Haberler » Spor » Real Madrid Kaptanı Raul'e Takım Arkadaşlarından Destek Geldi - Spor

Real Madrid Kaptanı Raul'e Takım Arkadaşlarından Destek Geldi

Real Madrid'li Bazı Futbolcular, Takımla Adeta Özdeşleşen Yıldız Futbolcu Kaptan Raul'ün İspanyol Ekibinde Kalmasını İsteyerek İspanyol Gazetesi Marca'ya Ortak Açıklamalarda Bulundu.

Real Madrid Kaptanı Raul'e Takım Arkadaşlarından Destek Geldi

Real Madrid'li bazı futbolcular, takımla adeta özdeşleşen yıldız futbolcu kaptan Raul'ün İspanyol ekibinde kalmasını isteyerek İspanyol gazetesi Marca'ya ortak açıklamalarda bulundu.


Sezon sonunda takımdan ayrılacağı iddia edilen Real Madrid'in 29 yaşındaki yıldız golcüsü Raul Gonzalez'e takım arkadaşlarından destek geldi. Ocak ayında takımın kötü oyunu nedeniyle futbolcuları eleştiren Real Madrid Başkanı Ramon Calderon'la yaşadığı tartışmayla gündeme gelen Raul'ün sezon sonunda takımdan ayrılacağı yönünde İspanyol basınında bir süredir haberler çıkıyordu.


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından 'Dünyada Yılın Futbolcusu' ödülüne layık görülen İtalyan yıldız Fabio Cannavaro, gazeteye yaptığı açıklamada, "Real Madrid'in 7 numarası Raul'ündür. O mükemmelci bir insan. Ben onun gibi olmak isterim çünkü o her zaman gelişimi arıyor" dedi.


Sezon sonunda Real'den ayrılacağını açıklayan ve takımla birlikte büyük başarılara imza atmış emektar futbolculardan Brezilyalı Roberto Carlos ise, Raul'le ilgili olarak, "Önemli başarıların çoğu Raul'le yazılmıştır. O, mükemmel insanlardan biri. Onu başka bir formayla görmek çok tuhaf olur" diye konuştu.


İspanyol oyuncu Jose Antonio Reyes ise, "Raul, Real'in sembolüdür, onsuz takımı hayal edemiyorum" diyerek Raul'e olan desteğini dile getirdi.


Henüz 17 yaşındayken Real Madrid forması giymeye başlayan Raul, takımıyla birlikte 400'den fazla maça çıktı. 1998-1999 ve 2000-2001 sezonlarında İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) gol kralı olan Raul, 102 kez İspanya Milli Takım formasını giydi. Ancak Raul, geçtiğimiz Eylül ayından beri teknik direktör Luis Aragones tarafından bir daha milli takım kadrosuna çağırılmadı.


(ERS-ERS-HO-S)

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler