir araca yaklaşmam, sebep ne olursa olsun asla binmem, ailem bana izin vermeden", "Birinin benim adımı bilmesi, hatta aile fertlerimin adını bilmesi, yapmaz onu güvenilir birisi" ve "Kimseden şeker, hediye ve para almam, güvenilir bir yetişkine ve aileme sormadan" yazılı, çocuklara uyarı niteliği taşıyan ders programları verildi.
Red Kit - 14.11.2012
31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Açılıyor
Fuarın Konuk Yazarları İstanbul Kitap Fuarı bu yıl özellikle çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Fuarın çocuk ve gençlik edebiyatı alanında konukları arasında Erika Bartos, çocukların sevdiği yazarlardan Korky Paul, gençlik ve gotik edebiyatın önemli ismi Jasper Kent, farklı kuşakların sevdiği kahraman Red Kit sergisinin küratörü Didier Pasomonik, Hollanda'lı yazar Joke Van Leewuen fuarın konukları arasında.
Red Kit - 18.10.2012
İstanbul Kitap Fuarı 31 Yaşında
"Red Kit İstanbul'da" Sergisi Çizgi roman araştırmacısı Didier Pasomonik'in küratörlüğünde hazırlanan "Red Kit İstanbul'da" sergisi 17- 25 Kasım 2012 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
Red Kit - 07.10.2012
Gülten Dayıoğlu'nun Onur Yazarı Olduğu 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 17
-FUARIN KONUK YAZARLARI- İstanbul Kitap Fuarı bu yıl özellikle çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Fuarın çocuk ve gençlik edebiyatı alanında konukları arasında Erika Bartos, çocukların sevdiği yazarlardan Korky Paul, gençlik ve gotik edebiyatın önemli ismi Jasper Kent, farklı kuşakların sevdiği kahraman Red Kit sergisinin küratörü Didier Pasomonik, Hollanda'lı yazar Joke Van Leewuenfuarın konukları arasında.
Red Kit - 05.10.2012
31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Açılıyor
Fuarın Konuk Yazarları İstanbul Kitap Fuarı bu yıl özellikle çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Fuarın çocuk ve gençlik edebiyatı alanında konukları arasında Erika Bartos, çocukların sevdiği yazarlardan Korky Paul, gençlik ve gotik edebiyatın önemli ismi Jasper Kent, farklı kuşakların sevdiği kahraman Red Kit sergisinin küratörü Didier Pasomonik, Hollanda'lı yazar Joke Van Leewuen fuarın konukları arasında.
Red Kit - 27.08.2012
Başkan Tütüncü'den Çocuklara Hediye 'Masal Parkı'
Masal parkında, Bugs Buny ve Avcı Kızılsam, Tom ve Jerry, Caillou ve Kedisi, Pepe ve Kız arkadaşı, Slvester ve Twety, Varyemez Amca, Red Kit, Aslan Kral, Taş Devri, Temel Reis-Safinaz ve Kabasakal, Sünger Bob-Yengeç-Yıldız Ahtapot, Shrek-Fiona ve Eşek, Kayıp Balık Nemo-Nemo'nun Balık Arkadaşı- Kaplumbağa ve Köpek Balığı ile Mamut Manny-Mamut Ellie-Yavru Mamut-Sid Kaplan Diego ve Sincap Scrat'ın maketleri yer alacak.
Red Kit - 27.08.2012
Kepez Belediyesi, Varsak'a Masal Parkı İnşa Ediyor
Antalya'nın ilk kapalı tam olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu 46 dönümden oluşan Kepezpark Varsak Projesi, çocukları da sevindirecek. Çocuklar, televizyonda izledikleri çizgi film karakterlerini ve masal kahramanlarını, inşası devam eden projede görme imkanı bulabilecek. Popüler çizgi film karakterleri ile Türk ve dünya masallarının kahramanları 5 dönümden oluşan masal parkında yer alacak. Masal parkında; Bugs Buny ve Avcı Kızılsam, Tom ve Jerry, Caillou ve Kedisi, Pepe ve Kız arkadaşı, Slvester ve Twety, Varyemez Amca, Red Kit, Aslan Kral, Taş Devri, Temel Reis-Safinaz ve Kabasakal, Sünger Bob-Yengeç-Yıldız Ahtapot, Shrek-Fiona ve Eşek, Kayıp Balık Nemo-Nemo'nun Balık Arkadaşı- Kaplumbağa ve Köpek Balığı ile Mamut Manny-Mamut Ellie-Yavru Mamut-Sid Kaplan Diego ve Sincap Scrat'ın maketleri yer alacak.
Red Kit - 09.08.2012
Daltonlar Hollywood'da
Red Kit'in azılı düşmanları Dalton Kardeşler'in çizgili hapishane formaları, bu yaz Hollywood yıldızlarına ilham kaynağı oldu.
Red Kit - 08.08.2012
Kovboy Çırağı Red Kit'in Çocukluk Maceraları
Hikâyesini ve çizimlerini Achdé'nin yazdığı Türkçe'si ülkemizde ilk defa yayımlanacak olan yeni bir Red Kit macerası
Red Kit - 26.07.2012
Alaattin Çakıcı: Korkut Eken ve Yavuz Ataç'dan Özel Eğitim Aldık
Korkut Eken'i Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan tanıdığını belirten Çakıcı, Balyoz davası tutuklu sanığı MHP milletvekili Engin Alan'ı da Eken'in arkadaşı olması nedeniyle tanıdığını söyledi. Çakıcı, "Engin Alan'ı en son 1978 yılında gördüm. O zamanlar Red Kit gibiydi, şimdi kilo almış" şeklinde konuştu.
Red Kit - 26.07.2012
/ Alaattin Çakıcı'dan, Engin Alan'a Red Kit Benzetmesi
Fotoğraflar ---- ERGENEKON'DA ALAATTİN ÇAKICI TANIK OLARAK DİNLENDİ /// ALAATTİN ÇAKICI'DAN, ENGİN ALAN'A RED KİT BENZETMESİ.
Red Kit - 26.07.2012
"Öldüreceğim Adama Bile Haber Veririm"
"ENGİN ALAN 1978'DE RET KİT GİBİYDİ ŞİMDİ KİLO ALMIŞ" Dava sanıklarından Sedat Peker'i 19 yaşından beri tanıdığını söyleyen Çakıcı, "Peker'i 1991 yılından sonra 2003 yılına kadar görmedim. 2003 yılında da Peker bir kez evime geldi" diye konuştu. Çakıcı mahkeme heyetine "Sami Hoştan'ı (tutuksuz sanık) niye bıraktınız?" diye sordu. Bunun üzerine Çalmuk "Mahkeme öyle takdir etti" dedi. Çakıcı "Çünkü Sami'nin arkasında Şadan Kalkavan var. Onun arkasında da Rizeli Recep Tayyip Erdoğan" diye konuştu. Çakıcı, "Sanıklardan İbrahim Şahin'i 2. Şube Emniyet Müdür Yardımcısı'yken tanıdım. Yaptığı iki operasyan nedeniyle o bir kahramandır. Ama onun dışında kahramandır da diyemem, kahraman değildir de diyemem" diye konuştu. Korkut Eken'i MİT'ten tanıdığını, Engin Alan'la da Eken'in arkadaşı olması nedeniyle tanıştığını anlatan Çakıcı, "Engin Alan'ı en son 1978 yılında gördüm. O zamanlar Red Kit gibiydi, şimdi kilo almış" dedi.
Red Kit - 10.07.2012
"Silikon Yok Taş Gibiyim"
Sosyetik güzel Hande Acar, dudaklarına silikon taktırdığı iddialarını yalanladı: "Parlatıcı sürmüştüm, o biraz kalın gösterdi, her şeyim doğal." Eşi Erdinç Acar'la gittiği bir davette dudaklarının aşırı kalınlığı dikkat çeken ve 'silikonu abartmış' yorumlarıyla karşı karşıya kalan sosyetik güzel Hande Acar kendini savundu: "Bu resim felaket. Dudaklarım gerçekten kötü görünüyor ama yakından öyle değil. Öyle görünse 1 dakika durmam, hemen doktora müdahale ettiririm. Biraz parlatıcı sürünce olduğundan kalın görünüyor. 6 yıl önce dudaklarıma dolgu enjekte ettirmiştim, pişman olup 3 yıl önce Serdar Eren'e çıkarttırmıştım. Şu an dudaklarımda hiçbir şey yok, doğal. Hala taş gibiyim." Sosyal paylaşım sitelerinde de Hande Acar'ın dudaklarına çok sayıda yorum yapıldı: - Hande Acar bildiğin Donatella Versace gibi olmuş şaka mı bu? (Melis Önder) -Red Kit'in atı vardı Düldül.
Red Kit - 25.06.2012
Yapı Kredi Yayınlarından Son Çıkanlar
Yalvaç Ural'ın yazdığı eğlenceli mi eğlenceli Kaz Zıpırları'nı Erdoğan Oğultekin resimledi. Kaz Zıpırları Yalvaç Ural 95 Sayfa, 16 TL Yapı Kredi Yayınları RED KİT – 56 Mezartaşı Kasabası Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan Red Kit'in 56.
Red Kit - 25.06.2012
Red Kit'i Bir de Ünlü Reklamcıdan Dinleyin
Levent Erden, Red Kit ve onun çok renkli, çok katmanlı dünyasını anlatıyor.
Red Kit - 09.06.2012
Ankara Alışveriş Festivali Başladı
Açılış öncesi Melih Gökçek, King Kong, Taş Devri, Red Kit, Nasrettin Hoca, Ejderhalar, Ankara Kedisi, Misket ve çeşitli masal kahramanlarından oluşan sayısız araç korteji ile kutlamaların yapıldığı yere geldi.
Red Kit - 01.06.2012
Başkent'te Çizgi Roman Sergisi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de yayınlanmış ve halen yayınlanmakta olan çizgi roman kahramanları ile kahramanların öykülerinin anlatıldığı fotoğraf karelerini, Kızılay'da bulunan Metro Sanat Galerisi'nde sergiliyor. Tarkan'dan Çelik Bilek Teksas'a, Tolga'dan Kaptan Swing'e, Teks'den Red Kit'e, Karaoğlan'dan Tenten'e ve Çocuk Haftası'na kadar unutulmaz tüm çizgi romanlar sergide sevenlerinin beğenisine sunuluyor.
Red Kit - 25.05.2012
Türkiye'de Çizgi Roman Sergisi Ankaralılarla Buluşuyor
Tarkan'dan Çelik Bilek Teksas'a, Tommiks'den Baltalı İlah Zagor'a, Tolga'dan Kaptan Swing'e, Teks'den Red Kit'e, Karaoğlan'dan Tenten'e kadar unutulmaz tüm çizgi romanlar sergide sevenlerinin beğenisine sunulacak.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Red Kit Haberleri | Red Kit Haber - Haberler - Sayfa 2 - Red Kit haberleri, son dakika red kit haber ve gelişmeleri burada. Hüseyin Çelik, 1 Mart Tezkeresine Neden Hayır Dediklerini Anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 18:20:30. #1.15#
title