Red Bull M.E.O.'da şampiyon Blaze Esports oldu

Evin konforlu ortamından oyuncuları büyük sahnelere terfi ettiren Red Bull M.E.O., PUBG MOBILE oyununda dünyanın en iyisini bulma yolunda sona bir adım daha yaklaştı.

Red Bull M.E.O.'da şampiyon  Blaze Esports oldu
08.07.2020 13:47 | Son Güncelleme: 08.07.2020 22:47

Evin konforlu ortamından oyuncuları büyük sahnelere terfi ettiren Red Bull M.E.O., PUBG MOBILE oyununda dünyanın en iyisini bulma yolunda sona bir adım daha yaklaştı.  4 çevrim içi ve İstanbul Boğazı'nın ortasında bir feribotta gerçekleştirilen eleme sonunda Türkiye finaline katılmaya hak kazanan 15 takım, 5 Temmuz tarihindeki büyük finalde kıyasıya mücadele etti. Ünlü yayıncılar Rozetmen ve Vicrains'in sunumlarıyla canlı yayınlanan büyük finali kazanan Blaze Esports, 2021 yılının ilk çeyreğinde düzenlenecek ve 20 ülkenin katılacağı Red Bull M.E.O. Dünya Finali'nde Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.

İstanbul'un en iyisi Avrupa yakası

Borusan Otomotiv/BMW ve HyperX'in destekleriyle gerçekleştirilen Red Bull M.E.O.'nun 3. sezon Türkiye elemelerinde bir ilke de imza atıldı. Türkiye'nin ilk sosyal mesafe kurallarına uygun espor etkinliğinin gerçekleştirildiği Red Bull M.E.O.'da 64 kişi kendi arabaları ile İstanbul Boğazı'nda, finale yükselecek son 3 takımı ve en iyi yakayı belirlemek için toplandı.  Son elemenin gerçekleştirildiği feribot, Anadolu yakası takımını Harem İskelesi'nden, Avrupa yakası takımını ise Sirkeci İskelesi'nden aldı ve İstanbul Boğazı'nda 2 saatlik yolculuğa çıkardı. Yolculuk sırasında 3 harita üzerinden elemelerin gerçekleştirildiği etkinlikte Avrupa yakası, Anadolu yakasına üstünlük sağladı ve İstanbul'un en iyi yakası unvanını kazandı. Avrupa yakasını zafer taşıyan takım ise Futbolist oldu.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title