Raşit Çetiner: "Kendimizi çok kötü hissediyoruz"

Turkcell Süper Ligin 28. haftasında kendi evinde Gençlerbirliği Oftaşspor'u ağırlayan Konyaspor, 1-0 yenildi. Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner maçın ardından yaptığı açıklamada takım olarak kendilerini çok kötü hissettiklerini söyledi.

Raşit Çetiner:

Turkcell Süper Ligin 28. haftasında kendi evinde Gençlerbirliği Oftaşspor'u ağırlayan Konyaspor, 1-0 yenildi. Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner maçın ardından yaptığı açıklamada takım olarak kendilerini çok kötü hissettiklerini söyledi.

Süper Ligin ikinci yarısında çıktığı 11 maçın 10'unda yenilen Konyaspor galibiyete hasret kaldı. İkinci yarıda tek galibiyet alabilen Konyaspor yeni Teknik Direktör Raşit Çetiner'le de sonuç alamadı. Kendi evinde Gençlerbirliği Oftaşspor'u ağırlayan Konyaspor maçın ikinci yarısında yediği tek golle sahadan yenik ayrıldı.

Maçın ardından yaptığı açıklamada kazanılması geren bir maçı kaybettikleri için kendilerini kötü hissettiklerini söyleyen Konyaspor'un yeni Teknik Direktörü Raşit Çetiner, taraftarlara kendilerini affettirecekleri sözünü verdi. Çetiner, "Oyun içinde gol atamadığın zaman yemek var. Çok ufak bir dikkatsizlik, çok önemli bir zamanda alabileceğimiz 1 puanı bile elden götürdü. Tabii burada 10 kişi kalmamızın da etkisi var. Yapılacak bir şey yok, önümüzde 6 maç ve 18 tane de puan var. Bu 6 maçı en iyi şekilde oynayıp bizim hanemize düşen puanları alıp Konyaspor'umuzu layık olduğu yerde bırakmak istiyoruz. Bu amaç ve bu inanç içersinde buraya geldik. Bugün kendimizi hakikaten kötü hissediyoruz. Çünkü oyunun kırılma noktaları vardı, bu noktalarda avantaj bizdeydi, biz bu avantajları kullanamadık. Çok beklediğimiz bir şekilde ani bir kontraataktan da golü yedik. Ben futbolcu arkadaşların mücadelesinden memnunum, taraftarlarımıza da kendimizi affettireceğiz "dedi.

Maçın 84. dakikasında Serkan'ın attığı golle öne geçen Gençlerbirliği Oftaşspor ise galibiyet sevinci yaşıyor. Teknik Direktör Osman Özdemir, ligin en kritik maçlarından birinin Konya'da oynandığını ve bu maçı kazandıklarını ifade etti. Daha etkili bir futbol oynayarak galip bir şekilde sahadan ayrıldıklarını anlatan Özdemir; "Özellikle Konyaspor'un mecburcu olması onlar adına maçı biraz daha zorlaştırdı. Gerçekten Konyasporlu oyuncularda psikolojik bir baskının olduğunu 90 dakika boyunca gözlemledik. Ama oyunun geneline baktığımız zaman Gençlerbirliği Oftaş takımının daha dinamik bir futbol oynadığını, daha kazanma amaçlı oynadığını, takım savunmasını iyi yaptığını ve yaptığı kontraataklarla da sonuca gitmesini bilen bir takım olduğunu gördük." diye konuştu. Futbolcularının cesur bir futbol oynadığını dile getiren Özdemir, bundan sonraki maçta daha rahat bir şekilde oynayacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: CHA